Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       Вишию картини0684400378...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.03.2012 ЗУСТРІНЕМОСЬ У РАЦСІ

Без цієї державної установи не обходиться наше життя: в ній фіксуються народження людини та її смерть, тут молодята (і не лише юні за віком) стають на рушничок щастя. Реєстрація актів цивільного стану – що стоїть за цим поняттям?
     Розпитаємо про все Оксану НІКІТЧУК, котра безпосередньо керує усіма реєстраційними процесами у цьому відділі.
     
     - Оксано Олександрівно, Ви – начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану Славутського міськ-районного управління юстиції. Що привело на цю посаду?
     - Юридична освіта, яку здобула в Хмельницькому інституті управління та права. Закінчила його у 1998р., затим два роки пропрацювала нотаріусом Нетішинської державної нотаріальної контори. Восени 2001-го випадково дізналася про вакансію у Славутському міському РАЦСі: подала документи, здолала конкурс і… ось уже 10 років очолюю відділ.
     - Ці літа вмістили у себе багато чого…
     - Звісно, адже пережили (в кінці 2004р.) об’єднання міського та районного відділів РАЦС, так само як управління юстиції стало тоді міськрайонним. А ще відділ змінив «прописку», адже свого часу він базувався у Будинкові культури комбінату «Будфарфор» - і хоч його директор Іван Іванович Чичмар всіляко сприяв нам, все ж незручностей в роботі було вдосталь.
     - Нині для РАЦСу створені прекрасні умови, чи не так?
     - Офіційне відкриття нового гарного приміщення відбулося 2 жовтня 2010 року: під нього було виділено ціле крило першого поверху на той час вже відремонтованого і оновленого міського Палацу культури. Нині нам є де зберігати немалий архів, а головне - це зручність для наших працівників та відвідувачів, які оцінили вдале розташування відділу (поруч - автобусна зупинка). Не може не захоплювати вишукано оформлений зал для проведення урочистих подій, де ми одружуємо славутчан (буває, що й іноземних громадян).
     - Спілкуючись, відкрила для себе, наскільки великий об’єм роботи припадає на кожного працівника відділу – навіть не очікувала…
     - За штатом їх має бути шість, але вже тривалий час трудимось вчотирьох. Дійсно, подекуди РАЦС сприймають виключно як місце, де реєструють шлюби, народження і смерть наших земляків. А ще ж є звіти: щомісячні, щоквартальні, піврічні та річні. Оформляємо актові записи по відділу, крім того, кожна сільська рада району відповідно звітує. Звісно, реєструється кожний запис про укладання шлюбу, народження і смерть – всі вони заносяться до Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Існує й інша звітність. Все доставляємо в область… Навантаження й справді немале.
     - Доводиться опікуватись, певно, й архівною справою?
     - Наш архів є одним із найбільших в області: на даний час це 1325 примірників. Книги із реєстрацій актів цивільного стану зберігаються у відділі 75 років, а після закінчення цього терміну передаються до Державного архіву Хмельницької області. Минулоріч ми передали до нього (а перед тим власними силами відреставрували) 374 книги за період 1853-1934рр. Вони складені церквами, костьолами, синагогою м.Славути та Славутського району і вважаються особливо цінними фондами.
     - Повертаючись до тієї великої кількості завдань, що стоять перед відділом, як же витримуєте, Оксано Олек- сандрівно, таке навантаження?
     - Одразу втягнулась в роботу, вже звикла й, повірте, щиро полюбила її. Надзвичайно приємно бачити молоді щасливі обличчя, коли проводжу урочисті церемонії реєстрації шлюбу. Та й виходить, що тримаємо руку на пульсі життя Славутчини, адже оперуємо основними показниками життєдіяльності краю. Все у нас починається і тут закінчується…
     - Що саме?
     - Актами цивільного стану є події та дії, що нерозривно пов’язані з фізичною особою й започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб’єктом цивільних прав та обов’язків. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, його розірвання (у передбачених законодавством випадках), зміна імені, смерть.
     - Це все якось дуже офіційно. Думається, така інформація набагато цікавіше виглядатиме в цифрах.
     - Будь ласка. У минулому році зареєстровано актів цивільного стану (всього по відділу і виконавчому комітетові Славутської міської ради) 2 тисячі 517 осіб, з них: про народження – 800 (в місті 465, районі – 335); смерть – 1113 (в місті 374, районі – 739); укладання шлюбу – 500 (в місті 349, районі – 151); розірвання шлюбу – 63. Щодо останньої цифри, то стільки проставлено відміток про розірвання, в той час, як їхня кількість на підставі рішень судів складає 174. Фактичною ж, на мою думку, є цифра за 200. На жаль…
     - Це ще не вся статистика?
     - Актових записів про зміну імені мали 35, а ще 101 реєстрацію народжень відповідно до статті 135 Сімейного кодексу України, тобто, мамами стали жінки, котрі не перебувають в шлюбі. Шість громадян України взяли у нас шлюб із жителями країн СНД (найбільше з Російської Федерації, а також Молдови) і троє – з іноземцями - із Польщі, Греції та Німеччини. Всього ж було проведено 327 урочистих реєстрацій шлюбу.
     - А чи збільшилась кількість усиновлень на Славутчині?
     - Громадянами України було усиновлено 8 діток і ще трьох усиновили іноземці.
     - Цікаво, які імена найчастіше давали татусі з матусями новонародженим малятам?
     - Найбільше нині у нашому краї підростає Вікторій, Анастасій, Олександр, Анн, Софій, Єлизавет та Діан. Серед хлопчиків це - Денис, Назар, Максим, Єгор, Олександр, Дмитро, Ярослав, Нікіта, Тимофій і Владислав. Батьки десь відшукали й нетрадиційні імена: Мідіна, Злата, Амелія, Мікаела, Вірсавія, Лія, Андріана, Даниїла. Не дивуйтесь, якщо невдовзі у дитсадочках познайомитесь із Назаром, Рафаелем, Єлизаром, Акімом, Фомою, Ніконом або Лукою.
     - До слова, а як звуть Вашого синочка?
     - Сашком. Йому 5 рочків, він ходить у дитсадок. Якщо хочете запитати про особисте, то маю чоловіка-військовослужбовця, нині він служить на Вінничині. Мешкаю разом із батьками, котрих дуже поважаю та люблю, і які у всьому мені допомагають.
     - Ну, із Вашою роботою це зовсім незайве. Хочеться побажати, аби приносила вона, Оксано Олександрівно, яко- мога більше приємних миттєвостей і щоб якнайшвидше у наші душі прилетіла весна!
     Спілкувалась В. АНДРІЄНКО,
     фото авторки.
     


  коментарі: 4

 :   (написано 19.04.2012 в 05:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.05.2012 в 09:51 з адреси:  h131-142.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 06:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 06:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 9 + 7 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік