Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.03.2012 ЧИ Є У БІБЛІОТЕК МАЙБУТНЄ?

Приводом для нашої розмови з директором центральної бібліотечної системи району (далі - ЦБС), директором районної бібліотеки Віктором Миколайовичем ВЛАСЮКОМ стало прийняття Верховною Радою України постанови, яка запровадила до кінця 2015 року мораторій на закриття державних і комунальних закладів культури у сільській місцевості.
     Крім того, парламент доручив Кабінету Міністрів здійснити невідкладні кроки для зміни умов фінансування цих «вогнищ» культури. Уряд також має посприяти поповненню фондів сільських бібліотек сучасними виданнями національного книговидавничого ринку.
     - Як сприйняли Ви, Вікторе Миколайовичу, таку новину? Чи сприятиме це позитивним змінам у функціонуванні наших сільських бібліотек?
     - Вірогідно, зміни будуть, якщо вже навіть Верховна Рада і уряд кинулися рятувати ці перші й дуже потрібні людям «вогнища» культури на селі. Тільки, повірте, навіть сам я, після першого року роботи на цій посаді, слово «вогнища» промовляю з іронією. Бо для мене відкрилися за цей час реалії буднів бібліотечних працівників, про які й гадки не мав…
     - Воно й не дивно. Адже Ви ніколи не були бібліотечним працівником, за освітою – педагог. Знає- мо, що маєте неабиякий стаж сільського голови… То, може, хоч із тих років наведете якісь порівняння з сьогоденням бібліотечних закладів?
     - Ви, певно, знаєте, що бібліотеки району ніколи не перебували на балансі сільських рад. Так було колись і так залишається дотепер – усі вони об’єднані в районну бібліотечну систему, до якої входять зазвичай і центральні районні бібліотеки для дітей та дорослих. Усе фінансування бібліотек проводить- ся з районного бюджету за чисельністю жителів тих адміністративно-територіальних одиниць, де розта- шовані бібліотеки.
     - Якою ж на сьогодні є географія наших сільських бібліотек? І чи не здається Вам, людині новій у цій сфері, що центральна бібліотечна система вичерпала себе?
     - Приклади децентралізації бібліотечної системи в нашій області переконали, що це – хибний шлях. Треба оберігати те, що досягнуто важкою працею впродовж багатьох років і вдосконалювати методи роботи. Так, нині в нас на Славутчині діють 47 сільських бібліотек, які практично є філіалами ЦБС. Вони охоплюють всі сільські громади й навіть перевищують своєю чисельністю сільські ради, яких у нас, ви знаєте, діє всього 36. Тобто, з географією усе благополучно.
     Хоча, нам останнім часом довелося об’єднати бібліотечні фон- ди окремих сільських книгозбірень, наприклад, Хонякова із Понорою, Печивод із Мухаревом, Марачівки із Бачманівкою… Це відбувалося в зв’язку із досягненням пенсійного віку завідуючих тамтешніми філіалами. А оскільки люди в нас працюють здебільшого не на повних ставках, ми за рахунок таких змін дещо поліпшили матеріальне забезпечення тих закла- дів, які продовжують функціонувати.
     - Кажучи «матеріальне», Ви маєте на увазі лише оплату праці чи взагалі бідняцьке становище сільських бібліотек?
     - О, ви, як мовиться, потрапили в болючу точку. Знаєте, мені, людині з прагматичним мисленням і підходами в роботі (посада сільського голови, яку я займав 16 ро-ків, дається взнаки!), було на пер- ших порах просто жахливо сприймати те, в яких спартанських умовах знаходяться наші заклади в селах району. Всі вони багато років працювали в холоді, на пічне опалення (навіть якщо окремі з них мали сякі-такі грубки) не мали елементарних дозволів. То чи треба було запитувати зайвий раз, як часто відкривалися ті «вогнища» в холодну пору року для людей? А якщо врахувати, що саме взимку селянин має більше вільного часу й можливості заглянути в книгу, почитати журнал чи газету, то виходить, що наші сільські бібліотеки ніскільки не сприяли цьому…
     - Ваша категоричність у твердженнях, певно, обумовлює якісь позитивні зміни, до яких Вам, як новому керівнику ЦБС, вдалося спонукати і самих бібліотекарів, і сільських голів, та й керівництво району?
     - Якщо раніше ми чули тільки про «подвижницький труд» бібліотекарів та їх низькі зарплати, то сьогодні врешті, завдяки небайдужості до роботи бібліотечної системи голови районної державної адміністрації О.А.Несена та голови районної ради Л.А.Радзивілюка, ведемо розмову про поліпшення умов праці та обслуговування населення району. І створюються ці умови насамперед для самих бібліотекарів!
     Наведу декілька прикладів з цього приводу. За рахунок коштів сільських рад впродовж 2011 року нами було закуплено і встановлено в багатьох бібліотеках електроконвектори, здійснено заходи для посилення охорони приміщень. З районного бюджету було виділено кошти на зонні лічильники та оплату електроенергії. Йдеться про села Жуків, Малий Скнит, Полянь, Крупець, Улашанівку, Ставичани та Берездів. Закуплено відповідне обладнання й продовжуються ремонтні роботи в бібліотеках сіл Ганнопіль, Понора і Старий Кривин. Окремі книгозбірні, як от у Хоровці, Цвітосі й Мирутині, були переведені в інші приміщен-ня, які опалюються газом чи мають електрообігрів. Це можна сказати й про Кам’янку, де було зроблено капітальний ремонт сільського клу-бу, і тепер там мають кращі умови для роботи не тільки клубні, а й бібліотечні працівники. А головне – відвідувачів у цих сільських закладах культури суттєво збільшилося! Люди відчули увагу до них…
     - Знаєте, складається враження, що той, хто терпляче ставиться до теперішніх негараздів, більше цінує позитивні зміни в нашому нелегкому повсякденні. Либонь, це правдивіше (чи як ще його назвати) сприйняття дійсності взагалі притаманне мудрим людям?
     - Наші читачі – це здебільшого жителі сіл району. І вони в нас, як і в усій Україні, справді готові здолати всі труднощі з великим терпінням. Але давайте порівняємо можливості міста і села у розширенні світогляду, отриманні різнобічної інформації зі Всесвітньої мережі Інтернет (хоч він ніколи книгу не замінить!). Добре, хоч сі-льські школи в нас тепер комп’ютеризовані. Але ж і бібліотеки не можуть залишатися в кам’яному віці!
     Якщо врахувати, що до 2011 року в центральній бібліотечній системі функціонував лише один Інетрнет-центр у приміщенні самої районної бібліотеки, то про який розвиток сільських бібліотек можна було вести мову? Лише за минулий рік нами (знову ж таки за кошти сільських рад) придбано для них 10 комп’ютерних комплексів (зі сканерами і принтерами - із приключенням їх до Інтернету). Вони уже встановлені у бібліотеках сіл Полянь, Жуків, Малий Скнит, Ставичани та інших. Знає- те, скільки ентузіазму в роботі завідуючих цими філіалами додалося! А відтак стали оновлюватися й форми роботи з читачами.
     - Слухаю Вас, Вікторе Миколайовичу і хочу запитати: вирішення цих «одвічних» проблем багатьох бібліотек за один рік відбулося завдяки поліпшенню фінансування ЦБС?
     - Ви думаєте, нам минулого року виділили більше коштів? Я ж говорив вище про розрахунок на одиницю населення – то ця система формування бюджету бібліотечних установ не змінилася. А взагалі, як я зрозумів із аналізу попередніх років, достатньо грошей на існування, тим паче, розвиток бібліотек у нас ніколи не було. Всі кошти «проїдалися», тобто, йшли тільки на оплату праці. Просто, доводиться шукати інші шляхи розвитку бібліотек. Тим більше, що керівництвом району поставлено завдання – впроваджувати нові сучасні форми роботи. Що ми й робимо.
     - А яка сьогодні заробітна плата сільського бібліотекаря, якщо не секрет?
     - Коли йдеться про людину, що має багаторічний досвід і працює на повну ставку, - з надбавкою за стаж вона сягає до 2,5тис. гривень. Але якщо подивитися на завантаженість роботою бібліотекарів із економічної точки зору, жоден із них не відпрацьовує необхідного часу, а тому на повну ставку в нас у селах району нині не працює ніхто. Найбільше співробітників бібліотек оформлені на 0,5 ставки (28чол.), 12 – на 0,75 посадового окладу, на 0,25 працюють двоє. Справа в тому, що майже всі наші сільські бібліотекарі (та й ті, які працюють в центральній районній бібліотеці, де утримується штат із 12 посад на повні ставки) мають вагому надбавку за стаж роботи. Бо якщо подивитися на градацію їх за віком, то переважна частина людей – старші 40 років.
     - Певно, Вам, як керівникові, складно бути провідником теперішніх перемін? Хоч всі усвідомлюють, що від них нікуди не дінешся: село старіє, населення зменшується, а розвиватися молодим людям, які підростають там, потрібно…
     - Так, кожній установі, організації, в тому числі й нашій бібліотечній системі, доводиться присто- совуватися до новацій, гнучко реагувати на них. Це, самі розумієте, викликає напругу, навіть подекуди нерозуміння. Але доводиться приймати ризиковані рішення, аби не створювати видимість роботи і не прикриватися «липовими» показниками книговидач та відвідувань. І якщо я скажу вам, що протягом 2011 року лише центральною районною бібліотекою було обслужено 7219 читачів, то це – реальна цифра.
     - Ну ось, здається, Ви самі підштовхнули мене до незручного запитання: допоки ж наша централь- на районна бібліотека утримуватиметься за кошти районного бюджету, а обслуговуватиме на 90% (якщо не більше) міських жителів?
     - Ми й самі не раз ставимо собі це питання. І вже напрошується ідея перемістити районні бібліотечні центри, скажімо, для дітей – у Берездів, а для дорослих – в Улашанівку. Бо як інакше врегулювати ситуацію відповідно до підпорядкування та їх фінансового за- безпечення? Але ж постраждають найперше славутчани, яким зруч-но мати бібліотеку в центрі міста! І ми не хотіли б цього робити.
     - То якщо над центральною ра-йонною бібліотекою нависає дамоклів меч, чому Ви не звернетеся до міської влади, аби спільними зусиллями утримувати нашу книгозбірню – задля врахування інтересів славутчан, причому, всіх вікових категорій? Ми ж знаємо, що бібліотеку відвідують особливо багато школярів та студентів міста.
     - Наскільки мені відомо, такі звернення були і від працівників ЦРБ, і від жителів Славути. Офіційний лист торік направляли й очільники району – щоб місто взя- ло на себе часткове утримання працівників центральної районної бібліотеки. Адже ми маємо майже втричі(!) більший книжковий фонд, ніж, скажімо, сьогодні нараховує міська бібліотека. Та й наша бібліотека є потужним методичним центром – і ця система роботи напра- цьовувалася тут десятиліттями.
     Проте бажання зберегти даний центр для славутчан з боку влади міста, на жаль, поки що немає. Міський голова В.Б.Сидор пропонує нам передати приміщення бібліотеки у комунальну власність міста - тоді, мовляв, знайдуться кошти і можливості покращити матеріально-технічну базу бібліотеки й зберегти кваліфікований досвідчений колектив. З чим залишить- ся районна бібліотечна мережа, його не хвилює. То як назвати таку позицію?
     - Будемо сподіватися, що порозуміння між гілками влади міста і району таки буде знайдено в інтересах усіх славутчан – жителів міс-та і району. А, може, усе розставить на свої місця адміністративна реформа, яка гряде, певно, уже після виборів?
     - Хочеться надіятися.
     Інтерв’ю вела Віра МАЛЬЧУК.
     
     P.S. Коли завершувалася верстка цього випуску газети, редакції стало відомо, що між керівництвом міста і району відбулася зустріч із порушеного в інтерв’ю питання, що стосується долі ЦРБ, й вирішено створити комісію з вивчення даної проблеми. Далі усних домовленостей справа поки що не пішла.  коментарі: 9

Читач Сергій : Все в нас як завжди - сраним догори. Кервати митнцею ставлять крадія, СБ- бізнесмена, а бібліотечною установою бувшого сільського голову. Чого ж іще чекати від влади президента-шапкокрада.  (написано 07.03.2012 в 11:05 з адреси:  46.247.149.97)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 12:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 16:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

4 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 7 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік