Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 02.03.2012 ЧИ ЗАХИЩАЮТЬ ЩЕПЛЕННЯ ВІД НЕДУГ?

Для мене це питання постало в далекому 1991 році, коли у мене народився син. Ми проживали тоді у Львові, і вже в той час там витали думки про те, що не варто робити щеплення, оскільки ризик вищий, аніж користь. Будучи ще студенткою другого курсу медичного інституту, я не мала достатнього практичного досвіду та знань - і завагалась.
     Проте відповідь на це питання згодом мені, як кажуть, послав Бог. Відпрацьовуючи практику в інфекційній лікарні, мені необхідно було зібрати анамнез в однієї з мам. І ось, зайшовши в палату, я познайомилась з молодою жінкою, яка постійно плакала. Виявляється, пере- бувала вона в лікарні з двома свої-ми синами – восьми- та трирічного віку, в зв'язку з тим, що вони захворіли дифтерією. Старший хлопчик, який мав усі щеплення, переніс захворювання в легкій фо-рмі, а молодшому, трирі- чному, мама щеплень не робила, піддавшись «новітній моді». В результаті - важка форма дифтерії, ускладнення, яка в медицині називається дифтерійний міокардит, а да- лі… інвалідизація.
     Наступного дня я почала щеплювати свою дитину, і до цього часу11 вважаю, що правильно проведена вакцинація11 сучасною, якісною вакциною – таки панацея від хвороб! Саме це переконання спонукало мене стати (разом із районним педіатром Соколовим Геннадієм Едвіновичем) учасницею телешоу «Шустер Live адреналін» про доцільність і небезпеку щеплення в Україні. Можливо, не всі бачили цю телепрограму 17 лютого ц.р, де досить кон- кретно обговорювались «за» та «проти» щеплень. Тому хотіла б читачам популярно нагадати, що суть щеплення (вакцинації) полягає у введенні в організм невеликої, стро-го дозованої кількості ослабленого мікроорганізму (чи його антигенів). У результаті в організмі розви- вається реакція, що полягає в збільшенні ресурсів імунної системи щодо даних мікроорганізмів. Насамперед збільшується й підтримується на вищому рівні концентрація імунних клітин, які вже «вміють» швидко розпізнати і знищити чужородні мікроорганізми. Тобто, вторгнення збудника зустрічає швидший й могутній опір з боку імунної системи організму. У підсумку - захворювання не розвивається, або протікає в легкій формі.
     Нині наша держава забезпечує вакцинацію проти десяти недугів: туберкульозу, диф- терії, правцю, кашлюку, поліомієліту, гепатиту В, гемофільної інфекції, кору, краснухи і паротиту. Всі щеплення безкоштовні. На науковому рівні доведено: якщо рівень щепленості району сягає 95% - територія захищена від даної інфекції. А непроведення профілактичних щеплень тягне за собою стратегічну небезпеку для нашої країни, для українців як нації, якщо говорити про це у великому масштабі. Тому держава гарантує і платить за щеплення.
     Давайте будемо відвертими: ті, хто відмовились від вакцинації, живуть поки що за рахунок інших, хто щепився. Якщо тих, хто не щепився, стане більше - розплачуватися будемо всі. Коли збудник знайде «щілину», матимемо спалахи тих чи інших недугів (як було це наприкінці 80 - на початку 90 з інфекцією дифтерії, а як зараз - кору).
     Хотіла б, заради справедливості, ще дещо сказати про «мінуси» щеплення. Доза вакцини розраховується на середньоарифметичного індивідуума. Тому, безумовно, існує її передозування або недодозування в даної конкретної людини, що може спровокувати прищеплювальні реакції й ускладнення, або навпаки - не дати ефекту. Про все це вказано в інструкції. На жаль, дехто думає, що таким чином виробник захищає себе. Але це не так! Ця інформація - для медиків. Саме від медичних працівників залежить вибір, якими вакцинами щеплювати дітей, в які терміни, як оцінювати стан організму і як поводитися після щеплення.
     Ситуація, що склалася з вакцинацією на даний час в Україні, на мою думку, обумовлена недовірою до тих вакцин, які закуповуються, а правильніше - недовірою до тих чиновників, котрі зай- маються закупівлею вакцин і в гонитві за збагаченням переступають через будь-що (зокрема, я була категорично проти вакцинації наших молодих людей індійською вакциною від кору два роки тому, так як до сих пір вважаю її неякісною та неадаптованою для європейців).
     Друге місце в антивакцинальній кампанії займають ЗМІ. Журналісти та кореспонденти, маючи зовсім ни-зьку обізнаність в галузі медицини, не розуміючи етіології, патогенезу хвороби, дозволяють собі ті чи інші висновки, посилюючи пропаганду проти щеплень. Вакцинацію запровадили не вчора і не десять років тому. Її ввів Луї Пастер ще в минулому столітті, завдяки чому було ліквідовано хвороби, які в свій час призводили до епідемій. Антивакцинальна ж кампанія наприкінці 80 років минулого століття викликала спалах дифтерії — постраждало 13тис. людей. А у скількох залишились важкі ускладнення! Можливо, саме тому на Львівщині зараз немає відмов від вакцинації. А ми продовжуємо наступати на ті ж граблі... Тільки на Берездівській дільниці маємо 25 відмов. Із них 13 дітей – діти священнослужителів. Можливо, їх захистить Бог? Але чи захистить він усіх інших і чи варто своє життя ставити вище чийогось?
     На жаль, ми не чуємо конкретних коментарів ані від Міністерства охорони здоров'я, ані від наукових медичних установ. Принаймні, таких, які б викликали довіру. Проте особистий досвід медика дозволяє мені стверджувати, що щеплення – це єдиний ефективний метод профілактики тяжких захворювань. Наразі людство не винайшло кращого захисту від інфекційних недуг. Тож якщо ви прийняли позитивне рішення на ко- ристь щеплення, постарайтесь пе-ред тим, як зробити його, поцікавитись, як поводитися перед щеплен- ням, якою вакциною щеплюватись і від чого. Відповідь на усі ці питання вам дасть ваш дільничний чи сімейний лікар – просто, не бійтесь їх ставити...
     Оксана САВЧЕНКО,
      головний лікар Берездівської дільничної лікарні.
     


  коментарі: 5

 :   (написано 06.04.2012 в 22:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:59 з адреси:  h131-185.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 18:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 04:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 05:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 4 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік