Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Buy An Essay Online  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>teacher cover le  ...
Homework Good Or Bad  :  professional cover letter <a href="http://coverletters.store">cover letter help</a> cover letter help <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 02.03.2012 СЕЛО ТАШКИ

Наше маленьке, як пташенятко, село Ташки - це Божа перлинка, загублена в густих соснових борах Славутчини. Прозоро-чисте повітря наповнене запахами хвої, ріка Горинь, у водах якої виграють веселики леліток, смарагдовий перстень лісів - яка тут благодать! Крім того, Ташки можуть похвалитися унікальною пам'яткою природи - Червоною горою, де найбільші в Україні і чи не єдині у світі поклади сапонітової глини - цілющого мінералу, який використовується в сільському господарстві та медицині. До речі, на Червоній горі в 60-80х рр. XX століття проводилися археологічні розкопки і була знайдена стоянка первісних людей та їх кам'яні знаряддя праці: шкребачки, рубила, наконечники списів (деякі зберігаються в шкільному музеї Цвітоського нво).
     Саме в Ташках є місцинка, де річка Цвітоха впадає в Горинь. Там оселилися тварини, які занесені до Червоної книги - бобри. А як відомо, ці розумні водяні будівельники люблять кришталево-чисту во- ду, тишу і незайману природу.
     Коли входити в село з боку цвітоського лісу, то можна побачити стародавню капличку - ровесницю XX століт- тя. Вулиць у селі небагато, але кожна з них, крім офіційної, має ще й свою, автентичну, назву.
     Немало у Ташках і легенд та містичних історій, які передаються із покоління в покоління. Особливо багато незрозумілого відбувається в так званій Бошовій долині, яка знаходиться в лісі між Цвітохою і Ташками. За розповідями старожилів, там бачили воза з дровами, який сам котився; весною на гілках гойдаються прекрасні зеленоокі дівчата у вінках зі стрічками; річка може змінити русло, а грибника закрутити-завертіти блуд...
     Є дуже цікава легенда про заснування села. За переказами, колись дуже давно на місці сучасного ташенського кладовища жив князь Ташківський. Він наказав своїм слугам привезти багато піску, щоб насипати височенну гору. Там він збирався побудувати свій маєток. Але князь помер, і його поховали на місці недобудованого палацу (ось чому навіть в наш час, коли хоронять людей, то в деяких місцях тут знаходять мармурові плити). Після смер- ті князя його піддані заснували біля підніжжя пагорба село, яке в честь свого пана й назвали Ташками. А ще коли дивитись на цей пагорб здалеку, то він нагадує величезного кита із загорнутим хвостом.
     Під час Великої Вітчизняної війни в Ташках діяла партизанська група, очолювана М.Д.Власюком, якого у 1943 році було заарештовано. На обеліску села Цвітоха викарбувані славні імена наших односельчан, які загинули під час війни. Була в Ташках і церква, але згоріла від удару блискав- ки. Пізніше на тому місці збудували школу. Ось такі наші маленькі Ташки! Є на що подивитись і про що послухати, правда?
     ...Кожного ранку шкільний жовтий автобус відвозить нас на навчання у Цвітоське нво. І як радісно повертатися нам після уроків до нашого такого чарівного та загадкового поселення, яке є прикрасою рідного краю. Так хочеться, щоб наші Ташки процвітали й зберігали свою самобутність, а його жителі цінували те, що народились, виросли і живуть в такому чудовому селі!
     Олександра МОХ, Вероніка РЕЗНІК,
     учениці 9 класу Цвітоського навчально-виховного об'єднання, жительки с.Ташки.


  коментарі: 6

 :   (написано 06.04.2012 в 23:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:57 з адреси:  h131-129.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 16:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 04:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 05:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
ЛІЛУ : Дуже гарно..  (написано 03.12.2013 в 19:58 з адреси:  pool-46-63-78-14.x-city.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік