Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://aunsurance2018.top/
      - pay auto insurance online
     
     <  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 24.02.2012 ДРУЖИНА ВІЙСЬКОВОГО - МАЙЖЕ ПРОФЕСІЯ

Гортаю оригінальні, багаті поетичним змістом, прекрасно ілюстровані яскравими світлинами три фотоальбоми і душа радіє за авторів цих видань та читачів, котрі триматимуть їх у руках. Видані впродовж останніх років, вони об’єднані спільною темою, що позначається навіть у назвах: «Південний кордон: його обличчя і душа»; «Кордон – вчора, сьогодні, завтра»; «Кордон. Справа честі». Неповторні пейзажі нашої неозорої України, передані через фотооб’єктив суворі миті служби прикордонників, і серед віршованих творів – чи не найбільше поезій нашої землячки Надії Пасічник. На Славутчині вона - відома авторка. Але яким чином її твори потрапили у ці солідні видання, видруковані на державному рівні?
     
     - Три роки тому мені зателефонували із Києва з управління прикордонних військ України, - пояснює Надія Володимирівна. – Тут збіглися два чинники: на той час вже вийшла моя поетична збірка «Осіння рапсодія», тож багато віршів у фотоальбоми «перекочували» із неї. Основним же приводом вважаю те, що Дмитро Григорович, мій чоловік, 44 календарні роки служби пов’язав саме із прикордонними військами. Майже стільки ж в якості дружини «відслужила» і я. Разом із ним побувала у найвіддаленіших куточках та на багатьох ділянках кордонів колишнього Радянського Союзу. Поміняли 15(!) місць проживання, на кожному з яких доводилось життя починати з нуля. Опанувала більше 10 нових для себе професій, бо на заставах мене не чекало крісло бухгалтера чи економіста, чому, власне, навчалась у технікумі. Пам’ятаю наше перше місце служби, де я впродовж двох років взагалі була єдиною представницею жіночої статі. Там наші сини народились… Чоловік із ранку до ночі і з ночі до ранку пропадав на кордоні. А мені доводилося викохувати дітей здебільшого самій.
     Поєднала наших героїв Шепетівщина, звідки родом Дмитро Пасічник. Стати офіцером він мріяв з дитинства. Відслужив солдатом-зв’язківцем у Хабаровському краї, звідти вступив до прикордонного училища. Після його закінчення отримав призначення на Далекий Схід у Тихоокеанський прикордонний округ. «Покликав мене заміж на Курильські острови, - пригадуючи, посміхається Надія Володимирівна. – Діставатися на край землі довелось самотужки, бо нареченого не відпустили з кордону (якраз вирувала карибська криза). Закрита прикордон- на зона і я - одна жінка на заставу».
     Романтики подолянка Надія спізнала в повній мірі. Приміром, прикордонне селище Градеково згадується у всіх історичних книгах, адже від нього найближче (за 45 хвилин можна дістатись) до Китаю. А вже гримів острів Даманський, й озвірілі обличчя хунвейбінів Надія Володимирівна бачила на власні очі. Посьєт – це вже кордон із Кореєю. Чукотка залишилась в пам’яті полярними ночами і днями, вічною мерзлотою, морозами за 45 градусів. Дітей до школи возив всюдихід. І на противагу – Закавказький прикордонний округ із найнапруженішим в СРСР загоном у Батумі (звідти до Туреччини можна було доплисти, тому чоловіка вдома Надія Володимирівна взагалі не бачила) та славнозвісним Баку. Там Пасічники затримались аж на 11 років – найбільше за всі попередні місця служби. Там пережили розвал Союзу. Дмитро Григорович на той час уже звільнився у запас, проте його, як досвідченого командира, попросили допомогти в організації прикордонної служби Азербайджану: вибудовувались нові прикордонні лінії, набирались війська. А навкруги вирували бойові дії, кровоточив Нагірний Карабах…
     Проте Бог вберіг. І в 1994 році Пасічники оселяються в Славуті, де на той час мешкали батьки Надії Володимирівни, інша її рідня. Дмитро Григорович ще 7 літ викладав у Хмельницькому, в Академії прикордонних військ. Пізніше її закінчив ще один Дмитро Пасічник, онук. Або така промовиста деталь про зв’язок поколінь: ще не забули про Градеково, яке неподалік Китаю? Так от, нині там прапорщиком-перекладачем служить старша онука Даша – дівчина здобула університетську освіту з блискучим знанням англійської та китайської мов, рік стажувалась у Піднебесній…
     Але повернімось до нашої героїні. Думається, долю і життя дружини військовослужбовця, її роль у службовому становленні чоловіка сповна може оцінити лише той, хто має відношення до армії. З Надією Пасічник випадок особливий: окрім усього, вона весь час була переповнена ідеями, вела активну громадську роботу в жіночих радах гарнізонів (які нерідко очолювала), у профспілках. Постійно дописувала й друкувалась у військовій та центральній пресі. «Складати вірші почала з 5-го класу, - розповідає. – В районній газеті 10-класницею «засвітилась» «Вальсом випускників»: пізніше у мами на мої вірші народилась мелодія - так вийшла пісня».
     Представляти цю жінку славутчанам немає особливої потреби: вона знана і шанована на теренах краю як мало хто. Завершимо ж цей ескіз до її портрета чотирма рядками із її поезії, вміщеної в одному із фотоальбомів:
     Я оглядаюсь на сліди свої –
     Їх теплий дощ,
      жартуючи, змиває.
     І думаю про той слід на Землі,
     Що кожен після себе залишає.
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
     
       коментарі: 6

 :   (написано 06.04.2012 в 23:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 12:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 16:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 4 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік