Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.02.2012 «ЧОРНИЙ СІЧЕНЬ»

“Я - дитина війни, війни Великої Вітчизняної. Але про неї знаю тільки з кінофільмів, підручників, із розповідей про неї очевидців. Тому розповім про іншу війну, яку в житті мені довелось пережити...” Так починалася публікація в «ТП» №5 від 2 лютого п.р. Сьогодні ми друкуємо її закінчення.
     
     Завжди пам’ятатиму 40-літнього чоловіка-азерба- йджанця, батька п'яти дітей, серце якого не витримало чужого болю. Він помер у себе на балконі, коли побачив, як із сусіднього балкона, з висоти шос- того поверху викидають його сусідів - і старих, і малих. Коли ж стало відомо, що в місто знову введуть війська, то декілька днів людей з близьких до траси підприємств добровільно (але обов'язково!) виводили блокувати дорогу, щоб не впустити їх. Але до міста армія підійшла в ніч з 19 на 20 січня. 19 січня ввечері було підірвано телевишку, радіоприймачі говорили тільки азербайджанською мовою… І лише з моско вської радіостанції «Маяк» ми дізнавалися, що відбувається в нашому місті.
     Ми - це моя сім'я і ще одна російська родина військовослужбовців. До півночі ми чули з вулиці тривожні заклики - встати на захист свого міста, тобто, блокувати дорогу, щоб не допустити в місто армію… І молодь їхала на другий кінець міста. А на ранок стали привозити трупи. На цей раз все було набагато серйозніше. Для армії був відданий наказ, як кажуть військові люди, «стрелять на поражение». І вони стріляли, стріляли в неозброєних молодих людей. Скільки було жертв, не знає ніхто. Називали різні цифри - від 300 до 700 чи 800 чоловік. Влада звинуватила в цьому всіх, крім себе: Москву, Горбачова, Приймакова, всю радянську армію, усіх «руських».
     А вранці 20 січня з військової частини, де служив чоловік, приїхав посильний і сказав, що командування військової частини прийняло рішення про евакуацію сімей військово-службовців. Він повідомив, що о 12 годині за нами заїде машина, але чоловіча половина сім’ї повинна буде залишитись тут, а поїду тільки я і донька. Відправляли сім’ї військовослужбовців у підмосковні пансіонати та санаторії.
     Було дуже важко, бо водночас виникло багато питань: в чому їхати? З чим їха- ти? Зими в Баку знаєте які, то- му теплого одягу для російсь- кої зими у нас не припаслося. Грошей на ту пору ми також не мали, тому що на той час держава уже вкрала у нас все, що могла. А якщо в ощадкасі в когось і була якась ще копійчина, то взяти її було неможливо, - ні одна установа, ні одне підприємство на той час не працювали.
     Хоча найголовнішим було не це, а те, що неможливо було залишити в Баку половину сі-м’ї, а значить - і половину серця. Й дуже зворушливо бу- ло, коли зовсім з іншого під'- їзду прийшли до нас чоловіки-азербайджанці, принесли хліб і сказали, що забезпечать нас усім, що буде потрібно для нас, тільки аби ми декілька днів без потреби не виходили на вулицю, а пересиділи цей час вдома, тому що в місті дуже неспокійно.
     Наші сусіди-азербайджанці наш біль розділили з нами, а, можливо, й більшу частину взяли його на себе! І нам одразу стало спокійніше на душі, легше і світліше на серці.
     Отож, коли о дванадцятій за нами приїхала машина, ми відмовились евакуюватись. Дуже шкода було покидати місто, де пройшли свідомі роки життя, де народились і виросли наші діти. Місто, яке стало для нас усіх рідним. Хоча, то вже було не те місто, хоч і називалось як і раніше - Баку.
     Марія САМЧУК, с.Ганнопіль.
     
     


  коментарі: 5

 :   (написано 06.04.2012 в 23:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 04:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 05:55 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 5 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік