Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.02.2012 НЕ В МОВІ СПРАВА

ПРАВО НА ДУМКУ
     22 січня ми відзначили день Соборності і, згідно з новим Указом Президента, день Свободи. Слухаючи радіо й розмірковуючи про те, що говорять кореспонденти та люди, вирішила також висловити свою думку. Бо така, нісенітниця звучить у словах окремих громадян, ба, навіть наших кореспондентів, що жах бере. Коли нам У Радянському Союзі забороняли розмовляти українською мовою? Кому це потрібно ділити нашу Україну на Захід і Схід? Жили ми в Союзі і ніхто навіть мови не вів про те - на Заході чи Сході. Я мешкаю в простому селі нашої славної Славутчини, хоч доводилось в житті побувати у багатьох містах нашої великої держави - і в Білорусі, і в Росії, і в Молдові, і в Литві. То тільки в Литві, коли дізнались, що я з Хмельниччини, сказали: «Вам там не страшно, адже у вас - бандерівці?». І я не змогла довести, що у нас все добре й спокійно.
     А щодо мови, то це було просто одне задоволення. Адже в кожній республіці мене розуміли, бо спілкувались ми російською мовою. А приїхали додому - розмовляли українською, і ніхто за мої 60 років не заборонив мені розмовляти тією мовою, яка мені найрідніша. Можливо, ті люди, котрі живуть на Сході, ближче до Росії, й балакають російською, але, на мою думку, і українською спілкуватися їм ніхто не забороняє.
     Батько мого чоловіка - колишній росіянин, одружений на українці, все свідоме життя прожив тут, в Україні. Він розмовляв російською, і його всі мешканці села розуміли. То про що ми говоримо, люди? Хіба є різниця, якою мовою ми розмовляємо? Аби людина добра була. А нині ні вірша, ні книжки російською дитина не може прочитати. Скільки гарних казок, скільки хороших книг, написаних російською, лежать в наших бібліотеках, а наші діти не можуть їх прочитати.
     То про яке спілкування ми можемо говорити? А матюки, котрі ми чуємо направо і наліво від дітей, дорослих, - оце мова, оце запас слів! Вони ж бо на всякій мові звучать вульгарно!
     Та й взагалі якщо розібратись, хіба Захід в Україні розмовляє чистою українською мовою? Це - суржик із польським, угорським і ще багатьма іншими діалектами.
     А тепер щодо дня Свободи. Не розумію - якої свободи? Від кого свободи? З моєї точки зору, те, що творилось в 2004 році, це - жах. Люди зненавиділи один одного навіть у сім’ях, колеги на роботі не розмовляли, бо ти мав свою думку. І, пишучи цю замітку, я звертаюсь до наших можновладців, депутатів - не збуджуйте людей оцими надуманими проблемами, а згуртовуйте, дайте роботу, достойне життя, тоді люди самі розберуться, якою мовою їм розмовляти. Дивуюся, що в нашій державі пріоритетними стали мови англійська, німецька, французька, - тільки б не російська.
     І ще на думку спало, з якою теплотою згадують колишні солдати, котрі служили в радянській армії, що, завдячуючи саме ро- сійській мові, яку знали жителі всіх республік, вони залишились друзями й донині розшукують своїх однополчан завдяки такій передачі як «Жди меня». Хоч політики давно їх розділили і за національністю, і за мовами.
     Тамара ГОВОРКОВА, с.Улашанівка.


  коментарі: 7

І.С. : Для Вас, шановна пані, може то був і жах. А для мене, для мільйонів українців, це був справжній День Свободи. І не Януковичу його скасовувати! Хоча, біс із ним, Януковичем,-справжній День Свободи, справжній Майдан, ще попереду!   (написано 16.02.2012 в 09:09 з адреси:  176.8.15.30)
Українець - 2 : Пані Тамарі слід би більше перейматись українськими книжками. І взагалі, історію України вивчити. Не за "Кратким курсом истории ВКП(б). Можна подумати, що вона тут переховується бідолашна у партизанській землянці від бандерівців, і тільки в газету зрідка пописує. Раджу організувати в Улашанівці групу псевдобандерівців, "замочити" якогось дідка-ветерана Великої Вітчизняної, тризуба на спині вирізати, в колодязь вкинути. Таким чином сформувати вороже ставлення улашанівців до українського визвольного руху. Тим більше, за прикладом далеко ходити не треба - в НКВС існувало понад 160 подібних лжезагонів УПА, щоб скомпроментувати боротьбу українців за свою незалежну державу.
     Особисто для мене 17 днів Майдану було святом, ковтком жаданої свободи, коли у владців матня мокріла. 
(написано 16.02.2012 в 21:11 з адреси:  132-79-201-46.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 04:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 06:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Водохреща (Йордан)

прогноз погоди
На Водохрещі день теплий – буде хліб темний.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 5 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік