Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.02.2012 ПРО КАЗУСИ МЕДИЦИНИ, АБО КРИК ДУШІ

Шановна редакціє!
     До вас звертається мати трьох неповнолітніх дітей. Те, з чим я зіткнулася в останні січневі дні, не дає мені спокою. Це стосується нашої медицини, а в першу чергу - міських аптек (комунальної власності)
     Наймолодший мій синочок Іванко, якого ви бачите на знімку і якому 1,5 року, - інвалід дитинства. Так ось, коли я завітала в аптеку, щоб там приготували мазь, мені відмовили, оскільки у них не було необхідних препаратів. А більше у нас жодна аптека не готує ліки за рецептами! Скажіть, будь ласка, шановні керівники міста, депутати: куди мені їхати, де замовляти необхідні ліки? На щастя, ми вийшли з цієї складної ситуації, звернувшись до народної медицини - відшукали цілителя, який, дякувати Богу, допоміг нам.
     Наш хлопчик, який переніс уже три операції, потребує іще одного оперативного втручання в ОХМАТДИТІ м.Києва. Перед тим, як їхати на операцію, нам було необхідно поздавати різні аналізи, пройти перевірку в спеціалістів. І коли я прийшла в аптеку, куди постійно навідуюсь, то виявилося, що на цей раз у них навіть голок немає (для аналізу крові)! В цьому приміщенні знаходяться відділення гінекології, пологове та реанімаційне відділення. Так, я побігала по аптеках (приватних) і купила цю голку з рукавицями. А що робити, куди бігти породіллі або вагітним жінкам?! Де їм купити необхідні ліки, вітаміни, шприци, крапельниці? Тим більше, що зараз зима. Як після пологів, в капцях і халаті, ходити слизькою вулицею, шукаючи необхідні препарати чи навіть памперси? На мої запитання, чому така ситуація, пояснили просто: «Немає державних коштів, щоб аптеки утримувати». А бюджет хто розподіляє?! Тепер бачу, їх зроблять банкрутами (аптеки), і якийсь «добрий» чоловік викупить та приватизує.
     До речі, сьогодні підрахувала, що біля пошти, в радіусі 50-100 метрів, знаходяться п'ять аптек. Для чого їх тут так багато? Чому міська влада не може відкрити хоча б одну в районі залізничного вокзалу? Так, підприємцям це невигідно з комерційної точки зору: приватний сектор, мало людей, прибутків ніяких... Але ж там проживають люди похилого віку, багато молодих сімей з малими дітьми! Як їм бути? Не один рік люди про це просять...
     Хочу запитати ще про одне: скажіть, будь ласка, хто і як контролює в нас ціни на медичні препарати? А то складається враження, що в Славуті аптеки працюють, як магазини і бари. Зайдеш в одну - одна ціна, в іншу - друга. Це можна перевірити, підкажу як. Є препарат «Біфіформ бебі». Так ось, в аптеці «36.6» коштує він 67 гривень, а в аптеці №9 (біля автостанції) – 87 гривень... Коли я запитала, чому така різниця, мені відповіли: «А, може, то підробка?». Хто ж у нас перевіряє, чи є у препаратів наявний сертифікат або якісь інші документи?!
     На своєму досвіді я переконалася, що цього вам ніхто не скаже і не підкаже. Наведу приклад. Своїх дітей я не щеплюю, але, прийшовши якось в кабінет вакцинації, попросила інструкцію до вакцини (на той момент вакцини проти гепатиту В). Її не виявилось! На моє пояснення, що я хотіла б почитати, який склад вакцини, які побічні дії можуть бути, мені відповіли коротко: «Інструкція в санстанції». Я пішла туди - і там не виявилось нічого...
     В цьому листі я не буду торкатися всіх аспектів вакцинації, їх дуже багато. Вже три роки займаюсь цим питанням, обійшла не одну інстанцію, побувала не в одних судах. Але мене цікавить інше. Всі знають, що вакцини немає, а якщо і є, то не всім вистачає. Та без щеплення до садочків не приймають! Тому батьки стають заручниками нашої медицини. Вони не можуть піти на роботу. І не їхня вина, що немає вакцини... Тому батьки змушені купляти цю вакцину за свої кошти, а це - не менше 200 гривень. Причому, замовити вакцину можна в одній аптеці (у підвалі поліклініки). Крім того, необхідно, щоб лікар дав направлення, поставив підпис. Воно зрозуміло, бо це - аптека одного з наших лікарів. А батькам ніхто не скаже: якщо вакцини немає (бо місцева влада не може або не хоче виділити кошти на неї), тоді у них є право написати заяву про те, що за наявності вакцини вони зроблять щеплення, - після такої заяви їм видають всі необхідні довідки. Але це нікому не вигідно, це – бізнес!
     Ви знаєте, за останні півтора року я об'їздила дуже багато лікарень і в Хмельницькому, і в Києві. І ніде не бачила такого ставлення до хворих, як у Славутській ЦРЛ. Стільки неприхованої неприязні, злоби... Таке враження, що ми прийшли до нього (лікаря) додому і просимо милостиню. А нахабства скільки! Зрозуміло, що є з-поміж славутських медиків немало й відданих своїй справі спеціалістів. Але є й такі, які людей не бачать.
     Нещодавно ми перед операцією дитини прийшли до ЛОРа (В.Савицького) - його не було. Наступного дня ми знову звернулися, щоб нам видали довідку, що дитина здорова і протипоказань для операції немає. Але лікар навіть слухати не захотів: «Приходьте на першу годину в дитячу консультацію». А це була десята година... Невже дві хвилини він не міг виділити для огляду дитини? Ми змушені були звернутися до іншого лікаря – В.Ретявка, який допоміг нам отримати довідку.
     Коли дитину оперували в Хмельницькому (лікар-хірург О.І.Погребняк, дитяча міська лікарня), я була приємно здивована його відповідальністю і уважним ставленням до своєї роботи. Три тижні хло-пчик знаходився в реанімаційному відділенні, і ко-жен день не менше трьох разів лікар бував у нього. Тільки за допомогою цього лікаря ми потрапили в Київ, причому, він організував перевезення дитини безкоштовно. У Києві до нас також поставилися дуже доброзичливо. Постійна посмішка медичного персоналу. Нікого не потрібно просити, щоб провести якісь процедури. Всі роботи виконує безпосередньо лікар (перев’язки, огляди), а медсестри - тільки уколи і крапельниці ставлять. Тобто, я бачила і бачу, якими повинні бути лікарі. А що маємо ми в Славуті? Бог їм суддя! Найго- ловніше те, що є іще добрі люди, які підтримають, допоможуть, порадять.
     Тому хочу подякувати насамперед тим славутчанам, які відгукнулися на нашу біду й допомогли. В першу чергу - Дзюнь Світлані Дми-трівні, котра дізнавшись, про те, що нам необхідна поміч, зробила все, щоб полегшити наші переживання. Нам надали допомогу паперова фабрика (генеральний директор В.Філінюк), завод «Будфарфор» (генеральний директор В.Пьотровські). Особливо вдячна генеральному директору солодового заводу М.І.Дубіні, який неодноразово надавав нам матеріальну допомогу, а також колективу Славутської зош №4.
     Крім того, нам і надалі допомагають прості, небайдужі люди. Хто - добрим словом, побажанням, вірою. Навіть анонімно передава-ли й продовжують передавати кошти. Велике вам спасибі, добрі люди! Нехай Божа благодать завжди і всюди супроводжує вас, а жит-тя кожного з вас буде щас- ливим, радісним та спокійним!
     Світлана ТУРЧИНА, м.Славута.
     
     


  коментарі: 7

І.С. : Сумна стаття. Людині можна лише поспівчувати. Не дай Боже опинитися на її місці! Але, щодо аптек, то міська влада нічого не повинна (і не має права!) відкривати чи закривати. Кількість аптек, так само, як і ціни на ліки, регулює – ринок. Встановлювати граничний розмір цін та контролювати вимоги антимонопольного законодавства – функція органів державної влади. Все зміниться лише за умови впровадження страхової медицини. Проте, з нашими «реформаторами», це буде не скоро..  (написано 15.02.2012 в 14:46 з адреси:  178.213.168.145)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 15:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 20:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 07:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 07:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 9 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Івана Предтечі

прогноз погоди
Після Івана Предтечі хто не робить, того в плечі

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 2 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік