Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Buy An Essay Online  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>teacher cover le  ...
Homework Good Or Bad  :  professional cover letter <a href="http://coverletters.store">cover letter help</a> cover letter help <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.02.2012 ПРАВО НА ЗЕМЛЮ І РЕАЛІЇ

Стаття 13 Конституції України визначає, що земля, її надра, водні та інші природні ресурси, котрі перебувають у межах України, є об’єктами права власності українського народу. Від його імені це право здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених Основним Законом України.
     Про те, як реалізується право раціонального використання земель на Славутчині, - в інтерв’ю нашого кореспондента з виконуючим обов’язки начальника управління Деркомзему в Славутському районі Павлом ЧУБКОМ.
     
     
     - Шановний Павло Костянтинович, яким був минулий рік для очолюваної Вами установи?
     - Вельми насиченим. Зокрема, управлінням було зареєстровано 2664 договори оренди землі; 1772 державних актів на право власності на земельну ділянку; перехід права власності на земельні ділянки згідно із свідоцтвами про право на спадщину та цивільно-правових угод в кількості 490 штук; підготовлено та видано 1166 документів про нормативно-грошову оцінку земель. До речі, минулоріч нами була завершена робота зі здійснення первинної нормативної грошової оцінки земель 36 населених пунктів району.
     Крім того, працівниками управління проведено 88 перевірок щодо дотримання вимог земельного законодавства, внаслідок яких виявлено 46 правопорушень, у т.ч. 19 стосувалися самозахоплення земель на площі понад 110 гектарів. Було також встановлено 9 випадків невиконання відповідних приписів, 3 – використання земель без належних документів, 11 фактів - щодо невідповідності рішень діючому законодавству, 4 – знищення межових знаків. На всіх порушників накладено відповідні адміністративні стягнення на загальну суму понад 24,3 тисячі гривень.
     В районі також тривала робота з розмежування земель державної та комунальної власності, зокрема, на територіях Крупецької та Поля- нської сільрад. Це – без врахування великого обсягу поточних справ, які доводилось нам вирішувати у робочому порядку.
     - А в якому стані нині перебуває розпаювання земель?
     - Нерозпайованих земель у нас на Славутчині практично не залишилося. Тобто, в сільрадах землі розпайовані, нині завершується процес видачі державних актів на право власності на земельні ділянки - взамін сертифікатів на паї. А саме для колишніх колгоспників, мешканців Хвощівської, Варварівської, Миньковецької сільрад. Загалом цей процес буде повністю завершено в міру звернень громадян району щодо отримання державних земельних актів. На жаль, до розпаювання земель не приступали на території лише однієї сільради - Цвітоської.
     - Знаємо, що там ситуація дуже непроста. Тому прохання до Вас - прокоментувати її докладніше.
     - Річ у тому, що рішенням загальних зборів цвітоського колгоспу «Шлях Ілліча» (тепер уже колишнього) від 23 серпня 1998 року було надано згоду на створення на його базі підсобного сільського господарства ХАЕС. На підставі рішення №37 від 7 липня 1997 року для ХАЕС було видано державний акт на право користування землею площею 1651,61га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Згодом розпорядженням Славутської районної державної адміністрації це право постійного користування було припинено.
     Розпорядженням РДА від 26 квітня 2006 року відокремленому підрозділу «Агропромисловий комплекс» ДП НАЕК «Енергоатом» було надано в довгострокове користування на умовах оренди терміном 10 років земельні ділянки на території Цвітоської сільради площею понад півтори тисячі гектарів. На підставі розпорядження голови РДА від 9 вересня 2008 року для ДП «Агроспецсервіс» передано в постійне користування земельні ділянки загальною площею 904,6 гектара - також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Наказом Міністерства аграрної політики України №833 від 15 грудня 2008 року на базі майна ДП «Агроспецсервіс» було створено державне підприємство СГ «Хмельницьке», а між ним і державним підприємством «Агроспецсервіс» 16 березня 2011 року укладено договір про спільну участь у веденні рослинницького сільськогосподарського виробництва, котрий діє й досьогодні.
     - То який же вихід може бути із цієї ситуації?
     - Розпаювання колишніх колгоспних земель площею 904,6га тут можливе лише за умови їх повернення в землі запасу Цвітоської сільради. З цього приводу нещодавно депутати Хмельницької обласної ради направили відповідне звернення до Міністерства аграрної політики і продовольства України, до складу котрого й входять обидва державні підприємства - «Агроспецсервіс» і «Хмельницьке», щоби вони погодилися відмовитись на право постійного користування вищезазначеними землями. Сподіваємось, що це депутатське звернення буде задоволено в інтересах мешканців Цвітоської сільради – колишніх колгоспників і працівників підсобного господарства.
     - А якщо цього не станеться?
     - Тоді селянам доведеться шукати справедливості у судових інстанціях.
     - Як це зробили мешканці Лисиченської сільради - сіл Дідова Гора та Потереба, де виникла аналогічна ситуація…
     - Абсолютно вірно. Суд прийняв рішення на їх користь, після чого люди одержали належні їм земельні паї.
     - І вони отримали право вільно розпоряджатися своїми земельними паями, зокрема, на їх самообробіток або здачу в оренду?
     - Так, на Славутчині нині 832 особи, отримавши земельні паї, обробляють їх самотужки, решта здає землю в оренду.
     - Чи потрібно переукладати договір оренди землі у разі реорганізації або ліквідації юридичної особи?
     - Відповідно до ч.1 ст.104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняє існування в результаті передання всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або в результаті ліквідації.
     Згідно з ч.2 і ч.3 ст.125 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладання договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
     - Від чого залежить розмір і вартість земельного паю?
     - Розмір окремої земельної частки в процесі розпаювання встановлювали наступним чином: загальну площу земель, переданих у колективну власність сільгосппідприємства, ділили на загальну кількість осіб, які мають право на земельну частку. Її розмір визначали в умовних кадастрових гектарах, а вартість - у гривнях. Отож, для всіх членів підприємства земельні паї були однаковими за цими двома величинами. Коли ж згодом розпочали виділяти земельні ділянки в натурі й видавати на них державні акти, то, згідно із законодавством, відійшла практично вся ґрунтозахисна сівозміна, деградовані землі, а паюванню під- падали тільки сільськогосподарські угіддя. Тому розмір земельної частки, виділеної в натурі (на місцевості), зазвичай відрізняється від того, який зазначено в сертифікаті. Адже можна отримати якісну землю меншої площини, або землю гіршої якості, але більшої площі.
     - А наскільки якісними є землі Славутчини?
     - Саме у нашому районі, в порівнянні з іншими районами області, перебувають землі з дуже низьким – менше 1% та низьким – 1,1-2% вмістом гумусу. Частка таких земель на Славутчині становить понад 67% від загальних площ сільськогосподарських угідь. Збільшення кислих грунтів у районі є причиною значного зменшення родючості земель, недобору врожаю. Відповідно до цього й складається цінова політика землі. Саме тому вартість земельних паїв на територіях сільрад району суттєво відрізняється. Приміром, у с.Дідова Гора вона перевищує 102тис.грн, а у сусідньому с.Лисиче цієї ж сільради - 16тис.грн.
     - Що слугує підставою для припинення договору оренди земельної ділянки?
     - Серед підстав припинення договору оренди землі, визначених ст.31 Закону України «Про оренду землі», є такі: закінчення строку, на який його було укладено; викуп земельної ділянки для суспільних потреб та примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом; поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря; смерть фізичної особи орендаря, його засудження до позбавлення волі та відмова осіб, зазначених у ст.7 цього закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки; ліквідація юридичної особи орендаря; відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем.
     - Перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи, а також реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі?
     - Саме так. Позаяк договір оренди землі – цивільно-правова угода. Кожна із сторін має право обстоювати власні інтереси стосовно строків оренди. Якщо компромісу досягти не вдається, орендар чи орендодавець просто відмовляється від підписання договору. Однак, якщо договір підписаний, розірвати його в односторонньому порядку можна лише за згодою сторін або в судовому порядку за наявності вагомих причин.
     - Павло Костянтинович, за Конституцією України кожен її громадянин має право на отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 2га. Яка частка таких земель вже перейшла у власність фізичних осіб і яка залишається поки що вільною?
     - На сьогодні в районі відведено 3500 гектарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею в середньому по 2га у власність для кожного з 2034 громадян-заявників. Площа непереданих земельних ділянок державної власності у користування фізичним особам нині становить 3000 гектарів. Сюди, між іншим, входять земельні площі громадських пасовищ. За розмірами вони різні – приміром, у с.Іванівка ці пасовища займають площу 11,5га, а у с.Рівки – 72га. Цьогоріч до районної державної адміністрації надійшли клопотання від громад 12 сіл району щодо оформлення технічної документації на громадські пасовища, загальна площа котрих становить біля 660га.
     - Отже, аби сільські громади населених пунктів району в подальшому не залишились або без частки пасовищ, аби взагалі без них, їм слід у найближчий час активізувати роботу з оформлення відповідної технічної документації на право володіння ними?
     - Безперечно. Відповідно до ч.2 ст.26 Закону України «Про землеустрій», розробниками документації із землеустрою є юридичні та фізичні особи, котрі отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою згідно із законом. В Славуті діє 6 таких установ: районний відділ Хмельницької регіональної філії Державного підприємства «Центр ДЗК» (вул.Миру,102, тел. 2-32-51); МПП «Кадастр» (вул.Церковна, ОТС, тел. 7-29-06); ПП «Радість» (вул.Соборності (за магазином «Офіс-центр»); МПП «Земельно-юридичний центр» (вул.Данила Галицького,3, тел. 7-32-24); ПП «Поділляземінвест» (вул.Червона Площа,8, тел.7-67-76); ТОВ «Кайлас-К», (пров.Робітничий,2, ТЦ «Славута»).
     Наше управління Держкомзему в Славутському районі надає послуги юридичним і фізичним особам з присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам (вул.Соборності,31, тел. 2-66-10, 2-23-52).
     Розмову вів О. ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
     


  коментарі: 7

Андрій : "Стаття 13 Конституції України визначає, що земля, її надра, водні та інші природні ресурси, котрі перебувають у межах України, є об’єктами права власності українського народу"... Вибачте на слові, хер то правда! За виключенням 1Х2м на цвинтарі.  (написано 15.02.2012 в 20:32 з адреси:  214-92-132-95.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 15:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 20:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 07:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 07:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 8 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік