Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.02.2012 НА МАГІСТРАЛЬНОМУ НАПРЯМКУ

Ми зустрілись з начальником відділу освіти Славутської районної державної адміністрації Жанною Зубовою, аби підбити підсумки діяльності як підпорядкованого їй управлінського підрозділу, так і освітньої мережі району в цілому за минулий рік. Якась інформація вихлюпувалась на газетні шпальти: реорганізовувались навчальні заклади, нарешті запрацював районний Будинок дитячої творчості, успішно пройшов літній оздоровчий сезон у стаціонарному таборі «Голубі озера Славутчини». Про все це детальніше – в нашій розмові.
     
     - Насамперед на що, Жанно Олександрівно, була спрямована діяльність відділу освіти – райво, як ще донедавна писалось?
     - Націлювали освітні заклади на виконання Конституції України та Законів «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про дошкільну освіту», а також нормативно-правових актів в галузі «Освіта». Завдяки цілеспрямованим діям та підтримці районних ради та адміністрації, сільських рад, відділу освіти педагогічним колективам вдалося здійснити певні кроки на шляху до підвищення якості освіти, забезпечення її доступності, збільшення кількості дітей, охоплених дошкільною та позашкільною освітою.
     - Чи були визначені стратегічні завдання розвитку освітянської галузі?
     - Так, минулоріч розроблені, розглянуті та прийняті сесіями районної ради наступні програми: «Дош- кілля Славутчини» (на 2011-2017 роки), впровадження профільного навчання у Славутському ра- йоні (на 2011-2014рр.), розвитку краєзнавства та освіти (обидві на 2011-2015рр). Завдяки системному під- ходу загалом реалізується 7 цільових програм.
     - А скільки взагалі маємо шкіл, НВК, дитсадочків?
     - У районі функціонують 42 загальноосвітні навчальні заклади, в тому числі 30 навчально-виховних комплексів, структурними підрозділами яких є школи та ДНЗ (дошкільні навчальні заклади). Шкіл І-ІІІ ступенів маємо 21, І-ІІ ступенів – 15, І ступеня – 6. В них нині навчається 3341 учень, в т.ч. 219 школярів - за індивідуальною формою (у групах, де менше 5 учнів). На жаль, щороку стикаємося зі зниженням кількості учнів: 2009 року їх було в школах 3474, 2010р. – 3475...
     - Зменшується і середня наповнюваність шкіл?
     - За три роки чисельність школярів скоротилася на 403 дитини. Щодо наповнюваності, то у 2009-му вона становила 85,1 учня, у 2010- 80,8 учня і минулоріч – 79,5. Сім 11-річок (Горицький, Жуківський, Малоскнитський, Полянський, Хвощів- ський нвк, Головлівська та Хоняківська зош) мають наповнюваність менше ста учнів. Чотири 9-річки (Красноставська, Кутківська, Бачманівська зош, Ставичанський нвк) – менше 40 школярів. Звісно, це призводить до підвищення вартості утримання навчальних закладів.
     - Тому й розробили план оптимізації їхньої мережі?
     - Він розрахований на 2011-2015рр. і у минулому році в основному виконаний. Правда, дві гро- мади – хвощівська та марачівська – не дали згоди на реорганізацію Хвощівського закладу у школу І-ІІ ступеня та призупинення діяльності Марачівської зош І ступеня, у якій на сьогодні навчається 7 учнів.
     - А чи мають місце якісь позитивні тенденції?
     - Так, вперше за останні роки отримано ріст першокласників – у порівнянні з 2010 року на 34 особи, і в той же час зменшено кількість учнів, котрі навчаються за індивідуальною формою – з 237 до 219. У 10 класи набрано 275 учнів, що також більше від попереднього року на 16 школярів.
     - Знаємо, багато уваги останнім часом приділяється дошкільній освіті…
     - На Славутчині діє 31 дитячий садок, де виховується 784 дитини (77,8% від загальної кількості діток 3-6-річного віку). Чисельність дошкільних навчальних закладів зросла на 9 одиниць проти 2010 року.
     - А як у нас справи із позашкіллям?
     - Всього маємо 3 позашкільні заклади: це Берездівська дитячо-юнацька спортивна школа (250 вихованців), районний Будинок дитячої та юнацької творчості (367) та дитячий оздоровчий табір «Голубі озера Славутчини» - минулоріч у ньому оздоровилися 150 дітей пільгових категорій; на цей рік заплановано охопити 200 дітей.
     - Призвичаюємося останнім часом і до освітніх округів – чи виправдовують себе ці освітянські утворення?
     - Розглядаємо їх як один із шляхів забезпечення доступності та поліпшення якості освіти для сільських дітей. На теренах краю з 2004 року функціонує Хоровецький, з 2007 року – Улашанівський, з 2008 – Ганнопільський, з 2010 – Берездівський освітні округи. З 1 вересня ц.р. планується створення Крупецького освітнього округу.
     - Протягом року навчальні заклади працювали стабільно, організовано?
     - Без порушень було проведено державну підсумкову атестацію та здійснено випуск 470 учнів 9-х і 275 випускників – 11-х класів. Свідоцтва про базову загальну освіту отримали 15 дев’ятикласників, а золоті та срібні мелдалі – 7 одинадцятикласників.
     - Не секрет, що не всі в педколективах з радістю очікують чергової атестації …
     - Ця діяльність здійснювалася планово. Так було, проведено атестаційну експертизу Дяківської, Бачманівської, Головлівської шкіл, Ма- лоправутинського, Улашанівського, Мухарівського нвк та одного позашкільного закладу - Берездівської ДЮСШ.
     - У процесі оптимізації осві- тньої мережі важливим чинником виступає організація підвезення як вихованців дитсадків, так і школярів – чи великі з цим маємо проблеми?
     - На сьогодні організованим підвезенням охоплено 99 дошкільнят із 24 населених пунктів (у 2009р. підвозилась 41 дитина, у 2010р. – 73). Відповідно збільшується й кількість підвезених учнів: нині маємо таких 729. Дошкільнята і 590 школярів доставляються шкільними автобусами, рейсовими – 125 учнів та ще 14 – автобусами за угодою. Із 18 автобусів, які маємо, 15 придбано за кошти районного та обласного бюджетів. Минулоріч два придбані автобуси були поставлені в Ганнопільський та Хоровецький нвк.
     - Виходить, освіта не обділена увагою з боку владних структур?
     - Висловлюю щиру подяку за постійну увагу до освітянських проблем і сприяння у їх вирішенні керівництву обласної, районної державних адміністрацій та райраді. Ви знаєте, яким важливим питанням постає нині комп’ютери- зація навчальних закладів. Такось ми маємо 100% комп’ютеризованих шкіл І-ІІІст., до мережі Інтернет підключено відповідно понад 76% закладів. Загальна кількість комп’ю- терів у шкільних кабінетах інформатики – 442, хоча, половина їх придбана до 2005 року. Тому великою радістю було в цьому навчальному році обладнання 8 навчально-комп’ю
     терних комплексів за кошти обласного та придбання 5 комп’ю-терів – місцевого бюджетів. Завдяки допомозі влади вдалося обновити в школах 70 парт, а Крупецький нвк отримав новий кабінет біології.
     - Чи вдалося розшукати безкорисливих спонсорів?
     - Їхню підтримку ми особливо оцінили при відкритті дитячих садочків: комбінат «Будфарфор» на- дав сантехніку, солодовий завод посприяв коштами у придбанні меблів. А ще корпорація «Сварог» подарувала для наших навчальних закладів 6 факсів. Усім їм – величезна подяка!
     - Що ж, із Ваших, Жанно Олександрівно, відповідей видно, що освіта у районі впродовж минулого року не пасла задніх, а розвивалась, вдосконалювалась. І все ж, яке найголовніше завдання ставилося перед педколективами?
     - Будь-яке суспільство стане високорозвиненим лише за умови створення у ньому високодуховного середовища. Тому мої колеги покликані виховувати обізнану та морально зрілу юну особистість, котра добре розуміє високу цінність власного життя, відчуває себе невідривною від народу, поважає й прим- ножує його духовні, моральні та культурні надбання. Ось і працювали на цьому магістральному напрямку з дня в день. Цим живемо і нині.
     - Щиро бажаємо успіхів у досягненні благородної мети!
     Інтерв’ю вела
     Валентина АНДРІЄНКО.
       коментарі: 6

 :   (написано 06.04.2012 в 23:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:30 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 12:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік