Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 14.02.2012 ТУБЕРКУЛЬОЗ ХОДИТЬ БЛИЗЬКО…

Чи замислювались ви коли-небудь над тим, що відстань між хворобою та здоров'ям набагато менша, ніж прийнято вважати? Особливо це стосується такої недуги як туберкульоз. Тепер його досить часто супроводжують ще й венеричні захворювання, а саме ВІЛ-інфекція. Проте, якщо ВІЛ - це хвороба в переважній більшості задоволення, то й хворіють нею ті, хто шукає цих задоволень. А туберкульоз, на жаль, підбирає всіх!
     Аналізуючи історичні дані щодо захворюваності та смертності від туберкульозу за останні 100 років, можна сміливо сказати, що після революції та громадянської війни туберкульоз в Україні займав перше місце серед всіх причин ненасильницької смерті. Боротьба з ним стала одним із основних завдань радянської охорони здоров'я. Саме тоді була закладена серйозна наукова база, створено мережу протитуберкульозних закладів та налагоджено одну з найдосконаліших у світі систем боротьби з хворобою.
     Проте, незважаючи на все це, туберкульоз ніколи не був ліквідований повністю: можливо, тому, що він - один із найстійкіших мікроорганізмів. Адже паличку Коха не знищують ні кислоти, ні луги, ні спирт. При температурі мінус 23° вона не гине 7 років! У молочних продуктах живе понад 240 днів, у пилюці - до 3-х місяців, у висохлому плювку - до 1 місяця. У ґрунті, воді, вологих і темних приміщеннях - ще довше. Чого не витримує - то це кип'ятіння, особливо в лужному середовищі. Сонце вбиває її за 1-2 години, а ультрафіолетові промені - за 5-6 годин.
     Якщо порахувати, що один хворий може заразити протягом року 10-15 людей, то неважко визначити, за скільки часу туберкульозом захворіють мільйони українців. В 2008-2011рр. кількість людей, яким вперше було діагностовано туберкульоз, в Україні утримувалася на рівні 75-78 чоловік на 100 тисяч населення. Тому й не дивно, що все частіше звучать невеселі нотки - паличка Коха впевнено веде свій траурний марш. Адже, для прикладу, заразившись полірезистентною формою туберкульозу, ви стаєте приречені на смерть - і ніхто вам не допоможе.
     За 20 років Незалежності від туберкульозу ми втратили близько 200 тисяч людей (приблизно 10тис. щороку), і це - переважно молоді та працездатні українці, яких здолала ця підступна хвороба. В минулому році у США нею захворіло 6 дітей, і це виявилося страшною звісткою. В той час, як в Україні - 4тис. хворих дітей, а населення - у 6 разів менше...
     Для високоцивілізованих країн поняття сухоти (туберкульоз) і цивілізація - несумісні. Я б дещо змінила вислів Роберта Коха і сказала, що туберкульоз - це легені, що плачуть від злиднів. Отож, не пропустіть такі симптоми: кашель, який триває більш 2-х тижнів, задишка, підвищення температури тіла, біль у грудях, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість (особливо вночі), кровохаркання. Хоча, варто зазначити, що на ранніх стадіях хвороби кашель може бути й відсутній.
     Дорослі повинні розраховувати лише на свою свідомість - пройдіть флюорографічне обстеження один раз на рік, тим більше, що район відтепер має, дякуючи владі, новітній цифровий апарат. В цілому профілактика включає ряд заходів, що безпосередньо стосуються кожного з нас: здоровий спосіб життя; відмова від алкоголю та паління; дотримання правил праці та відпочинку; санітарна гігієна; чисте повітря; збалансована їжа; уникнення стресів та конфліктів.
     Туберкульоз - сильний і підступний ворог, чимось схожий на міну уповільненої дії. Існує навіть кореляційне співвідношення між подорож- чанням життя та туберкульозом, що переростає в соціальне лихо. А тому захворюваність туберкульозом віддзеркалює соціально-економічний стан країни, її культурно-освітній рівень та рівень благополуччя населення, ступінь розвитку охорони здоров'я, в тому числі й фтизіатричної служби.
     Замислюючись над багатьма медичними проблемами, приходжу до висновку, що вирішити їх неможливо, не маючи доступу до влади. Можливо, хтось посміється з мене, але все частіше виникає бажання потрапити на "найвищий щабель” влади, аби мати змогу налагодити безперебійну роботу хоча б декількох програм, щоб без "заворотів" і викрутасів, наприклад, забезпечити для хворих туберкульозом найперше – притулок, далі - диспансерне лікування, якщо вони відмовляються від медичної допомоги – колонію, а для оздоровлення і закріплення результатів лікування – спеціальні санаторії. У боротьбі з туберкульозом слід покращити й інформаційно-просвітницьку роботу.
     Твердження, що туберкульозом не хворіють багаті, успішні люди, які добре харчуються, - міф. Усі вони живуть в тому ж соціумі, де відстань до туберкульозу мінімальна… Благо, в Україні туберкульоз лікують безкоштовно! Незалежно від матеріальних можливостей людини. Тож тут, як бачимо, перед туберкульозом ми всі рівні. Тому, наскільки благополучним буде прогноз сучасної епідемії туберкульозу, залежить як від влади, так і від кожного з нас.
     Оксана САВЧЕНКО, головний лікар
     Берездівської дільничної лікарні.
     


  коментарі: 5

 :   (написано 06.04.2012 в 23:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2012 в 23:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 18:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 04:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 06:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік