Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 31.01.2012 ПЕРЛИННЕ НАМИСТО СЛАВУТЧИНИ

«Перлинка» - цей дитячий фольклорний колектив став впродовж останніх років окрасою – ба, справжньою визитівкою! – нашого краю. Святкування його 15-ліття видалось непересічною подією для громади Славути: воно зібрало недільної днини в міському Палаці культури не лише шанованих гостей з району та області, а й працівників ПрАТ «Об’єднання «Прогрес», на базі якого розквітла «Перлинка». А ще численних поціновувачів народного піснеспіву, тих фольклорно-етнографічних перлів, які дбайливо збирає на теренах Славутчини й невпинно пропагує цей зразковий дитячий колектив.
     Вони заходили до зали розкуто, голосистим співом закликаючи до дійства: «Радуйся, земле, Син Божий народився! Давайте підемо в «Прогрес» поколядуємо, а ще нумо на телебачення... Пора вже й посівати – пустіть Василя в хату!» Вдивіться у фотосвітлини й оцініть красу українського вбрання, натхненність дитячих облич, адже під керівництвом невтомної Майї Сайпель, завдяки її науці та високому професіоналізмові талановиті маленькі вихованці на репетиціях і в ході виступів зримо торкаються справжнього багатства – духовної скарбниці народу нашого.
     Недарма мовила зі сцени, вручаючи численні відзнаки, директор обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Олена Ільїнська: «На Хмельниччині дитячих колективів такого рівня, як ваш, - одиниці. Жоден мистецький звіт нашої області в палаці «Україна» не обходився без участі «Перлинки». Підтвердженням цих слів стало минулорічне визнання на столичній сцені, коли вона підкорила «Червону руту», ставши третьою на цьому Всеукраїнському фестивалі.
     А перший свій диплом дитячий фольклорний колектив отримав у вже далекому 1998, через рік після свого заснування, коли не знайшлося йому рівних на обласному творчому змаганні «Щедрий вечір». Згодом незабутньою стала поїздка до прикарпатського міста Коломиї на Міжнародний фольклорно-етнографічний фестиваль «Коломийка»: там «перлинчата» не лише стали лауреатами, а й відчули справжній дух України. Далі були «Древлянські джерела», «Коляда», «Подільський Оскар», «Котилася торба» - численні фестивалі й конкурси, звідки «Перлинка» не поверталася без нагород. Власне, її визнали за кордоном! Незабутніми стали поїздки до Польщі (двічі), Болгарії, Туреччини…
     Та наймиліший і найрідніший глядач – свій, славутський. «Перлинка» живе однією дружною родиною: всі свята відзначають разом, часто на сцені поруч із маленькими артистами з’являються їхні батьки. А ще впродовж усіх літ існування колективу було організовано 14 етнографічних пошукових експедицій в славутські села, в ході яких «перлинчата» не лише збирали традиційний одяг та предмети вжитку, а й знайомилися з місцевими берегинями народних традицій, навчалися у них співові – що від діда-прадіда. Тому й став на ювілейному концерті одним із найпам’ятніших виступ (він зірвав шквал оплесків) Ганни Ковальчук, директорки Понорського будинку культури, та Валентини і Лесі Бабійчуків із Прикордонної Улашанівки.
      Кращі – народні та зразкові – колективи вітали, даруючи своє самодіяльне мистецтво, того дня «Перлинку». Причому, деякі мають до неї безпосереднє відношення й недарма пов’язані давніми дружніми стосунками. Скажімо, як завжди яскравий хор районного Будинку культури «Поліська перлина»: на одному диханні звучала у спільному з «Перлинкою» виконанні «Молитва до Почаївської Богоматері». А ще Майя Сайпель зізналась, що справжніми наставниками та навчителями на її подальшу професійну долю стали Ніна Олександрівна Федорчук та Дмитро Серафимович Мархайчук: «Завдяки їм я повірила в себе і в те, що моє місце - біля народної пісні… »
     Віншуючи ювілярів, директор Будинку дитячої творчості Ірина Смичок нагадала, що в стінах цього позашкільного закладу свого часу й народилась «Перлинка». Вже потім, завдяки об’єднанню «Прогрес» і художньому керівництву М.І.Сайпель, для неї відкрився світ широкий: в числі найпалкіших шанувальників та вітальників на святі було керівництво як цього акціонерного товариства, так і телерадіокомпанії «Контакт-Славута» в особі Людмили Калмикової, Сергія Климчука, Тамари Степанюк і Всеволода Смоляра. Місцеву владу на святі представляли заступник міського голови Галина Фурманчук та його радник Роман Бачинський; громадськість – Лариса Чорнокрилюк, засновниця творчого клубу «Оберіг» громадської організації «Захист дітей війни»; очільники міського та районного управлінь культури теж долучились до щирих вітань. Ледь не забула про «Щедрик» - цей нині теж добре відомий фольклорний гурт Дитячої школи мистецтв організувала колишня солістка і староста «Перлинки» Тетяна Маліновська (тоді Біла). На сцені вони виступали разом…
     «Перлинчата» дійсно були щасливими – з квітами, подарунками, Почесними грамотами Майї Сайпель, беззмінному акомпаніатору Олександрові Бондарчуку, солістам Сергію Чернюку та Марійці Ющук, котрі нині є студентами рівненського мистецького вузу. Більше всього вони хотіли співати і не сходити зі сцени. Впали в око наймолодшенькі: Мирослав Сайпель та Юліана Дебопре, котрі склали кумедний дует. Апофеозом же свята став момент, коли справжнє родинне коло «перлинчата» утворили разом зі своїми матусями, татусями, бабусями і дідусями. «Подивіться, як гуляють у нас в Славуті!..»
     Валентина ЗАВАДСЬКА,
     фото авторки.  коментарі: 7

 :   (написано 16.02.2012 в 18:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 07:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 00:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 12:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 02:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік