Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 30.12.2011 ЛЕГЕНДА ПРО ГОЛУБІ ОЗЕРА

…Перші ранкові промені весняного сонця ніжно пестять тихі плеса лісових озер. Білокорі берізки в задумі задивляються у дзеркально чисту воду на свою незвичайну вроду. Чомусь затужила ліщина, опустивши віти аж до самісінької води. Красуня-калина дивує довкілля своїм біло-сніжним цвітом. Весело затьохкав соловейко і десь зник у верболозі в пошуках шлюбної пари…
     Дід Охрім із малолітнім онуком Васильком уже встигли піймати на вудочку перші рибальські трофеї: щуку і декілька карасиків.
     - Дивися, дідусю, яка краса навколо – наче ми у казці!
     - Так, дивовижна і неповторна наша природа, синочку. Але, на жаль, окремі люди не хочуть її помічати і не шанують. Придивися, мій любий: навколо неприбрані місця - стоянки туристів, які мають власні легковики. Вони забувають, що чистою повинна бути, перш за все, наша земля-годувальниця.
     - Дідусю, розкажи, будь ласка, чи завжди були тут оці озера?
     - Ні, онучку, колись було все по-іншому. Це урочище, де ми рибалимо, з давніх-давен наші предки називали Бридурином, а за два кілометри на захід - урочище Глазова.
     - Цікаво, звідки ж пішли такі незвичайні назви? - не заспокоювався Василько.
     - Ти у мене, синочку, розумник, все хочеш знати. Так ось слухай. Дуже давно в Бридурині велику площу займали важкопрохідні болота, порослі верболозом і вільхою, а в землі була сила-силенна торфу, зверху покритого мохами. Навколо на купинах проростали багно, конвалія, журавлина, чорниці. Тільки користуватися дарами природи Бридурина могли не всі. Люди боялися заходити у непрохідні місця, щоб не засмоктало болото…
     Місцеві жителі жахалися того, що, за переказами старожилів, у Бридурині водиться сама нечиста сила - в тих місцях, куди не потрапляють сонячні промені і де ніколи не ступала людська нога. Лише досвідчені конокради вміло користувалися Бридурином, щоб на деякий час переховати там вкрадених красенів, а далі потай збути їх в Острозі чи Ізяславі. Навколо Бридурина шуміли дубові ліси незвичайної краси, а в окремих місцях на узвишшях всміхалися сонцю смарагдові сосни. Ми ще й нині користуємося лісами, вміло доглянутими працею лісівників князя Сангушка. І, на жаль, інколи з невдячністю.
     - А Глазова? - перервав оповідь дідуся Василько.
     - Синку, не збивай мене з пантелику, - дідусь, підкрутивши вуса, повів далі. - На північно-східному краєчку першого комарівського поля були насипані пагорби - могилки захоронених самогубців із вбитими у них осиковими кілками. Їх було не дуже багато, але люди те лісове нешановане й страшне місце назвали чомусь Три копці. У всі часи той, хто посягав на чиєсь або своє життя, дане тільки Богом, вважався (і нині вважається) дуже грішним. Тому самогубців із навколишніх сіл без святої відправи вивозили до Трьох копців. Саме тут темними осінніми ночами, у негоду і сльоту, нечисті духи справляли весілля. Від того здичавілого співу-гуляння зривався ураганний вітер. Скрипіли старі дерева під його натиском, стогнала матінка-земля, ніби попала в пазурі лиходія. Лише де-не-де озивалися одинокі сови, наче прислухалися до несамовитого переспіву - торжества нечистої сили - й ті замовкали...
     Люди навіть вдень жахалися того страшного місця, а хто випадково потрапляв в урочище опівночі, то лиха доля водила його бездоріжжям, поки не заспівають треті півні. Від цього всього аж очі на лоб вилазили. Ось тобі - і Глазова.
     - -А що було пізніше, дідусю?
     - В 30-х роках уже минулого століття між Бридурином і Глазовою з’явилось селище торфодобувників. В непрохідних місцях запрацювали спеціальні машини. Всі процеси відбувались з якнайбільшим використанням ручної праці. Сумлінно працювали робітники, забезпечуючи паливом промислові підприємства району. За майже півстоліття осушилися болота. Під час минулої війни в районі селища фашисти створили табір для військовополонених, проте змушені були його ліквідувати, у зв'язку з розгортанням партизанського руху на Славутчині. Бридурин увійшов у історію нашої держави як трагічне місце братовбивчого двобою між радянськими партизанами і вояками УПА.
     Пізніше у земних глибинах – там, де було багато торфу, геологи знайшли ще і поклади будівельного баласту. І попливли Бридурином та Глазовою смоктуни-земснаряди: сталося це у 60-80-х роках минулого століття. А на згадку нащадкам залишилося більше десятка глибоководних синьооких красенів-озер, які вдало вписалися в лісовий ландшафт і стали окрасою нашого поліського краю. Люди назвали їх Голубими. Бо вода в них - чиста-пречиста, а в тій воді віддзеркалюється голубе небо. Якби тільки люди вміли і хотіли берегти цей чудовий куточок рідної природи!!!
     Неподалік від Бридурина, біля с.Стригани, на березі мальовничого озера нині височіє пам'ятник воякам УПА, які полягли за волю України в травні 1944р. Ніби зі святих могил і небесної далі вчуваються голоси тих, хто віддав за Вітчизну найдорожче - своє життя: «Обійміться, братове, і будете щасливі у своїй державі. Дай, Боже, щоб історія братовбивчих побоїщ ніколи не повторилася!»
     - І тоді, дідусю, наша природа буде ще красивішою, а усі люди - щасливі?
     - Дав би Бог, синочку, щоб вони це зрозуміли. Тоді й сама матінка-земля всміхнулася б нам чудотворним, оновленим щастям Господньої краси та благодаті.
     Володимир ПОЛІЩУК,
     с.Стригани.
     


  коментарі: 8

 :   (написано 11.02.2012 в 02:43 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.02.2012 в 18:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 08:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 17:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 16:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 22:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 10:14 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 08:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 7 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік