Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 25.12.2011 АРХІВНА СПРАВА - АРХІВАЖЛИВА

24 грудня відзначається День працівників архівних установ. Це професійне свято безпосередньо стосується нашої сьогоднішньої співрозмовниці Євгенії ЗАГОРУЙКО, котра у липні п.р. стала начальником архівного відділу Славутської РДА. До неї більше 20-ти років цю посаду обіймала добре відома славутчанам Алла Володимирівна Хонда.
     
     - Доля зробила черговий крутий розворот, і ми бачимо Вас, Євгеніє Михайлівно, в новій іпостасі, хоча ще не забули як одного з кращих сільських голів краю. Як Вам тут?
     - Знаєте, дуже подобається нова робота. Мабуть, мій пожиттєвий хрест – працювати. Почуваюсь в цьому архівному морі органічно. Думаю, в мені тепер прокинувся вчитель-історик: тут настільки багата царина для досліджень!..
     - Але давайте спустимось на грішну землю. Які основні завдання покладені на архівний відділ?
     - Відбирати на збереження документи, що входять до Національного архівного фонду України та мають історичну і краєзнавчу, пізнавальну і наукову, соціально значиму цінність. При відділі є велике архівосховище і робочий кабінет. На жаль, приміщення орендовані, тому немає змоги відкрити читальний зал.
     - То вас можна знайти за адресою…
     - Площа Шевченка, 8-А (3-й поверх, над офісом державної служби охорони), заходити з боку магазину «Анна». Телефон - 2-11-81. Працюємо з понеділка по п’ятницю, приймальні дні – вівторок і четвер.
     - Чи ведете статистику звернень громадян?
     - Цьогоріч було виконано майже 200 запитів: соціально-правового характеру – 173, тематичних (знайти якусь інформацію чи підтвердження їй) – 19. Ведеться журнал усного прийому.
     - Скільки ж всього зберігається у відділі документів?
     - В архівосховищі на даний час нараховується їх 12 тисяч 660 примірників. У відділі існує 139 фондів. Кожен фонд – це конкретна установа чи організація, із них 99 нині працюючих. Вони входять до списку №1 і мають право 5 років зберігати документи у себе, а потім передавати в архів (документи особового складу зберігаються на місцях до ліквідації установи). Список №2 складають 66 юридичних осіб, які у державний архів свою документацію не передають: для прикладу, це відділення РАЦС, нотаріальна контора, суд, управління юстиції, банки, церкви, школи. Проте вони погоджують номенклатури справ, звертаються за консультаціями.
     - То у вас знайдуть необхідне мешканці і району, і міста?
     - Саме так. Це державний архів, куди передають на постійне зберігання документи як міські, так і районні організації та установи, починаючи з 1980р. Документація попередніх часів нами вже направлена в обласний архів – у разі потреби, я надаю заявникові усі його контактні дані. І взагалі пояснюю, куди треба далі звертатись, адже існують відомчі архіви: нотаріальні, трудові тощо.
     - Ви що обмовились про архів із перемінним складом документів…
     - Це означає, що ми зберігаємо їх протягом 20-ти років (згідно із положенням, а в дійсності набігає й до 30-ти літ) із подальшою передачею до обласного архіву. Йдеться про протоколи, розпорядження та рішення як колегій райдержадміністрації, так і сесій органів місцевого самоврядування.
     - Повідайте, будьте ласкаві, детальніше про трудовий архів - цю споріднену, до очолюваної Вами установу.
     - Трудовий архів Славутської районної ради створений порівняно недавно, у 2008 році. Завідувачем його працює Олена Василівна Левунець. Він знаходиться на вул.Козацькій,29, телефон - 7-30-79. Хочу відмітити, зокрема, що нині оформляються на пенсію і шукають документи громадяни (й таких багато!), котрі у період 80-середини 90 років працювали в приватних структурах. І лише з появою трудового архіву будь-яка з них тоді зможе завершити процес ліквідації, коли представить довідку про передачу всієї документації в цей архів. Тобто, людям тепер є де і що шукати.
     - Думаю, можна говорити про вашу тісну співпрацю?
     - Так, вона існує не лише з Трудовим архівом, а й з відділенням РАЦСу, сільськими радами. Приміром, не всі знають, що документи нотаріального характеру (заповіти, договори купівлі-продажу або дарування), які знаходяться в сільрадах, передаються безпосередньо в обласний архів. В той же час наші люди зайнялись приватизацією житла, землі, отож їм потрібен архівний витяг (або його копія) із рішення сесії селищної ради про передачу у власність земельної ділянки, виділення землі під будівництво або дозвіл на нього, затвердження акта щодо введення в експлуатацію будівель тощо. У нас ви також знайдете рішення про реєстрацію підприємця як фізичної особи чи припинення такої діяльності – вони приймаються, зокрема, на засіданнях виконкому міської ради.
     - Думається, не обходять архів й колишні колгоспники.
     - Дійсно, вони часто шукають підтвердження, що були свого часу членами колективних господарств. А про це приймались відповідні рішення на загальних зборах чи засіданнях правлінь колгоспів. Видаємо також довідки щодо правонаступництва і перейменування підприємств, установ та організацій, адже їх під час оформлення пенсійних документів тепер вимагає Пенсійний фонд.
     - Ви сказали, що стільки всього цікавого знайшли в архівосховищі…
     - Уявіть, там з-поміж іншого зберігаються фотодокументи багатьох визначних подій на славутських теренах, а також відеозаписи. Захоплення викликають фон- ди особового походження – йдеться про наших відомих земляків, зокрема, спортсмена І.Г.Гоглеватого, Героя Соціалістичної Праці В.І.Нікітчука, краєзнавця М.Д.Хонду, літератора-перекладача В.Ф.Оржаховського, знаного архітектора А.Ф.Ігнащенка. Не одну годину можна переглядати їхні фотосвітлини, документи, відзнаки, творчі здобутки...
     - У нашому сьогоднішньому житті не обходиться без проблем. Із якими зіткнулись Ви тут, в архівному відділі?
     - В нашому випадку всі проблемні питання виникають із-за слабкого матеріального забезпечення. Як державна установа ми не маємо права на спонсорську допомогу, а фактично потрібно багато чого: в першу чергу - комп’ютерну техніку, нові архівні стелажі.
     - Ви, Євгеніє Михайлівно, така жінка, котра у всьому знаходить позитив. Де черпаєте оптимізм нині?
     - Підгрунтя для надії на краще бачу в тому, що недавно, в жовтні, на сесії Славутської районної ради депутати затвердили Програму розвитку архівної справи на 2012-2016 роки. Нею передбачене фінансування найнеобхідніших заходів для здійснення завдань, поставлених перед нашою установою. Як начальник відділу, адресувала відповідні листи голові районної державної адміністрації О.А.Несену та міському голові В.Б.Сидору. Василь Богданович, до слова, постійно цікавиться нашими проблемами і вже пообіцяв посприяти у відновленні електропостачання архівосховища, оскільки орендоване нами приміщення є комунальною власністю міста. У листі до Олега Анатолійовича, як мого безпосереднього керівника, йдеться про закладання в бюджет фінансування на 2012 рік в межах затвердженої Програми.
     - Дуже хочеться вірити, що всі проблеми, завдяки Вашому ентузіазмові, подолаються, а нагальні питання з часом вирішаться. Отож, з професійним святом Вас і Ваших колег та попередників, Євгеніє Михайлівно, і успіхів у всьому!
     Розмовляла Валентина ЗАВАДСЬКА, фото авторки.
     


  коментарі: 12

В.Берковський : Найщиріші вітання дорогій колезі від архівної спільноти. Щастя, здоров'я, наснаги та натхнення! З повагою, голова Ради директорів центральних державних архівних установ України, В.Г.Берковський  (написано 27.12.2011 в 14:50 з адреси:  246-109-94-178.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 11.01.2012 в 16:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 06:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 05:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
Владик : 1111
      
(написано 03.02.2012 в 18:41 з адреси:  93.79.163.85)
 :   (написано 11.02.2012 в 02:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 05:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 17:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 22:05 з адреси:  h131-187.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 22:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 18:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 10:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


7 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік