Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 25.12.2011 НАМ ДОРОГА ПРИРОДА РІДНОГО КРАЮ

Неординарна подія відбулася в Славуті 15 грудня. Адже саме цього дня у міському Палаці культури на науково-практичну конференцію «Екологія Малополіського Погориння в умовах зростаючого антропогенного впливу» зібралися водночас професіонали-енергетики та науковці-захисники природи, а також представники громад 30-кілометрової зони Хмельницької АЕС, освітяни, громадськість.
     Захід такого спрямування вперше пройшов у зоні спостереження Хмельницької АЕС. А організована конференція була за ініціативи та підтримки ВП «Атомпроектінжиніринг» ДП НАЕК «Енергоатом», Хмельницької атомної електростанції, Асоціації 30-кілометрової зони ХАЕС, міського голови м.Славута, Українського ядерного товариства, Національного науково-природничого музею НАН України (м.Київ), Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, міського краєзнавчого музею м.Нетішин, управління освіти Славутської міської ради.
      Гарним дарунком усім учасникам конференції стала підготовлена освітніми закладами міста виставка красивих квітучих композицій та фотоетюдів природної краси нашого краю. Розпочалося пленарне засідання із привітань членів президії, адресованих учасникам конференції.
     
     
     Василь СИДОР, міський голова м.Славута, голова оргкомітету з проведення конференції, відкриваючи її, зокрема сказав:
     - Приємно, що у Славуті сьогодні зібралися справжні професіонали, знавці своєї справи, які поділяться з нами актуальними для нашого регіону дослідженнями. Для славутської громади важливо знати, в якому екологічному середовищі вона живе і зростатимуть її діти. Тому сподіваюсь на подальшу результативну співпрацю.
     Володимир КОРОВКІН, заслужений енергетик України, віце-президент Українського ядерного товариства, промовив:
     - Вітаю вас, шановні учасники конференції, від імені багатотисячного колективу Національної енергетичної компанії, Міжнародного комітету ветеранів ядерної енергетики та промисловості з надією на плідну співпрацю. Сьогодні ми наведемо вам об’єктивну інформацію щодо безпечності та надійності наших енергетичних проектів. Сподіваюся, що і при будівництві 3-го, 4-го енергоблоків ХАЕС буде дотримано стандарт якості та культури безпеки, а жителі зони спостереження отримають відповідну соціально-економічну під- тримку, в тому числі й у спорудженні необхідних об’єктів.
     Від імені генерального директора Хмельницької АЕС Миколи Панащенка привітав учасників конференції заступник ВП «Хмельницька ХАЕС» з кадрів і соціального розвитку Віктор ДЕМИДЮК:
     - Проведення конференції свідчить про усвідомлення відповідальності усіх її учасників за екологічні аспекти життя нашого краю. Хмельницька АЕС - в числі організацій, що зацікавлені у фіксації неупереджених показників впливу промисловості на флору й фауну краю, аби враховувати їх у своїй роботі. В 30-кілометровій зоні ХАЕС перебувають 47 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 3083,5 гектара. Наявні на станції підрозділи ретельно, у відповідності до наукових рекомендацій, відслідковують радіаційний фон, водні маси, повітряний басейн тощо.
     На адресу конференції надійшло вітання від члена оргкомітету, виконавчого секретаря Українського ядерного товариства Сергія Вікторовича БАРБАШОВА: «Вважаю, що тільки спільне вивчення наявних проблем представниками усіх зацікавлених груп, відкрите обговорення проектів нових промислових та енергетичних об’єктів, які планується споруджувати у регіоні, допоможуть виробити узгоджене рішення. Тільки так можна досягти згоди у суспільстві та забезпечити його безпечний розвиток».
     Приєднався до вітального слова й Валерій НОВОСАД, завідувач Ботанічного музею Національного науково-природничого музею НАН України, член оргко- мітету, модератор конференції, який зазначив, що природа Малополіського Погориння багата унікальними луками, лісами, болотами, які слугують еталонами різних типів рослинності для всієї Європи і світу. Унікальне біологічне різноманіття, величезна кількість раритетних видів, мальовнича краса природних ландшафтів – це все те, що ми повинні зберегти і передати своїм нащадкам у такому ж вигляді.
      Під час пленарного засідання до уваги учасників конференції було представлено дев’ять різнопланових виступів.
     Василь Сидор у своєму виступі на тему «Збереження довкілля та ощадливе природокористування - пріоритетне завдання громади міста Славута» розповів про природні багатства Славутського краю, а також навів конкретні дії щодо збереження довкілля міста. Так, з метою організації та координації заходів із охорони природних джерел у місті, відповідно до рішення сесії Славутської міської ради від 27 березня 2009 року “Про організацію охорони територій джерел міста”, затверджено назви та паспорти дванадцяти найбільш відомих джерел. У місті офіційно затверджений перелік дев’яти земельних ділянок рекреаційного призначення; діє Програма поводження з твердими побутовими відходами, в рамках якої впроваджено роздільний збір ПЕТ-пляшок через встановлення у мікрорайонах міста відповідних контейнерів; проводиться збір паперу в освітніх закладах за активної участі шкільної молоді. У планах міської влади - налагодження системи роздільного збору скла та інших твердих побутових відходів.
     Валерій Новосад виступив на тему: «Фітобіота Малополіського Погориння в умовах зростаючого антропогенного впливу». Зараз збереження фіто- та флорорізноманіття Малополіського Погориння забезпе- чується регіональною природно-заповідною мережею, що включає ряд заповідних об’єктів. Надзвичайно актуальним для регіону є вивчення та охорона зникаючого фіто-, флоро- та ландшафтного різноманіття, здійснення наукових розробок стосовно обов’язкових заходів, реалізація яких могла б суттєво зменшити вплив будівництва ХАЕС на стан довкілля і, зокрема, на її флору та раритетний флорофонд. Широкого поширення не лише в досліджуваному регіоні, але й по всій Україні набув процес фітобіологічного забруднення адвентивними (чужими) видами флори, що накладає відбиток на весь рослинний покрив, призводячи до глибинної трансформації регіональної флори. У світлі піднятих проблем значна роль повинна відводитись таким регіональним еколого-просвітницьким центрам з питань охорони довкілля як краєзнавчі музеї, екоцентри, природоохоронні громадські організації, районні інспекції з охорони природи, шкільні гуртки тощо, адже саме вони об’єднують кращих знавців свого краю.
     На соціально-економічний розвиток регіонів розміщення об’єктів ядерної енергетики як фактор посилення екологічної безпеки звернув увагу директор Центру взаємодії з органами державної влади та ОРЕ - радник президента ДП НАЕК «Енергоатом» Костянтин ЗАПАЙЩИКОВ:
     - Чинним законодавством України передбачено, що населення територій, на яких розташовуються підприємства з видобування уранових руд, ядерні установки, об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними відходами, має право на соціально-економічну компенсацію ризику від їх діяльності. Найкращий шлях досягнення цієї мети – економічне стимулювання населення в місцях розміщення ядерних установок. Починаючи з 2010 року, розпочалося відповідне фінансування місцевих бюджетів зон спостереження. Значна заслуга в цьому Асоціації територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС, яку очолює міський голова Славути Василь Сидор. Проте наразі існують проблемні питання щодо законодавчого встановлення механізму справляння збору.
     З метою врегулювання питання у Верховній Раді зареєстровано відповідні законопроекти, що узгоджують положення Закону “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” з положеннями Податкового кодексу, Бюджетного кодексу та рішенням Конституційного Суду України. Прийняття та реалізація цих законопроектів сприятиме системному вирішенню питань соціального захисту населення зон спостереження АЕС. Це дасть можливість створити відповідні соціально-економічні умови проживання та праці громадян у місцях розміщення підприємств з видобування і переробки уранових руд, ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами.
     Змістовною також була доповідь заступника голови Подільського екологічного товариства Руслана БІЛИКА щодо ролі громадськості в охороні та збереженні біологічного і ландшафтного різноманіття Малополіського Погориння. Останнім часом в Україні і Хмельницькій області все більшого масштабу набуває участь громадськості в охороні довкілля та збереженні біологічного та ландшафтного різноманіття. До складу громадських організацій входить багато професіоналів галузі охорони довкілля, які мають відповідну освіту та досвід. Понад десять років одним із основних напрямків діяльності природоохоронних громадських організацій є охорона та збереження одного із найцінніших в Україні природних комплексів – Малого Полісся. Членами ХОГО “Подільське екологічне товариство” спільно зі спеціалістами Держуправління із охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області проведена ґрунтовна робота з підготовки матеріалів до проекту створення Національного природного парку “Мале Полісся”. Ввесь пакет матеріалів щодо створення парку направлений для підготовки проекту Указу Президента України до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України.
     Із зацікавленостю слухали присутні виступ віце-президента Українського ядерного товариства Володимира КОРОВКІНА на тему: «Рівненська АЕС та навколишнє середовище». Володимир Олександрович є справжньою людиною-легендою в атомній енергетиці країни. Адже саме він з нуля посеред поліських боліт та лугів організував проектування та “підняв” Рівненську атомну електростанцію, працював тут дироектором 29 років. Він доклав максимальних зусиль, щоб РАЕС стала кращою з кращих в атомній енергетиці. І йому це вдалося, адже численні експертні оцінки відповідних структур, в тому числі й найвпливовішої – Міжнародного агентства з атомної енергії засвідчують якісну роботу РАЕС та її безпеку для навколишнього середовища.
     Денис ЗЕНЮК, начальник відділу технічного планування ВП «АПІ» ДП НАЕК «Енергоатом», виступив із темою «Забезпечення безпеки енергоблоків №3 та № 4 Хмельницької АЕС»:
     - Проекти реакторних установок для 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС відповідають діючим національ- ним нормативним документам, стандартам МАГАТЕ та вимогам Клубу європейських експлуатуючих організацій, що підтверджує відповідний сертифікат. Зокрема, це стосується ряду показників - від сейсмічної оцінки можливих впливів природного середовища до технічної оцінки існуючих конструкцій. Основні принципи забезпечення безпеки блоків полягають у поєднанні активних та пасивних систем безпеки та застосування вдосконаленого обладнання.
     Дмитро ШИРИН, провідний інженер з екології ПАТ КІЕП, дав «Оцінку впливу на навколишнє середовище техногенної діяльності будівництва енергоблоків № 3, № 4 ХАЕС»:
     - Проведені дослідження засвідчують, що суттєвих показників, які привели б до підвищення допустимих нормати- вних рівнів впливу на компоненти навколишнього середовища, не знайдено. Прийняті в ТЕО технологічні рішення при будівництві та експлуатації практично виключають виникнення значимого впливу блоків на природне середовище. Експлуатація енергоблоків №3 та №4 ВП «ХАЕС» в цілому не здійснить прямого впливу на структуру і динаміку рослинних та тваринних груп, а також не потягне за собою зміни чисельності популяцій рідкісних і червонокнижних видів рослин і тварин.
     Любов КРИЦЬКА, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Ботанічного музею Національного науково-природничого музею НАН України, розкрила тему «Пріоритетні напрямки дослідження та природоохоронні заходи щодо збереження фіто- і флорорізноманіття в зонах впливу енергокомплексів»:
     - Оскільки сучасні життєві потреби людства не можна задовольнити без використання енергоносіїв, необхідно коректно і толерантно, на основі наукових досліджень, у співпраці фахівців різного спрямування забезпечити співіснування природи і об’єктів техніки в зонах впливу енергокомплексів. Тридцятикілометрова зона є об’єктом всебічного вивчення й особливої уваги дослідників, а також громадськості, місцевих екологів і природоохоронців. Тому подальші дослідження раритетного фітогенофонду зони впливу ХАЕС містять численні завдання, заходи для реалізації яких сприятимуть збереженню фіто- та флороценорізноманіття як найважливіших елементів природних екосистем, стабільність і самовідновлюваність яких є основою забезпечення сталого розвитку в регіоні.
     Григорій КОВАЛЕНКО, доктор фізико-математичних наук, професор, начальник відділу Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (м.Харків) виступив з ґрунтовною доповіддю щодо впливу природних і техногенних радіаційних джерел на навколишнє природне середовище та населення України.
     Після завершення пленарного засідання розпочався наступний етап – виступи в секціях, присвячені темам «Біотичне різноманіття та його охорона», «Вплив енергетичних підприємств на навколишнє середовище», «Роль екологічного виховання, пропаганда збереження довкілля, екологічний туризм та краєзнавчі дослідження».
     Заступник міського голови, голови оргкомітету Галина Фурманчук ознайомила присутніх із рішенням Українського ядерного товариства подарувати громаді міста Славути сучасний дитячий майданчик вартістю 50 тисяч гривень. Як було зазначено у рішенні, це - знак вдячності місцевим органам влади за підтримку та розвиток освіти, творчості активності дітей, турботу про цікаве їх дозвілля, увага до проблем материнства та дитинства, плідне співробітництво із УкрЯТ, значний вклад в економічний розвиток регіону.
     Увесь день науково-практичної конференції був насичений цікавими, актуальними доповідями та науковими дискусіями. Після закінчення першого дня науково-практичної конференції відбулася урочиста церемонія нагородження учасників ряду конкурсів та екологічних акцій.
      (Закінч. чит. в наступному випуску “ТП”).
     Л.ЧУМАК, О.ЛИСА.
     


  коментарі: 10

 :   (написано 11.01.2012 в 16:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 06:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 05:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.02.2012 в 02:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 05:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 17:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 22:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 22:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 18:30 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 10:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 8 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік