Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Writers Essay  :  scholarship essays <a href="http://essays.store">writing an essay for college</a> persuasive essays <a href=http://essays.store>essa  ...
Assignment Define  :  cover letters <a href="http://coverletters.store">executive cover letter</a> application cover letter <a href=http://coverletters.store  ...
Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 25.12.2011 КООПЕРАТИВ – ЯК БРАТЕРСТВО МОЛОЧАРІВ

Обласна влада Хмельниччини нині закликає створювати молочні кооперативи у кожному селі, вимагає активної позиції в ставленні до цієї справи керівництва районів і сільських голів. Розгляду цієї проблеми присвячується нині чимало нарад. Не знаємо, як у інших регіонах Хмельниччини реагують на подібні пропозиції, а от на Славутчині вирішили від слів перейти до діла, створивши сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Молоко-Славута».
     
     Попри те, що Хмельниччина входить у чільну трійку областей за обсягами заготівлі молока, в нас, як і в інших регіонах, щороку спостерігається тенденція до зменшення поголів'я врх. Причини різні: село старіє, кількість населення зменшується і, відповідно, не може утримувати велике поголів'я молочного стада. Не останню роль тут відіграють і дорогі корми, хвороби, низька продуктивність корів, а також відсутність державної підтримки. У підсумку страждають всі: молокоздавачі, молокопереробники та, зрештою, й споживачі молочної продукції.
     До початку цього року державна допомога виробникам молока включалася переробними підприємствами в закупівельну ціну - тепер селяни фактично залишилися без дотацій. З прийняттям наприкінці минулого року Податкового кодексу дотації залишилися лише за великими фермами. Тобто, вони надаються тільки юридичним особам, котрі користуються державними пільгами, зокрема, в сплаті ПДВ. Незважаючи на те, що прості селяни є найбільш соціально незахищеною верствою населення, саме їх(!) держава позбавила своєї підтримки. Отож, чи не єдиним виходом з такої ситуації бачиться об'єднання селян - виробників молока у виробничі кооперативи, котрі, як юридичні особи, користуються державними пільгами.
     Міністр АПК Микола Присяжнюк теж останнім часом пропагує ці об'єднання. Незважаючи на те, що з початку цього року пан міністр агітував створювати великі молочні ферми, що знайшло відображення і в побудованій системі державної підтримки сільгоспвиробників, у своїх останніх інтерв'ю він неодноразово наголошував на тому, що створення молочнотоварних ферм - то справа майбутнього, а порятунком для галузі сьогодні можуть стати лише виробничі молочні
     кооперативи.
     
     Першими членами кооперативу на Славутчині стали жителі с.Іванівка. Туди ми й поїхали, щоб дізнатися, яке воно, життя в кооперативі. У селі ми зустрілися з Ольгою Миколаївною Марчук і Тамарою Василівною Адамчук, які є, так би мовити, старожилами цього об'єднання. Обидві жінки вступили в кооператив у травні цього року.
     - Своїм рішенням щодо вступу в кооператив «Молоко-Славута» я задоволена. Кооператив виплатив мені 220 гривень на ветеринарні послуги, які надають спеціалісти Славутської районної ветлікарні (щеплення та осіменіння), - розповідає Ольга Миколаївна.
     - Збираючи інформацію щодо кооперативів, ми не раз чули з вуст селян, що нібито кооператив корову відбирає і вийти з нього без проблем неможливо. Що Ви на це скажете? Що з цього правда, а що ні?
     - По-перше, треба договір почитати розумникам, які таке кажуть. Адже в договорі оренди, що його підписує селянин при вступі в кооператив, чітко зазначено, що він лише бере корову в оренду, а право власності як було, так і залишається за господарем худоби. Більше того, телята від корів, що перебувають в оренді у кооперативу, звичайно, також належать господарю тварини. Та й серед членів кооперативу є лише ми, селяни: то хто у кого відбере корову - я у Миколаївни чи вона в мене? Щодо виходу з кооперативу, то в угоді і про це чітко сказано! - варто лише написати заяву, і за два тижні ти - вільний, корова твоя зостається при тобі, та й по всьому.
     На запитання про те, яку кількість молока члени кооперативу мають надоювати щодня, обидві жінки сказали, що тут ніякого примусу або плану немає. «Влітку, як корова краще доїться, було по 20 літрів. Зараз, коли худоба йде до запуску, здаємо менше, - по 7-8 літрів щодня», - зазначила Тамара Адамчук.
     - А чи виконує кооператив свої обіцянки, які давав селянам?
     - Так, я всім задоволена. Можу отримати за необхідності консультації щодо догляду та утримання худоби - без проблем по телефону та особисто від спеціалістів, що їх залучає кооператив. Кооперативні виплати надходять регулярно й своєчасно. Я дуже радію від того, що, як і обіцяв кооператив, із набуттям у ньому членства мій дохід збільшився як мінімум на 5%. Ціна на молоко для членів кооперативу краща, і мені вигідно якнайбільше виробляти молока. Крім того, для мене важливо, що вже в найближчому майбутньому кооператив зможе самостійно й об'єктивно контролювати якість молока, яке здають його члени, та відстоювати наші права перед переробником, - зазначила Ольга Марчук.
     - Знаю, що наші односельці, які також вступили в кооператив «Молоко-Славута», отримали безвідсоткові позики на корів та доїльні апарати. Але сама я поки що позик не потребую. Крім того, кооператив дає можливість його членам гуртом, тобто дешевше, закупляти корми, - додає Тамара Василівна.
     Те, про що ми почули від членів кооперативу в Іванівці, нам підтвердило і його керівництво. Отож переконалися: так, нове завжди викликає у селян безліч сумнівів, якими користуються недоброзичливці. Та, все ж таки, час усе розставляє на свої місця.
     - Кооператив “Молоко-Славута” починався з кількох селян Іванівки, а зараз уже нараховує 2600 членів. Перш за все, це жителі Хмельниччини, зокрема її північного регіону, в тому числі Славутського, Шепетівського, Ізяславського районів, а також деяких районів Рівненської та Житомирської областей. Тобто, люди нам повірили, і ми все зробимо, аби виправдати їхні сподівання», - говорить Олег Владиславович Співак, голова кооперативу.
     - Які плани кооперативу на майбутнє? На що в першу чергу спрямовуєте нині свої зусилля?
     - Наша найважливіша мета - зупинити падіння поголів'я, адже в багатьох дворогосподарствах корова є тим стрижнем, що тримає селян. Ми намагаємося зробити так, аби утримання корів із споконвічної традиції перетворилося на джерело доходів жителів села. Адже тільки за таких умов буде зростати молочне стадо! Також ми працюємо над збільшенням продуктивності корів. Уже почали реалізовувати програми надання позик на закупівлю високопродуктивних корів та доїльних апаратів. Якщо у читачів газети з'являться ще якісь запитання щодо нашої діяльності, звертайтеся до юриста кооперативу «Молоко-Славута» Тетяни Володимирівни Соболевської або менеджера Валентини Іванівни Шайдюк (096 97 12 506), - вони все пояснять.
     Отже, як бачимо, виробничі молочні кооперативи насправді допомагають вирішувати проблеми селян і створюють своїм членам сприятливіші умови для утримання корів. А чом би й ні?! Адже в Україні з давніх-давен діють братерства бджолярів. То, вочевидь, на часі започаткувати ще й братерство молочарів.
     Д. Олександрук.
     фото автора.
       коментарі: 12

 :   (написано 11.01.2012 в 16:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 08:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 10:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.02.2012 в 07:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 04:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.03.2012 в 16:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 20:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 13:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 04:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 10:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 9 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 6 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік