Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грнсапожки 3...
Робота:       Вишию картини0684400378...
Послуги:       Люди может хтось викидае линолийом чи доски чи ...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.12.2011 НЕ БОЯТИСЯ ЙТИ ДО ЛЮДЕЙ

Спілкуючись з головою районної ради Леонідом Анатолійовичем РАДЗИВІЛЮКОМ незадовго до Дня місцевого самоврядування та з нагоди першої річниці перебування його на посаді, подумала про те, що Славутчині нарешті пощастило на присутність в районній гілці влади такої толерантної, поміркованої й розумної людини – давно і надійно своєї, рідної, хата якої ніколи не була скраю. Працюючи на різних посадах – педагога, директора школи, голови сільськогосподарського підприємства, керівника об’єднання «Агрохім», першого заступника голови РДА (трохи більше року до обрання головою районної ради), він утверджував свою людську гідність, несучи в серці любов до рідного краю, набуваючи життєвого досвіду – почасти долаючи на своєму шляху «воду, вогонь і мідні труби». Але ніколи не втрачав найважливішої як для людини і керівника якості - самовладання…
     
     - Саме про це і хотілося б запитати, Леоніде Анатолійовичу, - як вдається Вам залишатися самим собою в будь-якій іпостасі?
     - На мою думку, це природно. Я щасливий тим, що в моїх генах немає марнославства, тієї сили, яка діє всередині нас проти нас самих же. Але в цьому не моя заслуга, а моїх батьків.
     - Кажуть, батьки дарують нам життя, а вчителі – добре життя. Ви у свій час обрали фах педагога. Тепер можете сказати, що це був правильний вибір?
     - Безсумнівно. Адже вчитель – це людина, яка вирощує дві думки там, де раніше була одна. Отож досвід педагогічної праці, вважаю, був би корисним усім, хто прагне впливати на життя або працювати з людьми. Щоправда, коли обставини привели мене до господарської роботи, я зрозумів, що педагогічної освіти в цій справі буде недостатньо. А тому закінчив ще й Українську аграрну академію.
     - Сьогодні минає рік, відколи Вас було обрано на посаду голови Славутської районної ради – пригадую, із 70 депутатів, які брали участь в голосуванні, за Вашу кандидатуру віддали свої голоси 63 – рівно 90%! Такої під-тримки сподівалися?
     - Про це мені завжди приємно згадувати. Але це була коротка мить життя. Далі районна рада приступила до буденної роботи, й однодумності тут від депутатів, які представляють в раді різні політичні сили, чекати не доводиться. Власне, це й зобов’язує мене, як голову ради, постійно шукати виважені, себто компромісні, рішення.
     - Чи не змінилося за рік Ваше уявлення про владу?
     - У нашій раді, як ви знаєте, я людина не нова. Адже і раніше неодноразово обирався депутатом районної та й навіть обласної ради. Щоправда, на рівні району мій вплив був, звісно, менший. Одне діло – депутат, яких у нас сьогодні 72, інше – керувати роботою ради. Тобто, сьогодні я маю можливість не тільки впливати на обставини, а й змінювати їх. Це вимагає неабиякої відповідальності за кожне слово і рішення.
     - Що вважаєте головним підмурівком успішної роботи ради сьогодні?
     - Перш за все – нормалізовані стосунки з виконавчою владою. Я можу лише здогадуватися, який стиль роботи районної ради і районної державної адміністрації був раніше, коли це виливалося у постійні протистояння на сесіях. Сьогодні наша співпраця настільки тісно пов’язана, що навіть апаратні наради ми з Олегом Анатолійовичем Несеном, головою РДА, проводимо спільно. Адже працюємо над одними і тими ж проблемами, які «болять» нашим людям. То що ж нам ділити?!
     - Знаю, багато уваги Ви разом приділяєте роботі сільських голів, адже в ході останніх місцевих виборів їх у нас змінилося аж 18. То як вдається підтягувати їх роботу до відповідного рівня?
     - Зазвичай у нас відбуваються постійні семінари, виїзди в села для вивчення стану справ і надання їм практичної допомоги. Багато повчального сільські голови – та і ми самі! – чуємо від жителів територіальних громад під час виїзних прийомів, сходів громадян.
     Але я так скажу: сільські ради сьогодні – це дійсно центри самоврядування в Україні. Вони уособлюють і поєднують в собі й представницьку, й виконавчу гілки влади. Це, якщо хочете, – епіцентри територіальних громад, важелі для вирішення проблем, які давно назріли в тому чи іншому населеному пункті. Головне тут – вміло визначати, як мовиться, напрямки руху й не сидіти на місці.
     - Леоніде Анатолійовичу, то як би Ви визначили місце і квінтесенцію районних та обласних рад у самоврядуванні?
     - Це - регіональні самоврядні органи, представлені місцевими громадами в особі депутатів, які визначають і координують ті вектори руху, за якими прямують громади. Образно я порівняв би їх роль із програмним забезпечення ЕОМ, або назвав би основою основ існування демократичної дер- жави.
     - Кажучи про це, маєте на увазі концентрацію матеріальних ресурсів і розумний розподіл їх чи щось інше?
     - От якраз фінансове благополуччя сільських територіальних громад після введення в дію Податкового кодексу значно посилилося. Сьогодні більшість відрахувань (і податок на землю, і прибутковий податок від оренди землі, в т.ч. оренди господарських дворів, земель сільськогосподарського призначення, водного фонду та ін.) надходять не до районного, а до сільських бюджетів. Питання тільки в тому, як домогтися ефективного використання кожного (не кажу гектара!) клаптика землі.
     - Чому Ви так на цьому наголошуєте?
     - Бо завтра буде пізно! Як увійде в силу закон про продаж землі, виділити ділянки під ті ж господарські потреби чи ба навіть кладовища буде неабиякою проблемою для сільських рад. Допоки ж що кожна людина має право придбати в приватну власність, відповідно до Конституції України, до 2 гектарів землі.
     - Придбати то придбати, Леоніде Анатолійовичу, але що робити з тими «землевласниками», які, даруйте, поводяться як «собака на сіні» - і собі не гам, і другому не дам? У нас же немало таких господарів, які взяли землю, а дати їй ради не можуть…
     - Для цього в нас і є сільські голови, які зобов’язані знати дійсний стан справ на місцях з усіх питань, не тільки земельних. Ну, а, крім того, контроль за використанням земель веде в нашому регіоні відповідна державна інспекція. Тут не можна сказати, що роботи в нас непочатий край. Думаю, треба усім нам спільно більше уваги приділяти питанню орендних відносин, їх юридичної і фактичної відповідності. Ну й, звичайно, дотриманню умов укладених договорів із метою захисту прав селян. Скажімо, корпорація «Сварог» уклала з ними не дуже прозорі договори оренди земельних паїв – спочатку на три роки з подальшим продовженням ще на… сім. «Горинь Агро» одразу оформило 10-річну оренду, компанія «Інсеко» - на 5 років. Не кажу вже про наші фермерські господарства…
     - Скажіть відверто, чого більше – позитиву чи негативу – Ви бачите в тому, що сьогодні такі великі компанії працюють на полях Славутчини?
     - Я не буду ставити ці фактори на шальки терезів – більше чи менше. Посудіть самі: те, що ці компанії своєю потужною технікою, так би мовити, своїм ресурсом розорали наші облогуючі, занехаяні, поля – це, безумовно, неабиякий позитив. Та й кошти за оренду земель виплачуються людям, сільські ради отримують на розвиток громад податок на землю – це також добре.
     Але неабиякий негатив бачу в тому, що окремі орендонаймачі не завжди прозоро працюють, не сприяють вирішенню питань соціально-економічного розвитку сіл району. Як правило, вони ще й зареєстровані за межами Славутчини, від чого втрачаємо надходження до районного бюджету. Ну, а найбільша проблема, що залишається нам після такої «експансії» - розбиті вщент дороги(!). У нас практично рух транспорту в районі здійснюється за чотирма напрямками, де шляхи потребують капітального ремонту. Але поки що ніяких можливостей зробити його не знаходимо.
     - Хочете сказати, як колись говорив Наполеон І, – «у нас доріг немає, одні лише напрямки»? Бо й справді багато років поспіль в районі ні доріг державного значення, ні комунальних капітально не ремонтується - переміщаються лише дорожні ями, щоб водіям важче було їх запам’ятати…
      - На 2012 рік нам держава таки обіцяє виділити асигнування на ремонт доріг. Ми дуже чекаємо, що підготовка до Євро-2012, куди вони всі направлялися досі, нарешті закінчиться, і гроші підуть в регіони. Бо люди думають, що це районна влада не хоче ремонтувати дороги чи не бачить їх. Хоча, є в нас і такі позитивні приклади, про які широко писала ваша газета. Згадаймо урочистості з нагоди відкриття добротної дороги на вул.Вишневій у Великому Правутині чи дороги в Довжках. Навіть у час фінансової скрути два мільйони гривень з районного бюджету було направлено за останні півтора року на благоустрій комунальних доріг - у В.Скниту, Нараївці, Мухареві, Сьомаках, Берездові та інших селах.
     - Щоб відійти від теми доріг, яких у нас майже немає, але будуть, - повідайте, будь ласка, чим Ви, як голова ради, в даний час найбільше переймаєтесь?
     - Одним словом про це не скажеш. Бо яку б сферу ви не зачепили – у мене є що розповісти. Ось ми проводимо нині повсюдну реорганізацію освітянських закладів – це, на мою думку, мудрий вихід із тієї складної ситуації, в якій ми опинилися подекуди через демографічну кризу. Отож, оптимізацію і в освіті, і в культурі (а це взагалі окрема тема) треба й будемо робити. Ну, не можуть же місяцями простоювати замкненими холодні клуби, а завклубам виплачуватися зарплати!
     Повертаючись до освітянських проблем, хочу наголосити, що районною радою на ремонт і реконструкцію приміщень для навчання й виховання дітей Славутчини цьогоріч було направлено величезну суму – 1млн 800 тисяч гривень. Нам би ще 2-3 автобуси для підвезення учнів придбати! А ще що варто відзначити (бо це стосується безпосередньо людей, для яких ми працюємо!) - жодного педагога ми, як кажуть, за бортом не залишили.
     - Знаю, Леоніде Анатолійовичу, що Ви з головою адміністрації О.А.Несеном останнім часом проводили співбесіди з сільськими головами. Що мали при цьому на меті?
     - Мета в нас залишається незмінною – покращувати життя сільських територій та людей, які там живуть. Бачимо, як окремі новообрані голови взялися за наведення порядку, а інші – хоч і самовисунулися на цю дуже відповідальну посаду - й носом не ведуть. Ми вже для них спільний об’їзд Славутчиною проводили, показували на місцях, хто і як працює. Але… Все залежить від бажання людини трудитися на благо громади. Ось у Мухареві новий сільський голова Григорій Поліщук за рік і вулиці освітив, і дороги, де міг, поремонтував, і електро- опалення у фапі зробив. Є значні успіхи в роботі й у Олександра Поварчука з Великого Правутина, Валерія Михайлюка з Крупця, Григорія Ковальчука з Лисичого, Наталії Мельник з Довжок, Якова Поліщука з Хоровця… Але не про всіх можна, на жаль, так сказати. Отож у ході співбесід спонукаємо їх до роботи.
     - Що побажали б Ви усім працівникам місцевого самоврядування напередодні професійного свята?
     - Не боятися йти до людей! Бо саме люди і підкажуть, і допоможуть зрушити з місяця найскладніші проблеми. Самоврядування ж означає найперше – право громадян вирішувати свою долю.
     Інтерв’ю вела Віра МАЛЬЧУК.
      На фото із архіву редакції - Леонід Радзивілюк (справа) із сільським головою с.Хоровець Яковом Поліщуком під час вручення автобуса для місцевої школи.
     


  коментарі: 12

 :   (написано 04.01.2012 в 22:59 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.01.2012 в 17:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 05:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 04:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 23:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.02.2012 в 23:14 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 05:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 18:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 22:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 23:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 19:44 з адреси:  h131-158.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 11:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6910
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік