Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 25.11.2011 ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ’Ю

- Вельмишановний пане віце-консул, вочевидь, читачам «Трудівника Полісся» було би цікаво дізнатися про історію свята Незалежності Республіки Польща, його витоки та значення для польської громадськості.
     - 11 листопада 1918 року Регентська Рада доручила командування польським військом Юзефу Пілсудському. Відтоді розпочався новий період в історії Польщі – процес відродження її Незалежності. Це був важкий і бурхливий шлях. Та, зрештою, на карту Європи повернулась горда назва - Республіка Польща, де щороку 11 листопада відзначається це велике національне свя-то, відбуваються офіційні урочи- стості, військові паради та концерти. Нині Польща – суверенна держава, член Європейського та Північноатлантичного Союзів. Це країна, котра будує партнерські стосунки з сусідами, в т.ч. й з Україною.
     А взагалі 11 листопада – свято всіх, хто боровся за незалежну Польщу. Поляки, у т.ч. й ті, котрі мешкають за її межами, добре усвідомлюють суть цієї боротьби. Завдяки їхній участі вдалося протягом тривалого часу зберігати рідну мову та віру предків. Саме за цей внесок хочу щиро подякувати і співвітчизникам з України, Хмельниччини та зокрема – Славутчини. Вітаю їх із 93-ю річницею відновлення нашої незалежності!
     - Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці, де Ви працюєте, створено нещодавно. Розкажіть докладніше про його діяльність.
     - Так, наше консульство розпочало діяти 5 лютого 2010 року, відкривши свої двері для мешканців трьох областей: Вінницької, Житомирської та Хмельни- цької, де локально мешкає чимало громадян України по-льського походження. Зокрема, на Хмельниччині нині їх нараховується понад 25 тисяч чоловік. Діють у Хмельницькій області 24 міськрайонні польські товариства, одне з яких – у Славуті, де факультативно вивчається по-льська мова, щороку проводяться олімпіади на її краще знання, а переможці отримують право навчатися у вузах Польщі.
     Новий етап розвитку по-льсько-українських стосунків та відродження польської культури на теренах Хмельниччини розпочався разом із відкриттям на базі Хмельницького національного університету Польсько-українського центру, завдяки чому практикується обмін по-льськими та українськими студентами. Приміром, протягом трьох попередніх років близько 200 студентів Хмельницького національного університету пройшли стажування в Краківському політехнічному університеті, і така ж кількість польських студентів стажувалась у Хмельницькому. Показово й те, що в одному з районних центрів Хмельниччини – Городку, біля 10 років діє школа з польською мовою навчання. У Польщі також функціонує кілька шкіл із україно- мовним викладанням.
     - В зв’язку з тим, що багато громадян України хотіли б відвідати Польщу, що можете їм сказати?
     - Позаяк щороку збільшується потік бажаючих відвідати нашу країну в різних якостях – гостей, студентів, учнів, туристів з України, тому для оперативності вирішення питань, пов’язаних із оформленням документів з метою відвідин українцями території Польщі та для їх зручності, а також для вирішення інших взаємостосунків між двома нашими країнами, у минулі роки в Україні й було створено мережу польських консульських округів. Тепер тут діють консульський відділ посольства Республіки Польща в Україні (м.Київ); генеральні консульства Республіки Польща у Львові, Луцьку, Одесі, Харкові та Вінниці, яке я й представляю. А тому раджу бажаючим звертатися до нас.
     - Які Ваші особисті враження від свята, влаштованого в Славутському ліцеї-інтернаті?
     - Мені дуже приємно бути присутнім на цьому святі. Тут я побачив привітних людей різних національностей, які вільно спілкуються своїми рідними мовами, зокрема, по-льською та українсь- кою, котрі є близькими. Наше консульство завжди намага- ється підтримувати польські меншини на місцях, у т.ч. і в Славуті. Приміром, нещодавно за моєю участю в бібліотеку ліцею-інтернату, де ми зараз знаходимось, було передано з Польщі чимало - кількасот примірників! – літератури по-льською мовою: підручників, посібників, словників та ін. Отже, створюємо для всіх охочих вивчати польську мову відповідні умови.
     - Чи знаєте Ви, що у нашому місті понад 100 років діє комбінат «Будфарфор» з виробни-цтва санітарно-будівельної ке- раміки, генеральним директором якого нещодавно було затверджено громадянина Поль- щі, пана Владіслава Пьотровські? Впродовж кількох років він обіймав посаду генерального директора ТОВ «Славута Холдинг» - спільного під- приємства, створеного з ініціативи групи європейських компаній «Sanitec» і корпорації «Українські будівельні матеріали». Пан Владіслав чимало зробив і робить для успішного розвитку фінансово-економічної та господарської діяльності комбінату.
     - Мені дуже приємно за нашого земляка. Знаю, що чимало іноземних спеціалістів, у т.ч. й польських, брали безпосередню участь у будівництві нового виробничого цеху цього комбінату, зданого цьогоріч у травні в експлуатацію. Відомо й те, що декілька робітників комбінату «Будфарфор» минулими роками стажувалися на аналогічному польському комбінаті в м.Коло, який також є складовою корпорації «Sanitec». Це можна назвати гарним прикладом зміц- нення партнерських стосунків між нашими обома країнами.
     Розмову вів Олександр
     ДЕЙКАЛЮК, фото автора.  коментарі: 13

 :   (написано 04.01.2012 в 22:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.01.2012 в 16:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 08:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 09:56 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.01.2012 в 06:15 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.02.2012 в 21:09 з адреси:  h131-183.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 04:36 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 17:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 21:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 13:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 04:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 11:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 3 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


6 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік