Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.11.2011 ПРАЦЯ НА ЗЕМЛІ - ОСНОВА ЖИТТЯ

Напередодні професійного свята – Дня працівників сільського господарства наш кореспондент зустрівся з начальником управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації, депутатом районної ради Анатолієм КОРСУНОМ, розмову з яким ми пропонуємо читачам газети.
     
     - Шановний Анатолію Петровичу, яким в цілому був цей рік для працівників сільгосппідприємств району?
     - Скажу прямо, непростим. Але праця на землі - це основа життя, і селяни розуміють це. Завдяки їм ми вчасно впорались із весняно-польовими клопотами та не менш успішно завершили комплекс осінньо-польових робіт. Хоч цьогоріч загальна посівна площа господарств усіх категорій - була більшою від минулорічної майже на 2 тисячі гектарів і становила 56,1тис.га. У сільськогосподарських підприємствах посівні площі склали 42,3тис.га проти 41,6тис, засіяних у минулому році. Під урожай 2011 року було посіяно 14,4тис.га озимих культур та 4830га озимого ріпаку. Зернові та зернобобові культури вирощувались на 24,5тис.га, в т.ч. посіви кукурудзи на зерно зайняли 3,2тис.га. В сільськогосподарських підприємствах району ці площі відповідно складали 19,3 та 3,1тис.га. Крім того, у структуру посівів також були внесені такі високоврожайні та рентабельні рослини як соняшник – 878га, цукровий буряк – 7966га, соя – 50998га, ріпак – 4890га.
     - Але для збіднених наших грунтів необхідне було, напевно, неабияке підживлення? Чи знайшлися на це кошти? І чи не підвела техніка?
     - Так, особливо для засіяних озиминою полів, які частково постраждали через несприятливі погодні умови, та посіву ярих культур. Задля цього сільгосппідприємствами району було закуплено 9680 тонн мінеральних добрив, проведено необхідні агрохімічні заходи - зокрема, було підживлено зернові культури на площі 23тис.га та понад 18тис.га оброблено гербіцидами. Також вчасно зуміли селяни підготувати матеріально-технічну базу, техніку для збирання, приймання, зберігання та переробки врожаю. Приємно відзначити, що нашими господарствами цьогоріч було придбано зернозбиральних комбайнів, тракторів та іншої техніки на 13,5млн грн. Це, власне, й забезпечило гарні результати хліборобського року.
     - Знаємо, нинішній рік й справді видався неабияким врожайним для хліборобів Славутчини. Що хотілося б Вам відмітити напередодні свята селянської праці в цьому сенсі?
     - Ще 6 вересня у всіх категоріях господарств було завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур на площі 20466га. Намолочено з цієї площі 71549 тонн збіжжя при середній врожайності 35ц/га, що на 11,7ц більше від минулорічного показника. Різниця, як бачите, велика.
     В цілому ж, за станом на 1 жовтня п.р. валовий збір зернових в усіх категоріях господарств склав 78,7тис. тонн, що на 31,2% більше, ніж ми мали торік. Сільськогосподарськими підприємствами зібрано збіжжя 57,3тис. тонн при врожайності 35,4ц/га.
     В структурі посівних площ значне місце було відведене технічним культурам, посівна площа яких становила 19тис.га, або 33,9% від загальної. Зокрема, озимий ріпак вирощувався на 4,8тис.га, із яких зібрано його 10,5тис. тонн при середній врожайності 21,5ц/га. В порівнянні з минулим роком виробництво ріпаку зросло на 4,3тис. тонн. Посіви соняшнику займали в нас 878га, його було вироблено 104 тонни при середній врожайності 12ц/га.
     Крім цього, на 8тис.гектарів було посіяно цукрові буряки, яких за станом на 9 листопада вже було зібрано на площі майже 7тис. гектарів – а валовий збір на цей період становив 200тис. тонн при середній врожайності 300ц/га. Нині збір «солодкого кореня» триває. Сподіваємось, що й ці роботи протягом тижня успішно завершаться.
     - Кого із господарів ланів слід було б відмітити за найвагоміший збір врожаю?
     - Найвищий валовий збір зерна одержано в групі компаній «Інсеко» - 17,5тис. тонн, ТОВ «Горинь-Агро» - 4,7тис. тонн, ТОВ «Зоря Полісся» с.В.Скнит, - 3,9тис. тонн, СФГ «Манятин» - 3,3тис. тонн, СГК «Улашанівський» - 3,3тис. тонн, СФГ «Лан» с.Головлі - 2тис. тонн. Найбільшу врожайність зернових мали у ТОВ «Зоря Полісся» – 66ц/га, СФГ «Світанок» - 46ц, ФГ «Обрій» - 44,4ц, ТОВ «Горинь-Агро» - 41,5ц, СГК «Улашанівський» - 38,6ц/га.
     Найкращих результатів у вирощуванні озимого ріпаку досягли в ТОВ «Лотівка Еліт», де його намолотили 2тис. тонн при врожайності 37ц/га, а найвищу врожайність озимого ріпаку забезпечили працівники із ФГ «Обрій» с.В.Правутин - 37,9ц/га. Найкращої врожайності кукурудзи домоглися у ТОВ «Лотівка Еліт» - 95ц/га, СГК «Улашанівський» - 91,4ц та ФГ «Обрій» - 90ц/га.
     Традиційно цьогоріч на полях Славутчини на площі 148га красувалась і така цінна культура як цикорій. Значних результатів у її вирощуванні досягли в СФГ «Клепачі», де з 80га було зібрано та реалізовано Славутському цикорієсушильному заводу 1400 тонн коренеплодів при врожайності 175ц/га.
     - А які прогнози щодо врожаю наступного року? Адже надворі стоїть небувало тепла й посушлива осінь…
     - На сьогодні із запланованих 14650га озимих зернових засіяно, можна сказати, всі площі. Зябу виорано 14770га при плані 22тис.га, що становить 67,1%. Засіяна площа озимої пшениці складає 10910га, жита - 900га, ячменю – 1357га, ріпаку – 4,1тис.га. Втім, через аномально суху осінь цього року маємо недружні сходи озимини, що, звісно, викликає неабияку тривогу – їх загальна схожість нині складає лише 64%. Доведеться, певно, добру третину площ пересівати.
     А загалом під урожай майбутнього року за станом на 1 жовтня п.р. господарствами району засипано 3027 тонн кондиційного насіння зернових культур, у т.ч. придбано 25 тонн елітного насіння при прогнозі 55,6 тонни та біля 49 тонн насіння першої репродукції. Для посіву озимих культур закуплено 1960 тонн мінеральних добрив, або 106,8% у порівнянні з минулим роком, 250 тонн дизельного палива.
     - Анатолію Петровичу, розкажіть, будь ласка, як йдуть справи у тваринництві Славутчини?
     - В 2011 році намітилась тут тенденція до покращання справ. На сьогодні в нас нараховується 2345 голів врх. За цим показником наш район посідає друге місце в області. І наші тваринники досягли досить вагомих результатів. З початку року виробництво м'яса становить 668 тонн, молока - 5316 тонн, яєць - 337 тисяч штук. Продуктивність корів в районі складає 2661кг молока на фуражну корову, що на 33кг більше, ніж минулого року. Середньодобові прирости врх становлять 404 грами, свиней - 74г.
     Найкраще в цьому напрямку працюють нині в ТОВ «СГП «Дніпро» с.Ганнопіль, де діє племінний завод із розведення м'ясної худоби на базі абердин-ангуської породи, в СВК «Маяк» с.Піддубці, де функціонує племінний завод із розведення худоби поліської м'ясної породи, та СФГ «Манятин», де також вирощують худобу абердин-ангуської породи. На зимівлю цього року в господарствах заготовлено по 28,7 центнера кормів на умовну голову, що становить 109% до потреби.
     - А ще про яких господарів варто було б добре слово сказати?
     - Непогано поставлено тваринництво в СФГ «Світанок» с.М.Правутин (голова правління А.О.Остапчук, головний зоотехнік Г.У.Стасюк), ТОВ АТЗТ «Мирне» с.В.Скнит (генеральний директор Ю.М.Потапчук, зоотехнік А.П.Локайчук), ФГ «Обрій» с.В.Правутин (голова правління С.П.Васильчук, зоотехнік Н.І.Остапчук). Протягом останніх років тут утримується стабільне поголів’я продуктивної худоби, в 100-гектарному обчисленні виробляється по 16,5-25 центнерів м'яса, 140-180цнт молока.
     - Кого із керівників господарств Ви хотіли б поставити у приклад іншим?
     - Приємно відзначити, що цього року в надзвичайно складних умовах не втрачають своїх позицій і залишаються кращими в районі такі сільгосппідприємства як ФГ «Обрій», СФГ «Світанок», СГК «Улашанівський», котрі очолюють Сергій Петрович Васильчук, Андрій Олександрович Остапчук, Андрій Ростиславович Теслюк.
     Грамотними, ініціативними керівниками зарекомендували себе також Валерій Федорович Прус із Головель, Сергій Степанович Конончук із Манятина, Андрій Іванович Смолій із Ганнополя, Василь Іванович Сорока із Піддубець, Іван Степанович Конончук із Клепачів, Катерина Віталіївна Дацюк із Бесідок.
     Отож, щирі слова подяки хочеться висловити їм особисто, а також багатьом іншим керівникам, які в цих важких умовах роблять усе можливе, щоб не тільки втримати господарства на плаву, а домагатися вагомих результатів.
     - Як відомо, не лише від діяльності керівника залежать загальні показники і результати роботи господарства. Без злагодженої роботи спеціалістів, керівників середньої ланки, рядових працівників, їхньої відповідальності за доручену справу неможливо досягти поставлених завдань. Ви, Анатолію Петровичу, людина в районі не нова. Певно, знаєте і можете назвати хоча б когось із тих, хто вартий похвали напередодні свята?
     - Слова вдячності хочеться сказати головним агрономам з ТОВ ІФК "Євроінвестбуд», ТОВ «Горинь-Агро», СФГ «Манятин» Михайлу Клещевнікову, Богдану Шевчуку, Вадиму Вознюку та комбайнерам, які вийшли переможцями в огляді-конкурсі на жнивах 2011 року, - Олександру Олександровичу Веремійчуку з Ганнополя, Віктору Івановичу Трофімюку, Анатолію Дмитровичу Гуменюку з Улашанівки, а також кращому водію на перевезенні зерна Василю Миколайовичу Саєнку з Улашанівки.
     Низько вклоняємось усім рядовим трударям полів і ферм, які в надзвичайно складних умовах віддають всі свої сили, вміння, досвід, щоб досягти гарних врожаїв, високих надоїв та привісів - механізаторам Петру Миколайовичу Мирончуку з Ганнополя, Андрію Миколайовичу Власюку з Малого Правутина, Івану Васильовичу Якимчуку (група компаній «Інсеко»), Віталію Олексійовичу Гудимі, Миколі Опанасовичу Ярмолюку з Піддубець, Олександру Ігоровичу Хоменку з Губелець, Миколі Власовичу Гуменюку з Головель. Наші щирі здоровлення і подяка за сумлінну працю рільникам Марії Антонівні Дольній, Марії Михайлівні Лишень із Нетішина, дояркам Ларисі Володимирівні Корнійчук із Манятина, Тетяні Миколаївні Андрушко з Малого Правутина, Марії Павлівні Овсіюк із Великого Скниту, телятницям Галині Володимирівні Кривоносовій з Нетішина та Галині Іванівні Поліщук з Головлів, пташниці Вірі Василівні Кашиці з ПП «Дзюбак» с.Вачів та оператору штучного осіменіння Сергію Йосиповичу Шатков- ському з Головель. Одне слово, Славутчині є ким гордитися – і саме на таких працелюбних людях тримається наша земля.
     - Що хотіли б сказати насамкінець?
     - Користуючись нагодою, сердечно вітаю всіх працівників сіл нашого району - і тих, хто трудиться у фермерських господарствах чи підприємствах, і тих, хто одноосібно займається виробництвом сільгосппродукції, і переробників її - з Днем працівника сільського господарства. Нехай щирі слова вдячності за вашу невтомну працю додають вам сил і енергії в роботі. Добра, достатку, миру та злагоди вам та вашим трудовим колективам і родинам на довгі роки!
     Інтерв’ю вів Олександр ДЕЙКАЛЮК.
     


  коментарі: 12

 :   (написано 04.01.2012 в 23:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.01.2012 в 17:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 05:15 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 01:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 22:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 00:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 05:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 19:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 22:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 00:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 20:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 13:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік