Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 16.11.2011 ПРОФІЛАКТИКА, ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ, ЗДОРОВ’Я

Нещодавно наш кореспондент разом із начальником Славутського відділення Фонду Миколою Хондою та страховим експертом цього відділення Володимиром Лясковським відвідали кілька районних підприємств, аби зустрітися з їх керівниками та почути їхні думки щодо важливості профілактичних заходів, які вони вживають з метою недопущення травматизму в очолюваних ними колективах. Думки на цю тему ми друкуємо нижче.
     Саме під таким гаслом працює відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Славутському районі, очолюване Миколою ХОНДОЮ, котрий розповідає нашим читачам про роботу цієї державної структури:
     - Як передбачено Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захво- рювання, які спричинили втрату працездатності», головним завданням нашої установи є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці. А ще - відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків або професійних захворювань; відшкодування матеріальної та моральної шкоди застрахованим і членам їх сімей (ст.1 Закону).
     Ці та ряд інших питань постійно перебувають в центрі уваги спеціалістів відділення під час здійснення ними перевірок та вивчення стану охорони праці безпосередньо на місцях. Приміром, мною, як керівником відділення, та страховим експертом із охорони праці Володимиром Лясковським з початку поточного року було здійснено 82 перевірки стану охорони праці на підприємствах міста та району, при цьому виявлено 1142 порушення законодавства з охорони праці, внесено 82 подання власникам підприємств щодо усунення цих порушень.
     А також направлено до управління Держгірпромнагляду 13 подань про притягнення до адміні- стративної відповідальності посадових осіб, які допустили порушення нормативних актів з охорони праці.
     Крім того, за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок притягнуто до адміністративної відповідальності керівника ППКФ «Прометей». Адже визначення порушень, слабких місць у питаннях охорони праці, надання консультативної та методичної допомоги з цих питань, організація навчання спеціалістів із питань охорони праці, забезпечення їх нормативно-правовою базою і є основним принципом в проведенні Фондом профілактики виробничого травматизму.
     У зв’язку з цим, ми щороку організовуємо навчання керівників і спеціалістів, а також приватних підприємців, з питань охорони праці, безкоштовно забезпечуємо їх відповідною поліграфічною продукцією: наочною агітацією, методичними та тематичними посіб- никами, збірниками нормативно-правових актів, брошурами, плакатами, попереджувальними зна- ками, виготовленими за кошти Фонду, допомагаємо в розробці інструкцій з охорони праці. Цьогоріч нами також було організовано навчання з питань охорони праці двох груп керівників і спеціалістів підприємств, організацій, установ і приватних підприємців міста та району в кількості 75 чоловік.
     Кропітка та насичена праця спеціалістів нашого відділення в цьому напрямку принесла свої позитивні результати.
     Взяти, для прикладу, сільськогосподарську галузь району. В початковий період діяльності Фонду та його місцевого відділення – тобто, 10 років тому, рівень стану охороною праці в сільському господарстві Славутчини був фактично нульовим. Чому? По-перше, в АПК на той час припинила функціонувати система управління охорони праці, котра хоч якось діяла за часів колгоспів. По-друге, переважна більшість новообраних керівників сільгосппідприємств, які з’явилися внаслідок реформування агропромислового комплексу, і гадки не мала про охорону праці, адже вони не пройшли відповідного навчання. Й, нарешті, навіть досвідчені керівники сільгосппідприємств не виконували своїх функціональних обов’язків у цьому напрямку, нехтуючи вимогами чинного законодавства з питань охорони праці. Як наслідок, у 2001 році в районі сталося 26 нещасних випадків, з них 5 – зі смертельним наслідком (у т.ч. 4 - в АПК: села В.Правутин, Хоняків, Піддубці, Гориця); у 2002 році – 16 нещасних випадків, у 2003 – 13, у 2004 – 19, у т.ч. 1 смертельний, у 2005 – 21, у т.ч. 2 смертельні, у 2006 – 12 нещасних випадків, у т.ч. 1 – смертельний.
     Поступово та планомірно, крок за кроком протягом трьох попередніх років нами було вивчено стан охорони праці в усіх сільгосппідприємствах району.
     При цьому, всі їх було забезпечено нормативно-правовою базою з питань охорони праці, надана допомога в розробленні інструкцій, виготовленні та веденні журналів інструктажів. Також, - що дуже важливо! - в кожному господарстві було офіційно призначено відповідальну особу – спеціаліста з охорони праці, після завершення ним навчання в учбовому центрі Хмельницького ЖКГ. Нами також було налагоджено систему проведення періодичного навчання керівників і спеціалістів агропід- приємств із питань охорони праці, котра функціонує донині. Крім того, майже в усіх господарствах було створено систему управління охороною праці.
     Результатом цієї методичної та цілеспрямованої діяльності стало те, що протягом минулого року в сільгосппідприємствах району не сталося жодного нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом, а цьогоріч – тільки один.
     Подібна тенденція спостерігається й на решті підприємств міста та району. В них протягом трьох останніх років амплітуда рівня виробничого травматизму поступово скорочується. Порівнюючи період 2001-2006 років, коли кількість нещасних випадків на виробництві сягала щороку понад 20, з 2011-м роком, з початку якого їх зареєстровано лише 9, слід відзначити, що відділення Фонду тут також успішно справляється зі своїми завданнями, а серед підприємств, які можуть слугувати прикладом із організації охорони праці, можна назвати публічні акціонерні товариства «Славутський комбінат «Будфарфор», «Славутський солодовий завод», держлісгосп, ТОВ «Ювен-та», ТОВ «Аква Родос», комбінат «Естафета», філія «Славутський райавтодор» та багато інших.
     Втім, мушу застерегти як громадськість, так і керівників підприємств-страхувальників усіх форм власності відносно того, що нібито Фонд і його відділення одноосібно є рятувальниками від нинішньої недосконалої діяльності з профілактики виробничого травматизму. Сутність Закону України «Про охорону праці» полягає у встановленні відповідальності роботодавця за кожного працівника та створення належних умов праці для нього. Отже, нехай кожен роботодавець, як добрий господар, береться до роботи сам, і оперативно виправляє власні працеохоронні недоробки, або й бездіяльність. А Фонд при цьому надасть йому в цій справі всебічну допомогу, керуючись Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», де від нього вимагається надання страхувальникам консультацій, сприяння їм у впровадженні ефективної системи управління охороною праці. Для цього на базі нашого відділення створено та діє інформаційно-консультаційний центр, де потрібну інформацію та консультацію з питань охорони праці може отримати будь-хто: керівники, фахівці, працівники, потерпілі.
     Отже, дивлячись на питання життєвої ваги - охорону праці - з відстані десяти років діяльності Фонду та його Славутського відділення, можна впевнено стверджувати, що рівень виробничого травматизму – це не стихійний фактор, а показник, на який можна та необхідно впливати, що досягається спільними зусиллями усіх, хто має відношення до цієї надто важливої справи.  коментарі: 13

 :   (написано 28.12.2011 в 05:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 04.01.2012 в 22:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 08:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 08:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.01.2012 в 06:15 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.02.2012 в 21:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 04:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 17:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 21:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 14:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 17:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 05:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 11:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

3 + 4 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 5 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік