Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 03.11.2011  ВЕТЕРИНАРНА СЛУЖБА ДІЄ І ЗАСТЕРІГАЄ

ВІЗИТНА КАРТКА:
     Любов КОЛЕСНИК народилась і зростала у Селичеві. Закінчила в Києві Українську сільськогосподарську академію, обравши ветеринарний факультет. Першим місцем роботи її, молодого ветлікаря із санітарії, стала Ізяславська станція з боротьби із хворобами тварин. Надалі очолила контрольно-виробничу лабораторію Ізяславського маслозаводу. В 2006р. повернулась на Славутчину й працювала в управлінні начальником відділу ветсанекспертизи та якості харчових продуктів. Нещодавно, в серпні, призначена начальником управління ветеринарної меди- цини в Славутському районі.
     
     
     У районному управлінні ветмедицини – нове керівництво, адже Олександр Власович Ляшок, котрий очолював славутську ветеринарію 34 роки, звільнився з керівної посади в зв’язку із досягненням пенсійного віку. Коли домовлялись про зустріч із його наступницею, мали сподівання на свіжу інфор- мацію та компетентні відповіді на актуальні питання. Радує, що наші надії цілком справдились.
     - Вітаємо Вас, Любове Власівно! Із Вашого послужного списку бачимо, що ця робота для Вас не нова. Сповна розумієтесь на ветеринарних проблемах, що існують на теренах краю?
     - Думаю, так. В той же час значно додалось відповідальності. Загальновідомо, що в області Славутська ветеринарна служба займає високі позиції – отож повинні не лише їх втримати, а й наростити досягнення.
     - Що ж потребує першочергової уваги?
     - Маємо повсякчас дбати про збереження стабільної епізоотичної ситуації (яка на даний час є благополучною в районі), слідкувати за безпечністю та якістю харчової продукції, що виробляється та реалізовується в торговельній мережі Славути, Нетішина і району.
     - І об’єктами постійного контролю є…
      - Забійний пункт та переробні підприємства. Так, протягом трьох останніх років для потужностей (об’єктів) із виробництва, переробки та реалізації харчових продуктів видано 36 експлуатаційних дозволів, за допомогою яких контролюється їхня діяльність і забезпечується якість продукції. Що стосується наших підконтрольних об’єктів, то це - супермаркети, 3 м’ясопереробні підприємства, а також магазини з реалізації необроблених харчових продуктів.
     - Виникають питання?
     - Маємо дуже гостру проблему із потраплянням на ринки району та реалізацією деякими недбайливими підприємцями немаркованої, неякісної і небезпечної продукції, яка відпускається з простроченими термінами продажу, без відповідних супровідних документів. Це фарші, сало, субпродукти; з ковбасних виробів – хлібці, салтисони, кров’янки, паштети.
     - Даруйте, але їхню якість в першу чергу мала б перевіряти санітарна служба. Чи не так?
     - Згідно із Законом України «Про якість і безпеку харчових продуктів та продовольчої сировини» наші повноваження поділені. Прерогатива ветеринарної служби – контроль за необробленими харчовими продуктами. Так, з початку року ми оштра- фували 68 осіб, котрі працювали з грубими порушеннями ветеринарно-санітарних вимог.
     - Чули, що кричущі факти виявляли на селянських стихійних ринках.
     - Дійсно, у Берездові, Манятині, Малому Правутині та й у Ганнополі систематично має місце реалізація м’ясної продукції (в основному ковбас) без маркування та супровідних документів (зокрема, посвідчення якості), де вказуються дата виготовлення і кінцевий строк реалізації її. На це слід обов’язково звертати увагу сільським головам, а покупцям раджу бути особливо уважними. Вимагайте в продавця відповідні довідки і посвідчення якості!
     - А чи вдалося «здолати» пластикову тару, в яку зазвичай наливається для продажу молоко? З року в рік стільки мовилось про її шкідливість, стільки було застережень і закликів…
     - Все це робилось недарма: проблему таки вдалося зрушити з мертвої точки. Так, віднедавна на Славутському ринку молоко здебільшого реалізовується в скляній тарі. Більше того, завдяки зусиллям працівників лабораторії ветсанекспертизи на ринку припинений продаж молока в пластикових пляшках перед входом у молочний павільйон.
     - А про м’ясний не забули?
     - На даний час вирішується питання щодо забезпечення цього павільйону холодильною камерою, в якій підприємці могли б зберігати нереалізовану м’ясосировину, а не возити її туди-сюди. Адже сусідні ринки (зокрема, у Нетішині, Ізяславі) вже вирішили цю проблему, встановивши потужні холодильники-рефрежиратори. Таким чином ми позбудемося додаткового мікробно-бактеріологічного забруднення продукції, підвищиться санітарна культура її реалізації.
     - Чи щось серйозне виявила осіння диспансеризація врх?
     - Ми приступили до неї з початку жовтня і поки перевіряємо приватний сектор населених пунктів. Вже провели дослідження 3,5 тисячі голів (здебільшого корів) – лише в 4-х випадках отримали позитивну реакцію на лейкоз. Це, на відміну від деяких сусідніх районів, незначний відсоток. Знаємо, що й наші фермерські господарства цілком благополучні відносно таких гострих інфекційних хвороб як туберкульоз та лейкоз.
     - На останній нараді із сільськими головами Ви повідомили про факти масового отруєння худоби цукровими буря- ками – ситуація й справді екстраординарна?
     - Могла б такою стати, якби високопрофесійно не спрацювали фахівці Славутської районної державної ветеринарної лікарні під керівництвом досвідченої Марії Михайлівни Каток. Такий випадок у нашому краї стався вперше: в Понорі, Дякові та Лисичому корови споживали на полі цукрові буряки, які зашкодили їм саме своєю цукристістю. В результаті під загрозою опинилось життя від 35 до 60 корів у кожному селі. По два дні там перебували наші спеціалісти-лікарі, за що отримали щирі подяки від людей, адже дорізати довелось лише одну худобину – всі інші вилікувані, поголів’я збережене.
     -Отже, є нагода ще раз попередити населення про небезпеку випасання корів на незачищених від бурякових залишків полях. Але чули - існують й інші ризики, носіями яких є домашні тварини…
     - Так, з початку року маємо 150 випадків, коли тварини (не лише домашні, а й здичавілі) кусали людей. Мова здебільшого йде про собак і котів. 103-х покусаних тварин ми взяли під 10-денний нагляд, аби виключити зараження сказом. Щодо цього захворювання, то такий випадок мав місце у Берездові, де ми змушені були відкрити неб- лагополучний пункт зі сказу. Там влітку домашній собака покусав на вулиці жінку, а контактували з ним ще троє людей. В результаті всі четверо пройшли відповідний курс лікування, ну а ветеринари провели ряд необхідних заходів із вакцинації всіх собак даної вулиці.
     - Ви обмовились, що отримали важливе завдання із Нетішина від природоохоронної прокуратури – про що йде- ться?
     - Працюємо над обстеженням наявних в районі худобомогильників. Тенденція йде до консервування недіючих і закриття тих із них, де не проводилось захоронення худоби протягом останнього 5-річчя. Цю роботу почали ще минулоріч: всі сільські голови отримали контактні дані Шепетівського заводу із утилізації трупної сировини. Тамтешні працівники безкоштовно з’являться в будь-який населений пункт за викликом, приміром, в разі загибелі корови або коня.
     - Що важливо знати власникам загиблих тварин?
     - Тепер оформлення страхових документів проводиться тільки в разі наявності відповідної довідки з утильзаводу, в якій засвідчено утилізацію загиблої тварини.
     - Із нашої, Любове Власівно, розмови видно, скільки важливих завдань стоїть перед ветеринарною службою Славутчини. Мабуть, маєте хороший колектив спеціалістів, здатних справитись з будь-якими труднощами?
     - Мені пощастило в тому, що ветеринарна служба району, за оцінкою обласного керівництва, є однією з кращих на Хмельниччині за епізоотичною ситуацією, кадровим потенціалом, матеріально-технічним забезпеченням. За це слід подякувати попередньому керівнику, всьому колективу спеціалістів. Й справді хотіла б відмітити високу професійність фахівців РДВЛ (нагадаю, лікарня знаходиться в Славуті на вулиці Набережній), зокрема, лікарів Михайла Олек- сійовича Сологуба та Марини Євгенівни Корсун. Дякую за сумлінність в роботі завідувачам дільничних лікарень і в першу чергу Романові Станіславовичу Сорочинському (Ганнопільська), Олександрові Миколайовичу Левчуку (Берездівська), Тамарі Василівні Задворній (Кутківська) та Ніні Іванівні Дубінській (Нетішинська). Завдяки цим та іншим спеціалістам своєї справи маю тверду впевненість в тому, що всі покладені на ветслужбу обов’язки будуть успішно виконані.
     - Віримо, нехай так і буде!
     Інтерв’ю вела Валентина ЗАВАДСЬКА.
     


  коментарі: 11

 :   (написано 13.12.2011 в 14:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 05.01.2012 в 00:15 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.01.2012 в 17:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 21:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 00:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 08:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 19:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.04.2012 в 01:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 00:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 14:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 16:36 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 8 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік