Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.10.2011 НОВИЙ ЗАКОН І ЗМІНИ

10 вересня 2011 року Президентом України підписаний Закон України, який набрав чинності з 1 жовтня 2011 року «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Законом передбачено внесення низки змін до 22 законодавчих актів, у тому числі Законів України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про недержавне пенсійне забезпечення», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів». На запитання читачів «Трудівника Полісся» щодо пенсійної реформи відповідає начальник управління Пенсійного фонду в Славутському районі та м.Славута Раїса Володимирівна КОВАЛЬ:
     
     - Кого торкнулися нові зміни пенсійного законодавства?
     Норми новоприйнятого закону поширюються на осіб, які вперше звертатимуться за призначенням пенсії з 1 жовтня 2011 року, а також тих пенсіонерів, які після 1 жовтня 2011 року звертатимуться за перерахунком пенсії з урахуванням напрацьованого страхового стажу після призначення чи попереднього перерахунку пенсії. Не стосуються норми зазначеного Закону осіб, яким призначені пенсії до 01.10.2011 року, та осіб, які влаштувались на роботу до 01.10.2011 року.
     - Зазначеним Законом встановлено єдиний для чоловіків і жінок вік виходу на пенсію. Яким чином пропонується підвищення пенсійного віку для жінок?
     Відповідно до ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком призначатиметься і чоловікам, і жінкам після досягнення 60 років, але це остаточно відбудеться з 1 квітня 2021 року. А з 1 жовтня 2011 року пенсійний вік для жінок підвищуватиметься поетапно: впродовж кожних 6 місяців народ- ження жінок їх пенсійний вік збільшуватиметься на півроку і при цьому в законі чітко виписана поетапна шкала підвищення пенсійного віку.
     - Які з’явилися вимоги щодо стажу, необхідного для призначення пенсії?
     Кожній людині для призначення пенсії за віком необхідно мати не менше 15 років страхового стажу, а якщо страховий стаж буде меншої тривалості, то права на пенсію людина не матиме. Така особа претендуватиме на соціальну допомогу, яка призначається управліннями праці та соціального захисту згідно з правовими нормами.
     Мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлюється за наявності страхового стажу в жінок - 30 років, у чоловіків - 35 років. Доплата за понаднор- мативний стаж здійснюється по 1% від основного розміру пенсії за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам.
     - Які зміни передбачено у призначенні пенсії в зв’язку з інвалідністю?
     Такі пенсії призначатимуться в залежності від групи інвалідності, віку інваліда та наявності необхідного стажу. Зокрема, для призначення пенсії за І групою інвалідності залежно від віку, в якому особу визнано інвалідом, або на день звернення за пенсією, необхідно мати від 1 до 10 років страхового стажу, а для призначення пенсії за ІІ та ІІІ групами інвалідності - від 1 до 14 років страхового стажу, також відповідно до віку інваліда. Особи, визнані інвалідами після досягнення пенсійного віку (60 років), мають право на пенсію за інвалідністю при наявності в них страхового стажу 15 років. Звертаю увагу читачів «Трудівника Полісся», що до 01.01.2016 року інваліди ІІ групи ще матимуть право на пенсію за інвалідністю за наявності страхового стажу, передбаченого для інвалідів І групи, тобто від 1 до 10 років.
     - За яких умов призначатимуться пенсії по втраті годувальника?
     Пенсія у зв'язку із втратою годувальника тепер виплачуватиметься членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії за ІІІ групою інвалідності. Тобто, необхідний стаж для права на пенсію буде визначатись в залежності від віку годувальника на день смерті.
     - Одним із чинників, від якого залежить розмір пенсії, є заробітна плата. Як вона буде обчислюватись за новим пенсійним законом?
     Новим законом внесено зміни до статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». А саме змінено період, який враховується для визначення заробітної плати. Для обчислення пенсії буде враховуватися лише заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року (нагадаю, що саме з цього часу індивідуальні відомості про застраховану особу надаються відділом персоніфікованого обліку, а тому пенсіонерам не потрібно буде надавати довідки про заробітну плату з підприємств, установ, організацій, де вони працювали).
     - Як визначатиметься середня заробітна плата для призначення пенсії?
     Передбачено, що з 1 січня 2012 року при визначенні розміру заробітної плати для призначення пенсії буде застосовуватись середня заробітна плата у середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої спла- чено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. До 2012 року буде застосовуватись середня заробітна плата за 2010 рік.
     - Які зміни передбачені у порядку проведення перерахунку пенсій?
     Нормами нового закону збережено для непрацюючих пенсіонерів проведення індексації пенсій та перерахунків пенсій у зв’язку із зміною величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Залишено проведення з 1 березня поточного року перерахунків у зв’язку із зростанням середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні порівняно з попереднім роком.
     Без змін проводиться відтепер перерахунок пенсій з дорахуванням стажу у разі, якщо: страхового стажу не менш як 24 місяці; стаж меншої тривалості, але пройшло 2 календарні роки після призначення чи попереднього перерахунку пенсій; страхового стажу не менше як 24 місяці та за бажанням пенсіонер може перерахувати пенсію із заробітку, починаючи з 1 липня 2000 року. При цьому в усіх випадках перерахунок проводиться із середньої заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію.
     - Чи матимуть право на перерахунок пенсії працюючі пенсіонери?
     Працюючі пенсіонери, яким призначено пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення», набудуть право на перерахунок пенсії тільки після досягнення пенсійного віку. Наприклад, якщо людина пішла на пенсію за вислугу років, а влаштувалася на іншу роботу, то право на перерахунок пенсії вона матиме тільки після досягнення пенсійного віку, а не через кожних два роки.
     - Яку позицію ухвалено щодо обмеження надвисоких пенсій?
     Встановлено максимальний розмір пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, призначених за усіма законами України, на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність (з 01.10.2011 року – це 7840грн), тобто, виходячи зі встановленого на цей час прожиткового мінімуму.
     Враховуючи те, що закон зворотної дії не має, обмеження пенсій максимальним розміром не стосується тих пенсіонерів, які оформили пенсію і працевлаштувались до 1 жовтня 2011 року.
     - Чи може бути врахована при обчисленні пенсії заробітна плата за період роботи до 1 липня 2000 року?
     Так, за бажанням пенсіонера та за умо- ви підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами. Хоча, таке право пенсіонери матимуть лише у період до 1 січня 2016 року. Крім того, це буде можливим в разі, якщо страховий стаж, починаючи з 1 липня 2000 року, становить мен- ше 60 місяців. Також треба зазначити, що згідно з новим законодавством збільшена кількість періодів, які можна виключити при визначенні заробітку як невигідні. Так, за вибором особи, яка звернулася за призначенням пенсії, з періоду, за який враховується заробітна плата для обчислення пенсії, можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи або дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У всіх випадках період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим, ніж 60 календарних місяців.
     - Чи відбулись зміни в умовах визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах та на пенсію за вислугою років?
     Практично з прийняттям нового закону збережено умови визначення права громадян на пенсію за віком на пільгових умовах та на пенсію за вислугою років. Категорії осіб, які мають право на таку пенсію, передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вимоги щодо віку та стажу, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах та на пенсію за вислугою років, залишаються незмінними.
     - Назвіть конкретно категорії громадян, яких це стосується.
     Так, зокрема, зберігається право на призначення пенсії після досягнення 50 років за жінками, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і за матерями інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку. Особи, котрі працювали на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 матимуть право на пенсію за віком при досягненні 45 років жінками і 50 років чоловіками – звісно, за наявності необхідного пільгового стажу.
     Проте, залишаються незмінними норми щодо призначення пенсій за вислугу років, незалежно від віку, працівникам закладів освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, артистам і спортсменам.
     - Чи матимуть громадяни України право на дострокове призначення пенсій за станом здоров’я, в зв’язку з ліквідацією, реорганізацією установи?
     З урахуванням зазначених змін особам, трудовий договір із якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників, а також виявленою невідповідністю працівника займаній посаді за станом здоров’я, гарантується право на достроковий вихід на пенсію, якщо звільнення відбулося за півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страху- вання», або віку, що дає право на призначення пенсії відповідно до законів України «Про державну службу», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» (за наявності відповідних умов). Ще одна зміна: такі пенсії призначатимуться за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, у мінімальному розмірі (на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб), передбаченому законодавством, тобто за наявності 30 років страхового стажу в жінок і 35 років - у чоловіків.
     Достроково призначена пенсія за півтора року до досягнення пенсійного віку, за умови звільнення за станом здоров’я, в зв’язку з ліквідацією, реорганізацією установи, припиняється виплачуватись у разі працевлаштування.
     - Чи зберігається механізм призначення спеціальних пенсій (державні службовці, науковці, судді, прокурори, журналісти)?
     Для чоловіків - державних службовців, наукових працівників, працівників органів місцевого самоврядування, журналістів, суддів, починаючи з 1 січня 2013 року, підвищується пенсійний вік на 6 місяців щороку до 62 років, а для жінок поетапне збільшення пенсійного віку розпочинається вже з 1 жовтня 2011 року. Вік виходу на пенсію таким службовцям визначається наступним чином:
     для тих, хто народився до 31.12.1952 року включно, - 60 років; з 01.01.1953р. по 31.12.1953р. - 60 років 6 місяців; з 01.01.1954р. по 31.12.1954р. - 61 рік; з 01.01.1955р. по 31.12.1955р. - 61 рік 6 місяців
     Обчислення пенсій для державних службовців, службовців органів місцевого самоврядування, наукових працівників, народних депутатів, журналістів за наявності необхідного спеціального стажу та страхового стажу для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років проводиться в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, але не більше 10 прожиткових міні- мумів для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення пенсій для них (крім наукових працівників) враховуються фактичні виплати надбавок та премій за 60 календарних місяців.
     - В якому обсязі будуть виплачуватися пенсії названим вище категоріям громадян, якщо вони продовжу- ють працювати?
     Працюючим державним службовцям, прокурорам, суддям, науковим працівникам, журналістам у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії згідно законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про службу в органах місцевого самоврядування», пенсія виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
     - Які зміни передбачені новим законодавством для працівників закладів і установ освіти, культури та охо- рони здоров’я?
     Новим законом збережено їх право на пенсію за вислугу років, тобто за наявності 25 років спеціального стажу та за умови звільнення з роботи, незалежно від віку претендента. З метою покращання умов пенсійного забезпечення працівників закладів та установ державної або комунальної форм власності (освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту), при виході на пенсію їм тепер буде виплачуватись одноразова допомога у розмірі 10 призначених місячних пенсій. Ця норма Закону поширюється на осіб, які на дату досягнення пенсійного віку продовжують працювати і мають страховий стаж: чоловіки – 35, жінки - 30 років на посадах за спеціальністю в закладах та установах державної та комунальної форми власності, і до цього не отримували будь-якої пенсії.
     Підготувала до друку В. МАЛЬЧУК.
     
     Від редакції: просимо читачів адресувати свої запитання з приводу пенсійного забезпечення та інші «Трудівнику Полісся» - редакція відкриває спеціально для вас тематичну сторінку «Правовий лікбез», яку друкуватиме й у 2012 році. Передплачуйте газету - і завжди поряд з вами буде компетентний порадник із усіх життєво важливих питань!
     


  коментарі: 12

 :   (написано 20.11.2011 в 09:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 21:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 28.12.2011 в 04:55 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 02:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 20:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 00:45 з адреси:  h131-178.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 06:30 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 19:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 22:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 00:32 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 23:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 15:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 5 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


5 + 1 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік