Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - easy auto insurance quotes
     
    &nbs  ...

Scottitemy  :  http://globalcarinsurance.top/
      - auto auto insurance
     
     <a  ...

Куплю/продам:       Плиткорез Sturm TC9822U<...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Ремонт квартыр та оыисных прымищень пид ключ та...
     guest test post
     [a href=" http://temresults2018.com/ "]bbcode[/a]
     [a href="http://temresults2018.com/"]html[/a]
     http://temresults2018.com/ simple
...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.09.2011 ЩАСТЯ – ЦЕ ВМІТИ ВИСТОЯТИ НАВІТЬ І В БІДІ...

Ніна Іванівна Савенко з 2001 року працює керівником педагогічного колективу Головлівської зош І-ІІІст. Невеличкого зросту, худенька привітна і мила жіночка, а скільки у неї завзятості, енергії! Знаю її як ученицю, колегу по роботі в школі й хочу розповісти про цього справжнього педагога напередодні нового навчального року читачам “Трудівник Полісся”.
     Народилася Н.І.Савенко 11 серпня 1951 року в нашому селі у багатодітній селянській сім’ї (було 12 дітей, залишилось нині в живих лише троє: Ніна, сестри – Паша і Віра). Батько, Іван Дорофійович, - колишній фронтовик, колгоспник, майстер, у якого були золоті руки, він і тесля, і столяр, і муляр, і швець, і кравець, любив порибалити, грибів принести з лісу. Крутився, як мовиться, щоб якось велику сім’ю прогодувати. Мати, Ганна Василівна, була колгоспницею, берегинею домашнього вогнища. Приїхало подружжя Савенків до Головлів із Чернігівщини в 1939 році. Нині, на жаль, обоє покійні.
     А ось віхи життєвого шляху героїні моєї розповіді: в 1958-1966рр. навчалася в Головлівській школі, в 1966-1968 – у Славутському інтернаті. Після закінчення Грушковецького училища бухгалтерів (Летичівський район) та Шепетівського сільгосптехнікуму працювала бухгалтером у колгоспі «Червона зірка» с.Волиця. У 1972-1980рр. потрапила на педагогічну роботу в Хоростоцьку школу. Та так захопилася нею, що вирішила заочно закінчити біологічний факультет Тернопільського педінституту. Згодом вийшла заміж за Олександра Крутенчука – механізатора нашого місцевого колгоспу.
     З 1986 року до теперішнього часу Ніна Іванівна працює в Головлівській зош: була вчителем трудового навчання, біології, географії, заступником директора школи, з листопада 2001р. – директор освітянського закладу. Має звання вчителя вищої категорії, «старшого учителя», Почесні грамоти Міністерства освіти України, дипломи, премії, подяки. Біологічний кабінет школи, яким завідувала вчителька, став одним із кращих в районі.
     Ніна Іванівна – умілий керівник, вимогливий до себе і підлеглих, любить і цінує роботу педагога. Вихованці школи – постійні учасники та часті переможці районних і обласних олімпіад, різних конкурсів.
     Нині в школі підібрався молодий дружний колектив: 18 учителів, 7 чоловік обслуговуючого персоналу. На жаль, з кожним роком зменшується контингент дітей. Випускники школи здобувають освіту у вишах, коледжах, училищах, технікумах. Приїжджають в село, зустрічаються з вчителями… Тут у школі функціонують бібліотека, їдальня, комп’ютерний клас, є трактор, інші технічні засоби.
     До нового навчального року в селі були гарно підготовлені шкільні приміщення - їх побілено, двері, вікна, підлога пофарбовані. Гарний вигляд мають спортивні майданчики. До ремонтних робіт залучалися техпрацівники, учителі та батьки. У цьому - велика заслуга директора школи Н.І.Савенко і завгоспа школи Л.А.Кондратюка. Біля шкільних приміщень палахкотить розмаїття квітів, плодоносить сад, на ділянці дозрівають овочі, вирощені руками учнів. Підростають і молоді деревця соснового бору.
     - Сьогодні педагогічний і учнівський колективи переживають значні труднощі, - розповідає директорка, - у зв’язку з ремонтом основного двоповерхового навчального корпусу (зведеного в 1936-37 роках)… Шість років діти навчаються не в класах. Учителі не мають змоги викладати уроки за кабінетною системою, відсутній спортзал. Як нам усім хочеться працювати і навчатися в теплих, світлих, затишних кімнатах та кабінетах!..
     Ніна Іванівна уболіває за рідне село і рідну школу, плекає їх майбутнє. Бо не буде школи – не стане села. Співпрацює з сільським головою, дільничним інспектором, іншими керівниками, які сприяють навчанню й вихованню учнівської молоді. Підтримує зв’язки з братами і сестрами – колишніми вихованцями Славутського інтернату.
     Нещодавно з нагоди 60-річчя Ніни Іванівни надіслали їй свої привітання народний депутат України Олександр Буряк, колишні інтернатівці, керівники району, села, привітали й колеги та рідні. Бо Ніна Іванівна – не тільки справжній вчитель вчителів, а й гарна господиня, мати двох дітей, бабуся двох внуків. У неї - чепурний житловий будинок, сад, город.
     Не склалося, щоправда, у неї життя з чоловіком, розлучилися. Довелося жінці самій виводити дітей у люди. Донька Світлана (1973р.н.) навчалася у Головлівській школі, Славутському інтернаті, вищу педагогічну освіту здобула в Київському педагогічному університеті ім.Драгоманова (на факультеті молодших класів, малювання). Працювала викладачем Нетішинської художньої школи. У неї був багатогранний талант педагога, поетеси, художника, майстрині з обробки соломки. Її картини не раз експонувалися на виставках у Хмельницькому, Острозі, Нетішині. Відвідувачі знайомилися з творами Світлани Олександрівни, не приховували свого захоплення: «Як одна людина може поєднувати стільки?»
     На жаль, у жовтні 2009 року Світлана на 36 році життя відійшла у Вічність, залишивши двійко дітей, десятки віршів, близько 50 картин, які «викладала соломкою», світлу пам’ять про себе в материнській душі та серцях усіх, хто ї знав. Серед її картин – «Богородиця Острозька», «Андріївський Собор», «Мати Божа», «Журавлі летять у вирій», «Соняшники», «Герб України». Частина картин зберігаються нині в оселях Ніни Іванівни, земляків, у музеї Нетішина. Вірші Світлани Крутенчук публікувалися на сторінках місцевих видань. А тепер вони все частіше відлунюють у споминах Ніни Іванівни.
     Слава Богу, що має ще сина Анатолія (1980р.н.), який закінчив Харківський інститут внутрішніх військ. Нині він – майор, заступник командира військової частини, здійснює охорону об’єктів ХАЕС. Син допомагає матері в усьому. Разом із дружиною Надією, вчителькою іноземної мови Головлівської школи, чекають поповнення сім’ї.
     Ніна Іванівна – згорьована мати, але щаслива бабуся. Світланчині діти додають сили і натхнення їй в житті. І вона мужньо несе цей свій нелегкий тягар. З хвилюванням не раз згадує рядки з вірша доньки Світлани:
     Я знов лечу, немов на крилах птиці,
     До тебе, мамо, в затишний твій дім.
     Туди, де біля нашої криниці,
     Цвіте бузок в буянні веснянім.
     Лечу, щоб знову притулитись
     До твоїх рук, до сивого чола.
     Щоб, як колись в дитинстві,
      пригорнутись,
     Спитати: «Як без мене ти жила?»
     Твоє обличчя так змінила доля,
     Сховала біль і смуток у очах,
     А в коси повплітала стрічки з горя,
     Яке здолала ти в своїх роках…
     Хочеться, щоб бажання Ніни Іванівни Савенко, висловлені під час розмови про майбутнє школи, учнів, як і власних внуків, здійснилися. Хай щастить їй! Бо щастя – це вміти вистояти навіть і в біді.
     Анатолій ГАЛУС, ветеран праці.


  коментарі: 12

 :   (написано 20.11.2011 в 05:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 20:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 28.12.2011 в 04:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 00:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 17:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 01:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 07:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 20:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 23:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 01:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 02:32 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 19:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

6 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6938
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


8 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік