Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.09.2011 ШКОЛА - МІЙ ДРУГИЙ ДІМ

Так стверджує знана та шанована не тільки в нашому місті людина, послідовник видатного українського педагога Василя Сухомлинського, нагороджений Міністерством освіти і науки України знаком «Василь Сухомлинський», ще донедавна - директор ЗОШ №4, міський голова 1992-1995рр., депутат міської ради шістьох скликань Петро Андрійович ДУШКЕВИЧ, зустрітися з яким ми вирішили напередодні нового навчального року.
     
     - Петре Андрійовичу! Напевно, було би правильним розпочати нашу розмову з освітянської теми. Які проблеми хвилюють Вас як педагога?
      - Найболючішою є переповненість шкільних класів. Адже 30 учнів, приміром, у першому класі – це забагато. Охопити увагою таку кількість дітей за 35 хвилин уроку просто неможливо. Ще більше, - 38 учнів, - навчається у п’ятому класі. І якщо їх не поділити навпіл, то я просто не уявляю, як можна дати якісну освіту дітям у таких умовах.
     Ще одна нагальна проблема - це підтримання у належному стані приміщення школи. Так, ремонти в нас щороку робляться здебільшого завдяки спонсорським і батьківським коштам, силами вчителів та батьків учнів. Тому, користуючись нагодою, хочу висловити подяку трудовим колективам комбінату «Будфарфор», солодового заводу і фабрики «Аква Родос», а також батькам учнів нашої школи за допомогу.
     Загалом практику виділення бюджетних коштів наприкінці поточного року, зокрема закладам освіти, вважаю хибною. Бо хіба нормальним є те, що, отримавши торік наприкінці року кошти на заміну 35 вікон, ми мусили це робити у період з 25 по 30 грудня? А якби не зробили цього, то гроші були б для нас втрачені.
     Ну, і врешті про яке реформування освітянської галузі можна говорити, коли школи далеко не в повній мірі забезпечені підручниками й навчальними посібниками? На жаль, освітянські структури, покликані дбати про розвиток школи, дедалі більше займаються адмініструванням, перебираючи на себе функції виключно контролю та критики, забуваючи при тому про організаційні питання та всебічне сприяння реалізації поставлених завдань.
     - Попри все, наскільки нам відомо, Вам особисто вдалося зробити чимало для зміцнення матеріально-технічної бази очолюваного Вами впродовж багатьох років освітянського закладу міста. Чи не так?
     - Так, директором його я був призначений у 1979 році. Ще є чимало славутчан, які пам’ятають тогочасний стан нашої школи, де були її бібліотека, навчальні майстерні, чи існували шкільна їдальня, спортивний майданчик, внутрішні санвузли, автономна модульна газова котельня та навіть огорожа. До речі, наша школа була першою газифікована серед шкіл міста.
     Особливо важко працювалося у 90-ті роки, коли процвітав бартер та панувало суцільне безгрошів’я. Та, попри все, ЗОШ №4 нині стала окрасою Славути, оновивши ще й свій зовнішній вигляд. Тому мені не соромно за її стан. Я вже не кажу про високі результати роботи нашого педагогічного колективу.
     Звичайно, робота директора школи та вчителя - а я ще й викладаю такий предмет як фізика, - а також депутатська діяльність вимагали багато моральних і фізичних зусиль. Та максимум часу, звичайно, я віддавав школі, де провів, напевно, більшу частину свого життя. Тому можу сміливо стверджувати, що школа є моїм другим домом.
     - Але давайте перейдемо, якщо Ви не проти, до Вашої депутатської діяльності?
     - Пишаюсь тим, що багато років поспіль славутчани обирають мене депутатом міської ради. Під час минулої виборчої кампанії я ж балотувався по мажоритарному округу, а не за списком ВО «Батьківщина», котру представляю, та все одно набрав найбільше голосів виборців. Це дарує.
     - Які питання ведете в комісіях ради?
     - Протягом трьох перших скликань я очолював депутатську комісію у справах освіти, останніми роками є членом бюджетної комісії. Отже, усі проблеми, пов’язані з фінансуванням міста, зокрема, його соціальної сфери – освіти, культури, медицини, для мене добре відомі. Більше того, ми контролюємо питання цільового використання всіх коштів, розподілу субвенцій і дотацій, які надходять до місцевого бюджету.
     - Вочевидь, депутатська діяльність Вам додає життєвої наснаги...
     - Засідання комісій та сесій ніколи не пропускаю, - моя відсутність на них може бути пов’язана хіба лише з хворобою. Хоча депутатський корпус – а це 46 чоловік – складається з представників різних політичних сил. Пріоритетом у нашій діяльності вважаємо передусім інтереси міста. Особисто я завжди – і на засіданнях постійних комісій, і під час сесій – маю власну точку зору на ті або інші питання. Вона не завжди співпадає з думкою керівництва, у т.ч. й депутатських фракцій. Вважаю це абсолютно закономірним, адже у цьому полягає принциповість людини. Тут головне, щоби особиста позиція була конструктивною й слугувала на користь загальній справі. А я завжди відчуваю велику особисту відповідальність перед своїми виборцями й ніколи не залишав їхні звернення поза увагою. При цьому й не обіцяв зробити для них те, що не було в моїй компетенції.
     - Які недоліки вбачаєте в роботі міської ради?
     - Окремо хочу сказати про так звану «одностайність» під час прийняття рішень з того або іншого питання на сесійних засіданнях. Ми бачимо це явище й під час сесій Верховної Ради, й на місцях. Одностайне рішення, на мою думку, не є одноголосним. Як на мене, одноголосність – це тоді, коли всі члени депутатської фракції на своєму попередньому засіданні виробляють спільну позицію щодо того або іншого питання й відповідно голосують «за» чи «проти» нього на черговій сесії. А одностайність - це коли керівник депутатської фракції одноосібно тисне на її членів й вимагає від них голосувати так, як він скаже, незважаючи ні на що. Таке, з дозволу сказати, «голосування» й призводить до того, що згодом доводиться змінювати сесійні рішення, вносити в них корективи, або й скасовувати деякі їх положення.
     - Що повчального хотіли б із приводу таких невиважених або «скороспілих» рішень сказати через газету своїм колегам-депутатам?
     - Під час розгляду тих або інших доленосних питань нам, депутатам, слід голосувати принципово та зважено. На жаль, це поки що не сталою нормою в діяльності нашої міської ради. Приміром, нещодавно на одній з минулих сесій було майже «одностайно» прийняте позитивне рішення щодо добудови Хмельницької АЕС. Так, надходження, в зв’язку з цим, у місто й регіон очікуваних інвестицій - це дуже добре. Але для кого ці інвестиції? Для людей, які захворіли внаслідок діяльності ХАЕС? Адже, інвестиції – не самоціль, а засіб для поліпшення життя людини! Невже нас нічому не навчили Чорнобиль або Фукусіма? Тому я виявився одним із небагатьох депутатів міської ради, які не підтримали цього рішення.
     - Чим пишаєтесь як славутчанин?
     - Моєю гордістю, як і всіх славутчан, є оновлені Палац культури, стадіон, деякі торговельні заклади, центральна районна лікарня, а також міський ринок, дороги й тротуари, мережа вуличного освітлення, газифікація, модернізація деяких промислових підприємств та ін. Ми всі радіємо, що Славута на очах набуває рис сучасного міста. Отже, зроблено й робиться чимало. Ще більше необхідно зробити - Славута й славутчани цілком заслуговують на це. Сподіваюсь, що у всіх досягненнях є й частка мого скромного внеску в справу розбудови нашого прекрасного міста.
     - Й насамкінець нашої розмови дозвольте, Петре Андрійовичу, поставити не зовсім зручне запитання - щодо несподіваного залишення Вами посади директора ЗОШ №4. Чим це обумовлено?
     - Дійсно, для очолюваного мною шкільного колективу це звільнення було несподіванкою, але не для мене особисто. Ще наприкінці минулого навчального року мені було запропоновано у категоричній формі написати заяву на звільнення, так би мовити, за особистим бажанням, - вочевидь, не всім до вподоби моя життєва позиція. Я погодився. Але за умови, що завершу ремонт шкільного приміщення. Після виконання всіх запланованих робіт я нещодавно й написав заяву на звільнення. Втім, сподіваюсь, що мої досвід і знання педагога ще знадобляться школі. Тому, передаючи естафету своїй талановитій учениці Ірині Валеріївні Янісевич, готовий завжди за потреби підставити їй своє плече.
     Користуючись нагодою, хочу висловити велику подяку педагогічному колективу школи за спільну та плідну багаторічну співпрацю, побажати всім колегам витривалості та успіхів на нелегкій педагогічній ниві, міцного здоров’я, добробуту, щастя в особистому житті. Вітаю всіх освітян із чудовим святом - Днем знань!
     Розмову вів Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
       коментарі: 13

 :   (написано 20.11.2011 в 10:13 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 22:41 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 28.12.2011 в 05:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 21.01.2012 в 08:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 08:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.01.2012 в 05:23 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.02.2012 в 21:37 з адреси:  h131-137.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 04:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 17:49 з адреси:  h131-162.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 21:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 14:10 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.05.2012 в 18:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.06.2012 в 05:14 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 6 + 4 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік