Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Сергій Гурєєв  :  Доброго дня! Розшукую свого діда що пропав без звістки у 1941 році. Маю попередню інформацію що дід потрапив в Шталаг №357. Чи є у Вас доступ до списків військо  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 08.09.2011 НЕЗАЛЕЖНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

Напередодні ювілею Незалежності я спробувала проаналізувати 20 років розвитку нашої держави і порівняти їх із розвитком особистості...
     Мій син - одноліток Незалежної України: вони народились із різницею в один місяць. І ось з маленького тільця за 20 років виріс повноцінний молодий чоловік, який навчився говорити, ходити, думати, відчувати, мислити, творити. Але й країна не відставала - вона не збільшилась за географічними масштабами, проте зберегла свої кордони, утвердилася як самостійна держава в світі. Правда, з 52 мільйонів нас залишилося лише 46. Але ми маємо свої гроші, Гімн, Герб, Прапор. Ми стали краще жити (провели газ, купуємо комп’ютери, автомобілі, побутову техніку, мобільні телефони). Ми не боїмось, що наших дітей закинуть в “гарячі точки”. Але чому так нерадісно і несвятково на душі у мене та й у багатьох інших людей?..
     Певно, треба спробувати відповісти на питання, що ж таке незалежність? Згідно зі словником, синонімом слова «незалежність» є слово «свобода». Проте, для кожного цей термін має своє значення. Комусь це - можливість говорити вголос, іншому - воля, алкоголь, ще комусь - самовираження, відсутність рамок тощо.
     Для мене ж незалежність – це, в першу чергу, збереження і примноження людської гідності. Гідності - як злагоди з Богом, як відчуття господаря у власному домі і найважливіше - як пріоритет закону і совісті. Невільники не знають гідності. Їм не потрібна незалежність: вони звикають до зручного хомута. А ми вчимося поважати себе, отож держава нам дала шанс самоствердитися, і це немаловажливо.
     Водночас люди споконвіків боролись і голосували за незалежність як за покращання життя, причому, це покращання не завжди стосувалось лише матеріальної сторони. Бо відсутність свободи, незалежності - це відсутність, в першу чергу, справедливості, рівності, життя без подвійних стандартів.
     Пригадую, з яким нетерпінням я чекала перших виборів, перших засідань Верховної Ради, як вчитувалась в автобіографії перших обранців влади. Виявляється, це в більшості були вчителі, медики, інженери, які знали ціну і смак справжнього життя. Зараз же, вдивляючись в обличчя народних обранців, слухаючи їхню брехливу мову, ставлю собі запитання: на якому етапі стався збій і чому? Що заставило цих людей бути жадібними, ненажерливими, хоча й мільйонерами та мільярдерами? Коли вони втратили совість?! Чи, може, правильніше було б поставити питання по-іншому: чи була вона в них?
     Будь-яка розумна людина усвідомлює, що неможливо їй одній жити краще за інших, що існують закони співжиття, обумовлені обмеженістю природних ресурсів, врешті - мораллю. Але чомусь в нас більшість обранців не хоче жити гірше за інших: ми бачимо здебільшого шустрих, пронирливих «діячів», які вирішили, що у них є право на більшу, або й всю частину суспільних благ в силу їх «здібностей», «розуму», «заслуг» та інших ефемерних якостей, якими вони наділяють себе. Та немає у них таких прав! Як і немає права на «свободу» злодійства, брехні, насилля, на переслідування приватного інтересу. Певно, вони забувають, що вони, які і всі ми, - лише гості в цьому світі, що прийшли нізвідки і підуть в нікуди. А вершиною цинізму бачиться мені існування всіляких «теорій», що виправдовують такий порядок речей: мовляв, логіки справедливості не існує. Та я хочу заперечити це. Можливо, на даний момент десь не існує людської справедливості, проте завжди є Божа, і її нікому не вдасться перехитрити.
     Згадаймо, ми так протистояли залежності від Росії, але ніхто й не замислюється, що вже в 1992 (за неповний рік!) ми вступили в МВФ (Міжнародний валютний фонд), який сьогодні диктує нам безглузді соціальні реформи, ненормальні напрямки розвитку, дуже тонко збиваючи країну з розвитку (про це свідчить вимирання населення і його деградація. (Подивіться наші реклами!).
     Тому після 20 років нашої Незалежності у мене особисто складається враження, що ми купили довгождану річ, відкрили коробку, а там - фальшивка. Ми хотіли Україну незалежну, а отримали державу з найбільшим рівнем корупції, з найвищими цінами на газ та інше, з відсутністю боєздатної армії (та й хіба можлива незалежність без армії?), з відсутністю справедливої судової системи (немає кому поскаржитись), часто-густо з випадковими людьми біля кер- ма. І таке враження, що вони з нас усі ці 20 років сміються.
     Від усвідомлення цього геть несвятково на душі. Бо розумієш, що сьогодні ми маємо незалежну залежність від олігархів, лжепатріотів, а передусім дуже залежні ми від самих себе, від своїх стереотипів, поганих звичок, яких важко позбавитись, залежні від того, що не знаємо, як нам далі бути і що робити. Маємо ж рабське мислення!
     Хоча, я зовсім не належу до песимістів - вірю, що та прірва між різними прошарками суспільства не може і не буде існувати вічно. Рано чи пізно в нас з'являться ідеї, визріють сили, які здатні будуть змінити застарілі суспільні стосунки, підняти державу на вищий рівень якості життя для всіх громадян. Ось чому я вважаю, що зараз саме той етап, на якому нам потрібно будувати нову форму суспільних стосунків, і якщо не нам, то, можливо, нашим дітям - ровесникам Незалежної України.
     Вітаю усіх читачів «Трудівника Полісся» з наступаючим святом! Бажаю здоров'я, миру, злагоди. Усім вам вклоняюсь низько за те, що, незважаючи ні на що, за 20 років незалежної залежності ми зберегли найбільше досягнення – Мир. Отож, сподіваюсь, що й справжню Незалежність здобудемо мирним шляхом, відстоюючи її кожен на своєму посту, а якщо потрібно буде, то й всі разом. Будьмо незалежні!
     Оксана САВЧЕНКО, депутат районної ради, с.Берездів.
     Фото В. МАЛЬЧУК.


  коментарі: 13

 :   (написано 07.11.2011 в 12:38 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.11.2011 в 09:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.11.2011 в 05:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 19:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 17:47 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 03.02.2012 в 22:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 01:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.03.2012 в 10:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 20:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 21:53 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 01:56 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.05.2012 в 17:50 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 19:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік