Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://aunsurance2018.top/
      - pay auto insurance online
     
     <  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 19.07.2011 БЕРЕГТИ РОЗСУДЛИВІСТЬ І ПОМІРКОВАНІСТЬ

Ця настанова Соломона пригадалася мені під час прес-конференції Президента України Віктора Януковича, яка минулої п’ятниці відбулася в Українському домі, де я мала нагоду побувати в складі невеликої групи журналістів Хмельниччини. Думала, що писатиму публікацію лише про те, що почула від Глави держави. Але намагання окремих журналістів приватних ЗМІ поставити прово- каційні питання, я би сказала, порушити рівновагу Президента, з якою він налаштувався провести спілкування з пресою, повертають до моралі.
     Відверто кажучи, у мене давно викликає іронічний посміх сполучення слів «незалежна журналістика в Україні». Патріота ж від хамелеона, як кажуть, і через дорогу відрізнити можна. То про кого, панове, йдеться? Можливо, такими себе бачать працівники давно приватизованих каналів телебачення, які відпра- цьовують свої немалі гроші за замовленням власників? Чи друкованих ЗМІ, що належать окремим політичним клубам (не хочеться й казати – партіям) або олігархам? Де взагалі у нашій державі кується свобода слова, про яку балакають всі, кому не ліньки, не маючи ані найменшої уяви, що це таке? Ця свобода в кожному з нас! Але це зовсім не означає, що, сповідуючи її, ми повинні лютувати словами, намагатися вносити ложку дьогтю в будь-яку добру справу.
     
     Ну, як тут не згадати слова видатного українського історика-філософа, політичного діяча В’ячеслава Липинського, що «Патріотизм, на якому будуються держави і нації, - це віра, це спокій душі, а не бізнес з надією на «добрі проценти» і не акторство з надією на оплески та дарунки юрби».
     Отож, які б особисті болі чи тривоги не обпікали душу журналіста, яке б місце для прикладання свого таланту ми не обрали (навіть і приватні ЗМІ), маємо піклуватися, перш за все, про свою державу, про все, що складає наше життя, і не творити зла під виглядом добрих намірів. Саме це, на мій погляд, превалювало в словах окремих колег на недавній прес-конференції Президента України, якими вони намагалися будь-що вивести із себе Віктора Федоровича та його прес-секретаря Дарину Чепак. Такого (як би це демократичніше сказати) розброду в середовищі мас-медійників під час спілкування з першою особою в Україні я взагалі не пам’ятаю, хоч неодноразово була присутньою на прес-конференціях усіх чотирьох Президентів нашої держави. І, скажу відверто, щиро подивувалася Віктору Януковичу, як він з любов’ю посміхався тим, хто заздалегідь нагострив своє слово, аби ним вколоти Президента…
     Між тим, Український дім у Києві ще зранку зустрів нас, журналістів, які прибули сюди не тільки від всеукраїнських, себто київських, і регіональних, а й міжнародних ЗМІ, синьо-білим поколихуванням знамен і лозунгами «в підтримку Президента». Відверто кажучи, в цілому ця картина у мене особисто викликала подив: невже була така нагальна необхідність відправляти делегації людей із Черкас чи Житомирщини до столиці, щоб вони, стоячи під палючим сонцем, в очах журналістської братії засвідчили свою солідарність з президентською командою в модернізації країни та проведенні реформ? Хіба у нас чиниться вже якась вагома протидія їм? Та й оцінку чи осуд тим реформам, по-моєму, ще надто рано ставити і «виносити» на площі. Бо всі ми, нормальні люди, терпляче чекаємо позитивних зрушень у суспільстві, знаємо, як нелегко вони відбувалися в інших державах, і не вичерпали довіри до Президента. Подобається чи не подобається комусь Віктор- другий на цьому посту, ми, слава Богу, можемо вільно про це говорити, а от поважати як першу особу держави – повинні. Зокрема, для «Трудівника Полісся» завжди було правилом: не ставати ні під які прапори, окрім одного – державного, гарантуючи свободу слова людям, не сіяти розбрату, чварів, нетерпимості. Хоча, для того, аби не схилятися на будь-який бік, завжди потрібні сила і мужність, чесність і об’єктивність, а ще оті Соломонові розсудливість та поміркованість.
     У спілкуванні Віктора Януковича з журналістами мені імпонувала налаштованість Президента на конструктивний діалог. Ще під час не дуже тривалого вступного слова Глава держави продемонстрував це. Свою промову він виголосив без допомоги суфлера і без підглядання в приготований текст, який лежав на столику. Назвавши присутніх більше 400 працівників ЗМІ «шановними колегами», Президент підкреслив: «ми робимо спільну справу для нашої держави, адже ви висвітлюєте все те, чим займається влада, як живе країна». І підкреслив: «У влади є велике бажання змінити життя на краще. А от що з цього виходить, ми з вами й обговоримо…»
     Президент нагадав: у минулому році обіцяні реформи тільки почалися, а в 2011 вони тривають. Адже до влади прийшла нова команда, яка зобов’язана змінити стан в економіці, що катастрофічно впала у 2009 році. Це, ймовірно, мало ненав’язливо пояснити, чому «покращання життя вже сьогодні» мало хто встиг відчути. Адже важливо було, як підкреслив Віктор Янукович, «за будь-яку ціну ні в якому разі не зменшувати соціальних виплат, як мінімум – платити пенсії, соціальну допомогу, заробітні плати, а то й в умовах інфляції навіть підвищувати їх».
     Модернізацію країни Президент бачить як непросту справу, але пообіцяв, що вона все одно буде проходити «якомога швид- ше, щоб отримати кінцевий результат». І, мабуть, для того, аби у громадян, які чекають того «результату», було менше приводів для нарікань, Віктор Федорович обмовився: «Я співчуваю людям в першу чергу. Але без цього, якщо ми не будемо робити реформи в державі, не буде майбутнього ні у нас, ні у наших дітей, ні у нашої країни в цілому. Ми всі це добре розуміємо, тому цей шлях неминучий». З урахуванням того, що за день до прес-конференції Президента в Українському домі Верховна Рада прийняла вночі у другому читанні пенсійну реформу, - така ремарка Глави держави прозвучала досить актуально.
     А взагалі гальмом реформ Президент уже не вперше назвав недбальство чиновників і корупцію. Великі сподівання він тут покладає на «антикорупційний» закон, який вступив у дію з 1 липня п.р. Щодо процесу самих реформ, то, опираючись на досвід інших держав, Віктор Янукович підкреслив: їх початок завжди болючий, та й результат виходить інколи неочікуваний. Ось чому, на його думку, дуже важливо проводити реформування в державі професійно, прораховуючи кожний крок, використовуючи світовий досвід, а ще – тримаючи постійно руку на пульсі життя, дослухаючись до того, як до цього ставиться суспільство, тобто, громадськість. Що важливо пам’ятати усім нам – реформи неможливо впроваджувати окремо одну від одної, оскільки життя наше гармонійно пов’язане з різними напрямками діяльності.
      Віктор Федорович і сам розчарований тим, що зміни в якості життя людей у нас відбуваються не так швидко, як того хотілося б. Але він впевнений, що Україна почала рух до модернізації, який буде посилювати державу і покращувати життя її громадян. Його мета – «розбудова справедливої держави». Задля цього влада нині й діє, сказав Президент, «як ніколи спільно, злагоджено, відповідально. Так, є помилки, і я ніколи від цього не відмовлявся, але на них треба реагувати своєчасно». Певно, В.Яну- кович мав на увазі уроки громадськості щодо введення в дію Податкового кодексу, який довелося, як кажуть, на ходу підправляти та змінювати, враховуючи реалії життя. Або, випереджуючи певні негативні процеси, які може викликати земельна реформа, застеріг журналістів і громадськість від байдужості у визначенні майбутнього ринку землі в Україні, від чого керівництво держави відмовлятися не планує. Президент пообіцяв, що закони, які регулюють цю сферу, Верховна Рада прийме на початку наступної сесії, аби земельний ринок запрацював в Україні уже в 2012 році.
     Не вірити в те, що так і буде, не було найменших підстав. Віктор Федорович демонстрував свою впевненість і непохитність у поглядах, оскільки переконаний, що «механізми, які будуть закладені у земельні реформи, дозволять не тільки залучити до виробництва сільгосптоварів ефективних менеджерів, тих, хто раціонально використовуватиме українську землю, а й, безумовно, дасть можливість отримувати громадянам, вла-сникам паїв справедливу ціну за оренду землі та її продаж». І це, на думку Президента, стане тим «барометром», який допоможе «швидко побачити переваги й недоліки цієї реформи». Задля цього в державі здійснюватиметься постійний моніторинг впровадження земельної реформи.
     Якщо торкнутися інших питань прес-конференції, які прозвучали від різних ЗМІ, то хоч журналісти бувають розумні і дуже розумні, але коли їх зібралося разом в Українському домі майже півтисячі, всіх нас можна було порівняти хіба що з букетом запашних квітів, від якого починає боліти голова. До честі Президента, він не втрачав терпіння, коли йому ставилися й не дуже зручні питання.11. Зокрема, журналісти тричі поверталися до теми суду над Тимошенко. Віктор Федорович не став нагадувати, як Юлія Володимирівна декілька разів назвала суддю «нелюддю», демонстративно не встає, коли іде суд і т.п.
     - Я прагну не втручатися у ці процеси і не робити скоропоспішних висновків. Я жодного разу не образив і не принизив Тимошенко, ніколи не дозволяв образливих випадів щодо неї. Ніколи собі цього не дозволяв робити як людина, як чоловік і як Президент. І навіть зараз не засуджую Тимошенко за такий спосіб захисту, який вона обрала. Вона захищається так, як вона вважає за потрібне, і ви бачите, що я їй в цьому не заважаю. Вона, напевно, в історії не тільки України, але й інших країн, вже стала в цьому плані зіркою: весь час її показують, і вона показує, як вона ставиться до цього процесу.
     Ну, що тут скажеш? Хіба лише те, що повага до суду – це та моральна межа, через яку переступати просто згубно не тільки для політика, а й для будь-якої людини. Адже після такої зухвалої поведінки в суді для багатьох симпатиків Юлі потм’яніли навіть її наряди від Луї Віттон… Що вже казати про політичні гасла колишньої неофітки в українському інстеблішменті. І не дивно, що Юлія Володимирівна, нічтоже сумяшеся, уже того ж дня заявила журналістам у Печерському суді, що для неї «після прес-конференції Президента стало зрозуміло, хто є організатором усіх цих незаконних, аморальних дій». Тільки що вона мала на увазі?
     Підсудна, очевидно, просто забула, що після Майдану в політиці з’явився ще один потужний гравець – народ України. І якщо він у свій час повірив їй, Юлі, що вона має на рахунку в банку всього 900 гривень, то сьогодні хоче, все таки, знати, на яких кабальних умовах укладалися оті «газові» контракти з Росією, звідки з’явилися в Україні «пандемія» та непомірно дорога вакцина, на яких таких «пільгових» умовах дарувалися від імені Тимошенко медичні автомобілі «Опель Комбо» та інше.
     А взагалі питань до будь-якого політика завжди вистачає. Тим більше, до Президента держави. І про золотовалютні запаси, які суттєво зросли, і про пошуки компромісів із Росією у транспортуванні та постачанні газу… Головне ж хочуть люди, щоб не було у нас в країні небожителів, а всі перед законом залишалися рівні. «Я буду все робити, щоб закон діяв. Тут не повинно бути ні своїх, ні чужих. Повинен бути однаковий підхід до всіх, - заявив журналістам, присутнім в Українському домі, Президент. – Держава втрачає від корупції, не отримує в бюджет близько 20 мільярдів гривень… Нам треба виводити з тіні економіку, заробітну плату». Віктор Янукович визнав, що «питання корупції – це хвороба не тільки чиновників, це хвороба всього суспільства», і боротьба з корупцією має бути «справою всієї країни».
     Прикро, що Віктор Федорович не сказав чесно, кому ж належить його резиденція в Межигір’ї, обмовився лише: «Якщо вам там потрібні господарі – пошукайте їх, і я переконаний, що вони знайдуться. Вони інколи приїжджають в Україну». Дещо роздратували його й питання щодо голосування сина у Верховній Раді чужими картками, на що він застеріг «не чіпати чужих дітей». Певно, готуючи прес-конференцію Президента України, його прес-секретар не врахувала, що ситуація в державі кардинально зміни- лася, а суспільство вимагає більшої відкритості, свободи слова. Адже навіть на нерозумні чи нетактовні питання завжди можна знайти мудру відповідь і від того ще й отримати великий позитив чи підвищення рейтингу.
     Сподіватися на суттєве зростання популярності Президенту в час реформування країни поготів не доводиться. За даними соціологів, рейтинг довіри до Віктора Януковича нині складає 27%, а не довіряють йому 53% населення. Тож і журналістам, і всій громаді сьогодні є над чим працювати. Ми маємо підтримати позитивні зміни в державі і взагалі владу в її зусиллях змінити країну, вивести її, як хоче Президент, на шлях економічного зростання. Бо нам тут жити! І Україна в нас, як бачимо, ще не стала територією втрачених можливостей.
     У всякому разі, слухаючи деяких своїх колег із «незалежних» ЗМІ, ще раз відчула, що демократія не означає, що можна говорити все, що думаєш, якщо навіть нічого не думаєш. Бо слово – лихе чи привітне, криве чи ласкаве, гостре чи улесливе, чесне чи нещире - є кодексом поведінки кожної людини. І воно характеризує, перш за все, саму людину, а не того, до кого вона звертається. Віктор Янукович намагався коректно відповісти на всі випади апологетів свободи слова, і це в моїх очах дуже пасувало йому як Президенту.
     Віра МАЛЬЧУК, м.Славута-м.Київ-м.Славута.
     


  коментарі: 21

Соломон : Друге місце по продажності журналіста. Перше утримує Піховшек. Ганьба газеті.  (написано 19.07.2011 в 11:47 з адреси:  125-82-124-91.pool.ukrtel.net)
Олександр : І редактору такому подвійна ганьба! Це вже не журналістика, а .......... самі знаєте що.  (написано 19.07.2011 в 16:30 з адреси:  178.213.174.61)
читач 2 : Вєрка, на що потратиш 30 іудиних срібняків?  (написано 20.07.2011 в 07:23 з адреси:  175-57-132-95.pool.ukrtel.net)
 :   (написано 02.09.2011 в 13:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 02.09.2011 в 19:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.09.2011 в 08:56 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.09.2011 в 16:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 17.11.2011 в 19:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.11.2011 в 04:30 з адреси:  h131-141.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 00:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 27.12.2011 в 17:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.01.2012 в 21:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.01.2012 в 21:56 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 07:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 11:00 з адреси:  h131-152.meta.ua)
 :   (написано 08.04.2012 в 00:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.04.2012 в 04:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 02:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 26.05.2012 в 10:24 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 4 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 7 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік