Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 30.06.2011 СУЦВІТТЯ КРАСИ, ДОСВІДУ І МАЙСТЕРНОСТІ

«Конкурентна легка промисловість – заможна країна» - під таким гаслом пройшов нещодавно в Києві з’їзд представників легкої промисловості нашої держави. Хмельниччину на ньому представляв голова правління Славутської швейної фабрики «Горинь» Валерій Миколайович За-йонц. Адже на теренах нашої області вона одна із чотирьох потужних підприємств, які колись входили до об’єднання «Хмельницькспецодяг», залишилася на плаву. Втративши будь-яку державну підтримку в плані кредитування вітчизняного виробника, сировинний ринок, належні економічні стимули, опинилася наша «Горинь» у бурхливому морі ринкових перетворень, а швидше – в умовах стихійного і неухильного витіснення з внутрішнього ринку вітчизняної продукції. Куди не кинь сьогодні оком – всюди китайські, турецькі та які завгодно швейні вироби заполонили українські базари, вся Україна перетворилася у гігантський супермаркет, де у великій кількості продаються навіть контрабандна продукція та товари тіньового виробництва, за високу якість яких говорити не доводиться.
     Наведу трохи статистики із резолюції з’їзду «легковиків»: за період Незалежності України виробництво текс- тилю, одягу, хутра, шкіри та взуття скоротилося в десятки разів. Так, на одного жителя у нас в радянські часи вироблялося 24 квадратні метри бавовни, лляних та інших тканин, а нині – менше 1,9кв.м, п’ять одиниць одягу – нині 0,5од.,чотири пари взуття – тепер 0,5 пари і т.д. Це призвело до втрати 650 тисяч робочих місць. При цьому обсяги імпорту збільшилися і займають 70-80% внутрішнього ринку України.
     Сприймати цю статистику з холодним серцем просто неможливо. І, усвідомлюючи весь трагізм нелегкої легкої промисловості, а також те, що в нашій країні пріоритет, на жаль, як констатувалося на з’їзді, віддано не виробництву, а торгівлі, ще з більшою повагою усвідомлюєш те, яке це щастя, що славутські швейники не втратили себе. Адже підприємство «Горинь», де працюють в основному жінки, донині зберегло суцвіття краси, досвіду й майстерності колективу, яким славилося в усі часи. І нехай обсяги замовлень не ті, і нехай у десять разів за роки Незалежності зменшилася чисельність колективу, і нехай продукція, яка виготовляється, йде здебільшого на експорт, але чого найперше досяг колектив «Горині» - навчився жити реаліями. Всі ми знаємо, яких величезних зусиль це потребує від кожної людини. Адже легше користуватися готовими рецептами, фікціями, навіть словами і покровом речей. Тим паче, чужим досвідом!.. А найскладніше щодня гартувати свій дух, у важкій праці заробляти власні мозолі і закладати ту життєву основу, на якій вибудовується майбутнє.
     Спілкуючись із головою правління «Горині» Валерієм Миколайовичем і головою наглядової ради підприємства Миколою Мар’яновичем Зайонцами (старший керував швейною фабрикою два десятиліття, та й нині з дня в день переймається її проблемами), прийшла до висновку, наскільки поміркованими у своїх судженнях про роль виробництва в «контексті» навколишніх негараздів є вони. Певно, саме оцей рідкісний випадок поєднання родинного професійного вибору і житейської мудрості відіграв чи не вирі- шальну роль в тому, що славутська «Горинь» нині успішно справляється із замовленнями на пошиття спецодягу (а вона завжди мала саме таку спеціалізацію!) для відомих європейських фірм «Мерседес», «БМВ», «МЕВА», «Арселор Міттал» та інших. Зокрема, якщо говорити про співробітництво з бельгійцями, то кожне відвантаження готової продукції, як каже Валерій Миколайович, відбувається «під мікроскопом», а згодом для усіх 14 під- приємств, з якими в Україні укладені контракти, виставляються бали. І ось у цьому «щоденному рейтингу» наші славутські вироби стабільно посідають 2-3(!) місця.
     У кабінеті голови правління спеціальний куточок відведено для готової продукції швейників, і треба бачити, з якою гордістю за працю колективу Валерій Зайонц показує власні вироби «Горині». Щоправда, як зауважує, 95% швейного виробництва нині працює на давальницькій сировині, а отже висока собівартість продукції не дає можливості конкурувати на вітчизняному ринку. Адже якщо, для прикладу, костюм «Мерседеса» коштує в Європі 44 євро, то для українських споживачів це задорого. Літні польові костюми, пригадується, реалізовувались колись по 120 гривень. Отож, якщо у наших людей немає можливості купувати дорожчий (а отже і якісніший!) одяг, вихід тут бачиться для керівництва швейної поки що один – напрацьовувати канали зв’язку з європейськими фірмами, здобуваючи неабиякий досвід.
     Як жартівливо, але справедливо кажуть, коли все витрачено, все ж залишається майбутнє. І воно, між іншим, дуже швидко приходить до того, хто менше про нього думає, а знаходить радість та щастя в теперішніх буднях. Це все притаманне нашим швейникам, які колись, як пригадав Микола Мар’янович, по сім-вісім років шили одну модель спецодягу, а тепер щомісяця змінюють їх 8-10. З’явилися ж бо останнім часом у «Горині» і невеликі замовлення місцевих підприємств – ЖЕКу, пивзаводу, водоканалу та інших.
     Дивно було чути, що не звертається до наших швейників із замовленнями Хмельницька АЕС – певно, там в забезпеченні спецодягом геть до рукавиць пріоритети мають якісь столичні постачальники. А чому? Поцікавилася цим у голови правління Валерія Зайонца й здивувалася, що в жодному тендері, хоч і пропонували наші швейники помірні ціни, перемогти не вдалося. Очевидно, «спрацьовують» якісь інші важелі, про які на тендерах не говориться.
     До честі обох Зайонців, вони взагалі ось уже багато років несуть на своїх плечах непомірний вантаж виживання підприємства в надзвичайно складних умовах стагнації легкої промисловості. Знаходячи підтримку в кредитуванні виробничих потреб «Брокбізнесбанком», зуміли реконструювати виробничі процеси, газифікувати підприємство, закупити нове обладнання. За останні роки у розвиток фабрики інвестовано понад мільйон гривень власних коштів підпри- ємства. І хоч прибутки «Горинь» має незначні, та все ж оптимістичного настрою її трудовий колектив не втрачає.
     Це чудово відчувалося на урочистостях, які нещодавно відбулися на фабриці до Дня працівників легкої промисловості. Коли швейників прийшли привітати учні Славутського професійного ліцею, то жінки, сидячи в залі, посміхаючись, охоче підспівували їм. Це й не дивно, адже, як сказала виконавчий директор Ольга Ремеза, другий рік фабрика працює без простоїв і гордиться своїми професіоналами. Почесними грамотами цьогоріч до Дня працівників легкої промисловості було нагороджено головного бухгалтера Валентину Коберник, нумерувальницю розкрійного цеху Валентину Оксенюк, змінного майстра цього цеху Людмилу Шахнюк, швачок Людмилу Охоту, Галину Криницьку, Тетяну Федорчук, Аліну Медведєву і Тамару Ючкову, майстра швейного цеху Інну Нестерук (див. фото на 1 стор). Свої відзнаки підготував і профком підприємства – контролеру Марії Смолій, швачкам Наталії Полухіній, Любові Загрубській, Лідії Сірук та іншим. «А для мене раєм залишається мій край…» - співали їм і всім присутнім дівчатка-ліцеїсти, й від цих слів люди почувалися справді щасливими.
     Віра МАЛЬЧУК, фото автора.
     


  коментарі: 17

 :   (написано 03.09.2011 в 11:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 03.09.2011 в 17:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 27.09.2011 в 09:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 27.09.2011 в 23:32 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.11.2011 в 09:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.11.2011 в 05:04 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 16.12.2011 в 19:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 28.12.2011 в 02:57 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 20.01.2012 в 23:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 24.01.2012 в 16:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 02:21 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.02.2012 в 07:07 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 20:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.04.2012 в 23:49 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 12.05.2012 в 02:46 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 04:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 25.05.2012 в 20:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 2 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік