Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - insure one auto insurance locations
     
   &nb  ...

Scottitemy  :  http://insuranceusaauto.com/
      - auto insurance companies in indianapolis
     
  &nbs  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.06.2011 НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ – БУТИ!

Уже не вперше «Трудівник Полісся» на своїх сторінках розповідає про хід створення на теренах нашого краю Національно- го природного парку «Мале Полісся» (остання публікація на цю тему була надрукована наприкінці минулого року - див. «ТП» №54 від 23 грудня 2010 року).
     Як відомо, НПП «Мале Полісся» був утворений 2008 року Указом Президента України Віктора Ющенка. Згідно з цим Указом й на виконання доручень уряду України, до початку поточного року мали бути завершені заходи зі створення вищезазначеного парку, серед яких, зокрема, є підготовка картосхеми проектованого Національного природного парку «Мале Полісся» та погодження з усіма землекористувачами питання його створення, вилучення земельних ділянок існуючих територій та об’єктів природного земельного фонду під територію парку, організація та проведення громадських слухань щодо його створення.
     Це – доволі непрості питання, виходячи з його масштабів, адже загальна площа «Малого Полісся» займатиме 8тис.га; до його складу увійдуть 26 територій та об’єктів природно-заповідного фонду Хмельниччини, з них 16 розташовані в Ізяславському та 10 - у Славутському районах. Позаяк Національний природний парк належатиме до природно-заповідного фонду України, утримуватиметься він за державні кошти. Його штат складатиметься з 50 чоловік, на озброєнні якого перебуватимуть спеціальна техніка, автомобілі та техніка загального призначення.
     Звісно, усе це потребує значних капітальних вкладень. Вочевидь, саме їх брак і гальмує відкриття цього природоохоронного та рекреаційного об’єкта загальнодержавного рівня.
     Тому, з метою привернення належної уваги відповідних структур до цього питання, 17 червня п.р. з ініціативи та за участю Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Хмельницькій області, Хмельницького обласного управління лісового і мисливського господарства, кафедри екології Хмельницького національного університету, Подільського екологічного товариства, у залі засідань деревообробного комплексу ДП «Славутське лісове господарство» відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Мале Полісся – перспектива раціонального використання та збереження».
     На початку конференції до її учасників - провідних науковців і фахівців Національної Академії наук України, Хмельницького та Кам’янець-Подільського національних університетів, членів обласної організації Спілки краєзнавців, природоохоронців області, представників відділу освіти Славутської районної державної адміністрації, управління агропромислового розвитку РДА, Славутського міського екологічного центру школярів, журналістів республіканських, обласних і місцевих ЗМІ - з вітальним словом звернувся директор ДП «Славутське лісове господарство» Віктор Сапожнік (див.фото).
     Учасників форуму також привітав начальник обласного управління лісового і мисливського господарства Валерій Лісовий, який також інформував присутніх про стан природно-заповідного фонду на території підприємств обласного управління, площі якого складають більш як 43тис.га, що становить майже 23% від загальної площі земель обласного держлісфонду (на фото - перший справа).
     З метою подальшого зміцнення заповідної справи на Хмельниччині та відповідно до загальнодержавної цільової екологічної програми її розвитку до 2020 року, Указів Президента України від 27 серпня 2008р. «Про невід-кладні заходи щодо розширення мережі національних природних парків», та від 1 грудня 2008р. «Про розширення мережі та території національних природно-заповідних об’єктів» в області тривають роботи зі створення Національного природного парку «Мале Полісся». Зокрема, надано погодження на створення НПП «Мале Полісся» з боку постійних лісокористувачів: ДП «Ізяславський лісгосп»; ДП «Славутський лісгосп», Хмельницьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства із визначенням конкретних площ, що увійдуть до НПП «Мале Полісся», в т.ч. із вилученням 2,8тис.га у постійного лісокористувача – ДП «Ізяславський лісгосп». Також зацікавленими сторонами було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво у цій справі. Крім того, до складу НПП «Мале Полісся» планується включити й регіональний ландшафтний парк «Мальованка» (ДП «Шепетівське лісове господарство» площею біля 9тис.га), створений рішенням шостої сесії Хмельницької обласної ради 11 травня 1999 року.
     - Ми сьогодні ведемо господарську діяльність на території цього парку відповідно до його проекту, а нормативи цієї діяльності ще досі не затверджені. Тому хочу звернути увагу на те, що розширення території природно-заповідного фонду необхідно здійснювати надзвичайно виважено, - сказав В.Лісовий.
     Отже, нам необхідно спільними зусиллями навести лад у вже створеному природно-заповідному фонді області, об’єкти котрого повинні працювати на користь місцевим громадам, відіграючи важливу роль у поліпшенні екологічного стану, слугувати для збереження біорозмаїття краю, а не носити декларативний характер.
     Тому, усвідомлюючи всю важливість збереження й охорони місцевих унікальних природних комплексів, слід зауважити, що при створенні нових об’єктів природно-заповідного фонду, аби забезпечити їх реальне та ефективне функціонування, необхідно передбачити на втілення цього завдання виділення відповідних коштів, у т.ч. з обласного та місцевих бюджетів, позаяк альтернативи для поліпшення екологічного стану нашого довкілля не існує, - наголосив наприкінці свого виступу В.Лісовий.
     Далі за програмою конференції було розпочато дискусію у межах вищезазначеної тематики, в якій взяли участь такі доповідачі: доктор біологічних наук, професор, завідуюча лабораторією заповідної справи Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України Тетяна Андрієнко; науковці та викладачі Кам’янець-Подільського національного університету ім.Івана Огієнка, - кандидат біологічних наук, доцент Людмила Люблінська та кандидат біологічних наук, доцент Микола Матвєєв; Хмельницького національного університету - кандидат біологічних наук Людмила Казімірова; аспірант Інституту ботаніки ім.М.Г.Холодного НАН України Вадим Дацюк; кандидат біологічних наук, заступник директора Голосіївського національного природного парку Олена Прядко та начальник відділу Державного управління охорони навколишнього середовища в Хмельницькій області Олександр Каяфа, його заступник Андрій Мартинов та експерт Сергій Ярема.
     Лейтмотивом цих виступів була теза щодо утворення загрози фіторізноманіттю та екосистемам проектованого НПП «Мале Полісся» з боку антропогенного, або – людського, фактора, що потребує негайної активізації спільних зусиль усіх зацікавлених сторін, спрямованих на створення Національного природного парку «Мале Полісся» у нашому чудовому та унікальному краї.
     З цією метою учасниками конференції було прийнято спільну резолюцію, текст якої ми пропонуємо увазі наших читачів.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік