Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 23.06.2011 СОЦІАЛЬНІ СЛУЖБИ – ДЛЯ МОЛОДІ ТА ДІТЕЙ

Діяльність Наталії Войтюк проходила на наших очах протягом двох десятиліть. Вчитель за покликанням і професією, вона має 14 років педагогічного стажу (покинула школу із посади заступника директора ЗОШ №7 з виховної роботи), 18 літ віддала державній службі: була головним спеціалістом відділу молодіжної політики і спорту, начальником відділу у справах сім’ї та молоді РДА. У 2005-му, з першого дня створення, очолила Славутський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
     
     - Рада нашій зустрічі, Наталіє Олексіївно, адже багато літ працюємо пліч-о-пліч. Спілкуємось напередодні Дня молоді, минуло зовсім небагато часу із відзначення Міжна- родного дня захисту дітей та травневого свята всіх матерів. Напевне, трохи додалось клопотів, адже саме цими категоріями населення й опікуються центри соціальних служб?
     - Вбачаю центр структурою, перед якою поставлені завдання щодо опіки соціально незахищеними верствами населення, зокрема молоді, котра повернулась з місць позбавлення волі чи відбуває інший вид покарання (іспитовий або умовний терміни); родин, що опинились у складних життєвих обставинах, через що неспроможні належним чином виховувати своїх дітей; молодих матерів, які народили дитя, але із різних причин відмовляються від догляду за ним. Однією із форм роботи є профілактика злочинності та інших негативних проявів у молодіжному та підлітковому середовищі, а також супровід певних верств населення: інколи необхідно підставити плече, аби допомогти повернутись в суспільство.
     - Саме таку, емоційно надзвичайно затратну, нішу займаєте в службовій ієрархії?
     - Мені завжди було боляче за те, що підтримку з боку держави мають одинокі престарілі, а от іншим верствам населення її важко дочекатися. Ми бачимо, що моральної, психологічної та соціальної допомоги подекуди потребують люди, у яких, попри фізичне здоров’я, не все як треба складається у житті. Працюючи в центрі, переконуюсь, як чекають постійної уваги багатодітні сім’ї або молоді матусі, які зростали в інтернатних закладах, через що так важко їм вдається зберегти родинне вогнище.
     - Але ж не лише ви займаєтесь цими питаннями…
     - Центр соціальних служб є тим острівцем, за який родина чіпляється, аби залишитись родиною. Завжди наводжу такий приклад: ЦСССДМ і служба у справах дітей є двома берегами однієї річки: на одному березі - центр, що все робить, аби сім’я була повноцінною і в ній виховувались діти; на другому - права дітей захищає служба, подекуди вилучаючи їх із сім’ї, щоб порятувати.
     - Чули, найближчим часом ці дві структури на державному рівні мають реорганізуватись чи змінити свій статус. Що думаєте з цього приводу?
     - Завжди міркувала, що маємо почуватися одним цілим, бо основним напрямком діяльності був і залишається захист сім’ї (центрами) і дітей (службами). А щодо потрібності чи непотрібності ЦСССДМ, то пригадуються слова одного із наших сільських голів: «А хто ж буде вирішувати проблеми родин, які ледве виживають? Хто виводитиме їх зі складних ситуацій?». Хочеться вірити, що наша роль зрозуміла і на вищому рівні, а центри – можливо, в іншому статусі - продовжать розпочату роботу.
     - Із чого ж вона, кожноденна, складається?
     - Ось історія однієї сім’ї, котра прибилась на Славутчину із Красноярського краю (уявляєте, де це в Росії?) ще на початку 90 років. З того часу четверо її членів (мати, батько і двоє дітей) існують без будь-яких документів. Єдине, що у них збереглося, - свідоцтва про народження. І от з величезними труднощами, завдяки втручанню центру соціальних служб, робляться паспорти громадян України всім чотирьом, оформляється пенсія за інвалідністю. Доньку з новонародженим малям допомагаємо влаштувати в дім захисту життя при костьолі у Волочиському районі.
     - Невже правда, що чоловік цей мешкає в землянці на міському звалищі?
     - Що там казати… Наведу другий приклад. Жінка із-за невлаштованого сімейного життя разом із чотирма дітьми переїжджає із одного славутського села в інше. В кінцевому результаті всі разом мешкають в абсолютно непристосованому будинкові, де навіть світла немає. Повз цю хатину щодня проходить директор школи (троє дітлахів – її учні), знає ситуацію сільський голова. «Ну і що?» - щиро дивуються обоє на моє обурення. Ситуацію вдалося переламати: на даний час ця сім’я переїхала в інше помешкання, де зробила ремонт і де є світло. Допомагаємо в оформленні документів на отримання пенсії (по втраті годувальника), вже надходить допомога на трьох дітей.
     - Наведу, Наталіє Олексіївно, гнітючі статистичні дані. Згідно із новими дослідженнями, 40% хлопців та 30% дівчат-підлітків, які палять і п’ють, можуть стати неплідними. Україна лідирує у Європі за рівнем поширення у дитячому середовищі раннього паління та алкоголізму. 25% підлітків починають курити з 11 років, а вживають спиртне з 13-ти. Це жахливо!
     - Так, надзвичайно болюча проблема. Зрозуміло, що вирішити її зусилями центру, штатна чисельність якого складається із двох осіб, вкрай важко. Хоча намагаємось робити все, що в наших силах: виїжджаємо в села, відвідуємо школи, залучаємо волонтерів. Дуже вдячні за підтримку пасторові церкви християн-адвентистів Павлові Ватаману, котрий, використовуючи власний транспорт і апаратуру, супроводжував працівників центру та інших служб, сприяючи профілактичним заходам із попередження тютюнопаління , алко- та наркозалежності.
     - Складається враження, що з ранку до вечора вам доводиться боротися з негативними явищами…
     - Не зовсім правильний висновок. У будь-якому явищі ми шукаємо позитив, який додає наснаги в роботі. Зокрема, саме ЦСССДМ спільно зі службою у справах дітей стали ініціаторами створення на Славутчині прийомних сімей; на даний час в таких родинах виховується 7 дітей, котрі в ранньому віці пережили втрату батьків (через їхню смерть або позбавлення батьківських прав). Прийомні сім’ї перебувають під соціальним супроводом центру, що означає систематичний нагляд і контроль.
     - Знаю, без вашого центру не обходиться жодне святкування дітьми-сиротами дня Святого Миколая.
     - Так, це вже традиція, як і відзначення Дня захисту дітей ( цьогоріч чудово його організували у Клепачах) із залученням спонсорів. Проводимо масові заходи в оздоро- вчих таборах. Центр опікується Берездівською допоміжною школою-інтернатом. Хоч вона є обласним закладом, але ми там - часті гості, проводимо профілактичні бесіди, різноманітні пізнавальні заходи.
     - Спілкуємось, Наталіє Олексіївно, напередодні Дня молоді, тож…
     - Молодь – це майбутнє країни. Хочеться вселити в неї віру, що, все-таки, добра на Землі більше, ніж зла – так само як в природі день більший за ніч. Отже, світла більше, ніж темряви! Гарною людиною бути класно! Милосердні люди завжди є поряд – їх треба лишень знайти і розгледіти. Нехай же щастить молодим у житті!
     Розмовляла Валентина ЗАВАДСЬКА, на фото авторки, Наталія Войтюк.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 8 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 2 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік