Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Scottitemy  :  http://aunsurance2018.top/
      - aaa auto insurance las vegas nv
     
    &nb  ...

Scottitemy  :  http://aunsurance2018.top/
      - encompass auto insurance quote
     
    &nbs  ...

Куплю/продам:       http://insuranceusaauto....
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 10.06.2011 ВОГОНЬ, ВОДА І… «ТЕРОРИСТИ»!

Так, нещодавно на території Цвітоського ракетно-артилерійського арсеналу було вельми гаряче – і не тільки через спекотну погоду, а тому, що тут протягом кількох годин відбувалось тактико-спеціальне навчання, влаштоване Західним оперативним командуванням (м.Львів)
     Темою навчання за його сценарієм було управління діями керівного складу та підрозділів арсеналу під час ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, протидії диверсіям (терористичним актам); організація взаємодії з місцевими органами державної влади та силами цивільної оборони.
     Отже, на годиннику дев’ята година ранку. На відкритій автомобільній платформі імпровізованого спостережного пункту – численна група спостерігачів: представників державної влади, органів місцевого самоврядування, силових і правоохоронних структур: голова Славутської районної державної адміністрації Олег Несен, Славутський міський голова Василь Сидор, начальник Славутського РВ УМВС України у Хмельницькій області Степан Кшевжінський, начальник Славутського РВ ГУ МНС в Хмельницькій області Валерій Поліковський, Славутський районний військовий комісар Ігор Євтушок, заступник голови РДА Василь Колодніцький, голова Цвітоської сільради Жанна Ріжко, керівники м.Шепетівки та Шепетівського району, командування Славутського та Шепетівського військових гарнізонів і військових частин, дислокованих на їх територіях. Усі вони перебувають в очікуванні початку навчання, які й розпочинаються за наказом його керівника - першого заступника командувача військ Західного оперативного командування, генерал-майора Юрія Борискіна.
     І ось на мальовничому узліссі одного із соснових борів, що розкинувся на території технічної забороненої зони арсеналу, огородженої колючим дротом, чути хлопок, після чого всю галявину затягує клубами яскравого оранжевого диму. І одразу начальник штабу керівництва навчанням від Західного оперативного командування полковник Олександр Хмельов рацією повідомляє черговому військової частини про виникнення надзвичайної (зрозуміло, умовної) ситуації: в районі повороту залізничної колії (а поруч тут простяглася магістраль Південно-Західної залізниці) на території забороненої зони арсеналу перекинулась залізнична цистерна з рідким паливом – мазутом, внаслідок чого сталася пожежа, котру слід негайно ліквідувати. І вже через мить ранкову тишу порушують сирени пожежних спецавтомобілів, які через лічені хвилини, здіймаючи хмари дорожньої куряви, дістаються до місця аварії.
     Звісно, насправді ніякої цистерни з мазутом на місці віртуальної пригоди не було. Проте двоє бойових пожежних розрахунків пожежної роти арсеналу діяли у режимі, максимально наближеному до реальної пожежі – поливали з потужних автоцистерн умовну пожежу, хвацько прокладали пожежну магістраль, з’єднуючи на бігу пожежні рукава та подаючи воду під тиском з пожежного гідранта. При цьому бійці-пожежні – знову ж таки, умовно - втратили двох своїх товаришів, які отримали опіки та ще й хімічне отруєння. Тому на місце події негайно прибув санітарний автомобіль, котрий і евакуював постраждалих для надання невідкладної медичної допомоги і госпіталізації.
     Тим часом триває двобій пожежних із вогнем, який поширюється у бік лісу та підступів до технічної території, де розташовані сховища з боєприпасами. На допомогу військовим пожежним прибувають бійці підрозділу посилення МНС СДПЧ-6 сусіднього міста Шепетівки, котрі, оперативно розгорнувшись, відсікають пожежу від небезпечних об’єктів і лісового масиву.
     Зрештою, спільними зусиллями, пожежа спочатку локалізована, та невдовзі - успішно ліквідована. На цьому перший етап навчання завершено. Та ще не встигли пожежні згорнути мокрі рукави, як черговий по КПП-1 доповідає черговому військової частини про те, що один із місцевих жителів помітив групу озброєних людей кількістю 7-8 чоловік, які швидко рухаються в бік арсеналу. І тут же чатовий поста №14 доповідає черговому військової частини про напад на його пост групи озброєних осіб, які обстрілюють його з вогнепальної зброї. Дійсно, у чагарнику, що розрісся у забороненій зоні, видно кількох чоловіків у цивільному, котрі стріляють з вогнепальної зброї – ясна річ, холостими набоями, чути навіть автоматні черги. У відповідь нападникам вогонь по них з карабінів відкривають стрілки воєнізованої охорони арсеналу.
     Отже, другий етап навчання розпочинається зі стрілянини.
     Далі події розгортаються наступним чином – на допомогу поодиноким бійцям ВОХРу прибуває кілька відділень їх товаришів, які займають стаціонарні, спеціально облаштовані вогневі точки, а згодом – і підрозділ солдат строкової служби та контрактників, озброєні автоматами, у касках і бронежилетах.
     Розпочинається двобій між умовними супротивниками. Командир частини підполковник Валерій Сидоров доповідає вищому командуванню про введення в частині ступеня готовності та реагування на загрозу диверсії або терористичного акту.
     Ситуація загострюється, в зоні бойових дій з’являється кілька одиниць бронетехніки - на гусеничному та колісному ходу. На одній з бойових машин – МТЛБ – встановлений баштовий крупнокаліберний кулемет, який починає обстрілювати «терористів».
     Бойові дії сягають апогею, з обох боків є втрати. З боку нападників - знищено 7 чоловік, одного заарештовано. Серед військовослужбовців – одного поранено. Його носилками санітари евакуюють з поля бою та вантажать у санітарний автомобіль для подальшої госпіталізації. Цим епізодом і завершується другий етап навчань. На черзі - завершальний, він же й найнебезпечніший. За легендою навчань, під час перестрілки, одна з трасуючих куль влучила у залізничний вагон із боєприпасами, що стоїть на колії через дорогу від місця умовних попередніх бойових дій. А поруч із залізничною колією - сховище з вибухівкою. Вогонь швидко перекидається з вагона та охоплює склад.
     І знову округу розривають сирени пожежних авто. Бійці пожежних розрахунків крізь дорожню куряву та дим від шашок тягнуть пожежні магістралі, аби якнайшвидше загасити умовну пожежу – рахунок йде на секунди. А на пожежних, крім спеціальних захисних костюмів, ще й каски та шоломи, бронежилети. Та ще й сонце, яке вже у зеніті, немилосердно шкварить, розжарюючи атмосферу. В зоні пожежі – п’ять пожежних спецавтомобілів, бойові розрахунки яких поливають склад і вагони водою з пожежних рукавів, які ще не висохли від попереднього гасіння умовної цистерни.
     Вітер, що несподівано зірвався, посилює вогнище, з яким самим військовим пожежним вочевидь стає не впоратись. І знову їм на підмогу прибувають пожежні з найближчих підрозділів МНС. Цього разу вони примчали зі Славути, на потужному спецавтомобілі, озброєному водометом, що зовні нагадує таку собі невеличку гармату. Ось із цієї далекобійної «гармати» славутчани й спрямовують потужний водяний струмінь з відстані біля 30м на вагони та сховище. В зону пожежогасіння прибувають ще й два пожежні танки, також озброєні водометами, які «вистрілюють» піногасною сумішшю. Проте, й це не допомагає - пожежу локалізувати не вдається, вона стає некерованою, внаслідок чого починають детонувати боєприпаси (знову ж таки, умовно). Відтак, командир військової частини оголошує загальну евакуацію. Лунає тривожна сирена. Заступник командира частини з виховної роботи підполковник В’ячеслав Яценко організовує реальну евакуацію за межі військової частини жителів військового містечка арсеналу та особового складу частини - на вантажівках, автобусах, інших транспортних засобах.
     На цьому епізоді завершується третій етап навчань. Гучномовцем лунає команда «Відбій».
     Військовики – керівництво навчань та виконавці – прямують до штабу частини на підведення їх підсумків, де, між іншим, кращою було визнано пожежну роту артарсеналу старшого лейтенанта Віталія Іваха. Вона, до речі, наполовину укомплектована новобранцями - солдатами строкової служби, котрі лише на початку травня прийняли військову присягу. Та тим більше відрадно, що їх командири зуміли належним чином підготувати молодих воїнів до цього нелегкого випробування.
     А на завершення публікації додамо ще й таке: крім людського фактора, що становить небезпеку для подібних об’єктів (техногенні катастрофи, порушення правил техніки безпеки персоналом при роботі з боєприпасами, недотримання умов їх зберігання, навмисні підпали, напади озброєних зловмисників та ін.), в питанні забезпечення їх надійної протипожежної охорони слід врахувати й природні чинники - блискавки, лісові пожежі, землетруси.
     Тому проблема організації та здійснення пожежно-профілактичних заходів у лісових масивах, розташованих поблизу баз зберігання боєприпасів завжди залишатиметься надто актуальною.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК,
     фото автора.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6930
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік