Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 І ПРИРОДА, І ЛЮДИ ПОТРЕБУЮТЬ ЗАХИСТУ

Маю право на думку щодо спорудження 3 і 4 енергоблоків АЕС. Хочу її висловити на сторінках вашої газети. Проживаю в Славуті з 1961р. Працював у лісовому господарстві. Славута з історичної довідки характеризується як благодатний край. Його плекали князі Сангушки. Його оспівала в своїх віршах поетеса Леся Українка. Соснові ліси були неповторної краси, які простяглися довкола Славути.
     В самому місті була паркова зона. Красуні сосни росли в мікрорайоні школи №3, цю місцину називали Кумис. Сосновий парк займав площу від газової контори до теперішньої трансформаторної підстанції й далі на військове містечко, аж до плацу. В цій зоні не було ніякого будівництва. А зараз на місці Кумиса - мікрорайон «Дем’яна Бідного», так його називають славутчани. Зник парк, а на його місці з’явився мікрорайон «Сонячний» і житловий масив військового містечка. Річка Горинь була швидкоплинною з чистою водою й гарними берегами. Про це можна тільки згадати.
     Але світ міняється. Наступає цивілізація. Нині проходять громадські слухання про добудову блоків ХАЕС. А при радянській владі з населенням ніхто не радився. Почну з того, що в 60-ті роки минулого століття Радянський Союз став стратегічно виходити на Захід. Почалося будівництво газопроводу «Дружба», а з ним - і руйнування навколишнього середовища. Прокладали труби через поля і ліси, через річки і луги, повз населені пункти.
     На Славутчині під таке будівництво потрапила Берездівщина. Ці газогони, нафтопроводи прокладали в три етапи. Перерили матінку-землю, як хотіли. А населення Славутчини, як користувалося скрапленим газом до будівництва газопроводу, так і після того, аж до 90-х років.
     Х оча, на цьому не кінчилося. Таємно від громади почалися геодезичні роботи під майданчик будівництва ХАЕС. Знову насунулося лихо на наш край. Під зону вирубки з державного лісового фонду Славутського держлісгоспу було відведено близько 6тис.га лісу. Це були заповідні місця (Кривинське лісництво), в яких росло багато лісових ягід - чорниці, малини, калини, а також грибів. Це були неповторні місця для проживання диких птахів і звірів! Протікали лісові струмки, було багато сінокісних угідь. Все це «проковтнув» мирний атом. На цьому місці побудували 2 енергоблоки, водосховище, проммайданчик і місто Нетішин.
     Населення в 90-х роках виступило проти будівництва, але це нічого не допомогло. Від атомної станції потяглися в різні напрямки потужні високовольтні лінії. І знову через ліси, поля та села. І, як і раніше, знов ніхто не спитав у громади. Візьмемо автотрасу Шепетівка-Острог. Паралельно до неї вирізано лісові насадження, яким уже ніколи не дадуть піднятися. На місці лісу проведено дві високовольтні лінії, котрі минають Славуту й тягнуться вдалечінь. Спробуйте наблизитися до цих ліній. Все кругом тріщить, волосся на голові стає дибки. Ще більшої напруги електролінії ідуть від АЕС повз с.Полянь через автотрасу і знов на Берездівщину. Там теж така картина: все тріщить. Як же нам жити, обробляти поля, орати, сіяти, збирати врожаї? Крім цього, на навколишнє середовище впливають блоки №1 і №2. За оперативними даними ЦРЛ, до онкологічних хворих кожного тижня фіксуються до 70 викликів швидкої допомоги. І ця статистика не зменшується…
     А тепер повернімося до нашої Горині. Правди ніде діти, з будівництвом АЕС понизився рівень ґрунтових вод. У багатьох криницях, струмках зникла вода. Немає постійного рівня води в Горині, часто він змінюється, від чого руйнуються береги, йдуть обвали. І ось знову комусь захотілося реанімувати 3 і 4 блоки!
     В засобах масової інформації висвітлюється тема їхньої добудови. Спеціалісти АЕС говорять про безпеку і вигоду будівництва, а ще про якесь масове обговорення. Хоч нашим людям до того всього байдуже, бо вони заклопотані сьогоденням. Як же вижити? Ціни кожен день ростуть, комунальні послуги давлять, мирний атом дорожчає...
     Чому ж, перш ніж будувати, не провести повторну експертизу? Обстежте річку від її витоків до Нетішина. Тут же картина катастрофіч- на! Береги обвалені, річка засмічена, рівень води нестабільний. Така картина і в межах Славути. А в Ташках через річку Горинь на другий берег можна перейти, закачавши колоші на штанях, або перескочити. Це те місце, де в Горинь впадає річка Цвітоха. Перед мостом тут стоїть дорожній знак «р.Цвітоха». А хто на ту річку звертає увагу? Колись вона була схожа на річку, а зараз – потічок. Хоч поповнювала водний баланс Горині. Друга річка Утка - в межах Славути. Ці дві річечки (так їх можна назвати) беруть свій початок у лісах Славутчини і Шепетівщини.
     Нищення природи не припиняється. В 90-х роках знову провели наругу над нашим краєм. Європа потребувала газу. А щоб його доправити туди, для цього є славутські поля і ліси. І знов лезо увійшло в наш край! Починаючи від с.Хутір Шепетівського району й кінчаючи с.Голики нашого району (а далі Ізяславщиною), пройшла траса відводу лісу під газогін для Європи.
     Відведена смуга лісу шириною до 50м і довжиною десь близько 30км. Все зрізано і викорчувано, прокладена труба діаметром біль- ше 1м. Ліс знищено - він там більше рости не буде. Газогін треба ослуговувати! При прокладанні його перериті всі струмки і русла р.Цвітоха та р.Утка. Де ж буде братися та вода, щоб ці річки живили Горинь? Місцева влада планує почистити русло р.Утки між середньою греблею і суконною фабрикою. Це добре, покращиться санітарний стан водної артерії міста, але води ж від того не побільшає! Тим часом наступає глобальне потепління. То де ж брати воду для АЕС? Обговорення легше провести, аніж потім вирішувати екологічні наслідки катастрофи.
     Зверніть увагу, що через Славуту вже не летять перелітні птахи із теплих країв і не вертаються назад. З настанням весни вони летіли через Славуту і вдень, і ввечері. Зараз не чути їх радісних і прощальних криків. Та й це ще не все. Нас мучать здорожчанням послуг на воду, газ, електроенергію. По телевізору, радіо, в газетах повідомлять, що підвищують ціни за спожиту електроенергію і перелічують категорію споживачів, хто скільки повинен платити. А чому ж в цьому переліку немає ціни на електроенергію для населення, яке проживає в 30-км зоні? Що ми маємо від АЕС? Чи її, такої зони, немає?! Це стосується всього населення, яке проживає в межах ризику атомних станцій. Ми платимо не менше, ніж платять інші споживачі. Собівартість 1квт/год, виробленої на гідростанціях і атомних станція, становить десь від 6 до 9 копійок. А ми платимо в три рази більше! Скажіть мені, це відбувається в честь того, що ми - заручники 30-км зони?
     
     На мою думку, навіть виходячи з того, що я описав, наша влада на рівні обласної і місцевих рад повинна підняти питання щодо ціни на газ і електроенергію для населення та підприємств району, що знаходяться в цій небезпечній зоні. Ціни повинні бути переглянуті! Нам треба вимагати від «Енергоатома» і «Нафтогазу України» покрити всі ті збитки, що заподіяні Славутському району, природі Славути і які зараз наносяться. Нехай ці два монстри компенсують нанесені збитки для обленерго і облгазу. Бо вони повинні відпускати енергію і газ для населення згідно з розрахунками, а не всім за єдиним тарифом. Тоді населення відчує, що за нього влада турбується. Ось це питання треба ставити на обговорення громади. Так більше жити не можна! Хай ці монополісти відшкодовують усі збитки, які вони нанесли. Гроші в них є. Європа живе шикарно, то і нам пора мати хоч якийсь зиск. Влада повинна бути принциповою. В крайньому випадку - добиватися ціни на газ і електроенергію за їх собівартістю. Тоді люди відчують хоча б якесь полегшення в сімейному бюджеті. Ми ж виживаємо на мізерних зарплатах і пенсіях... Думаю, «Енергоатом» і «Нафтогаз» виживуть, якщо відпустять нам електроенергію і газ за собівартістю. А що мою думку підтримує більшість населення, то я в цьому певний.
     І нарешті скажу свій висновок - блоки 3 і 4 поки для України не потрібні. Електроенергії зараз виробляється достатньо. Багато підприємств зупинилося, частина їх не працює, а ледве дихає… То куди піде та електроенергія? Переконаний, що гроші потрібно витрачати на безпеку діючих реакторів. Особливо слід звернути велику увагу на наші річки. Населення чекає соціального захисту і відродження нашого краю. Тоді буде довіра. Щоб це була не «ЗОНА», а квітучий край і люди були соціально захищені. Я все написав без перебільшення. Думаю, мене підтримає більшість жителів Славутчини.
     Павло КАПУСТА, м.Славута.
     


  коментарі: 1

Андрій : Так, так, пане Павло Капуста! Але Ви ще забули додати скільки землі змарновано через залізничні колії, що простяглися через усю Україну і Славутчину, зокрема! А ними ж туди-сюди щоденно багато разів гуркочуть потяги, дичину лякають, різних там зайців і горобців. А вулиці! Славутські вулиці геть усі закатано в асфальт і бетон, щоб та бідна земля не дихала. А стовпів бетонних на тих вулицях понатикано видимо-невидимо! Та ще й з дротами, та ще й ті дроти під небезпечною для життя напругою! А заводів, заводів набудували на цій нещасній землі. Непотрібно все це! Знести! Залізницю й дроти з ЛЕП в металолом здати для Кундика. Це ж які шаленні гроші можна за них отримати! Да перелітніх птахів розводити. Ну, там, як виняток, невеликий свічний заводик побудувати можна. Колись, кажуть, був такий у Славуті за Сангушків.  (написано 05.06.2011 в 13:19 з адреси:  30-128-124-91.pool.ukrtel.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

8 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік