Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
Assignment Of Leases  :  internship cover letters <a href="http://coverletters.store">application cover letter</a> cover letters <a href=http://coverletters.sto  ...
Essay Help  :  cover letter help <a href="http://coverletters.store">cover letters</a> cover letters <a href=http://coverletters.store>a good cover  ...
Куплю/продам:       Продам двухкомнатную ква...
Робота:       Дівчина 30 , шукає підробіток , догляну людину пох...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 СЛУХАННЯ ФІНІШУВАЛИ. СЛОВО - ЗА ДЕПУТАТАМИ

Рівно два тижні тривали громадські слухання на Славутчині, присвячені темі спорудження двох нових енергоблоків Хмельницької АЕС. Вони розпочались 11 травня у Славуті, наступного дня продовжились у місті-супутнику ХАЕС Нетішині, далі – 18 травня - відбулись у Ганнополі й завершились 25 травня у Крупці. Про те, як це проходило в Славуті та Ганнополі, «Трудівник Полісся» докладно розповідав у своїх попередніх випусках (див. «ТП» №20 від 19 травня та №21 від 26 травня п.р.).
     Сьогодні ж переповімо про те, як вони відбулися в Крупці. Отже, до Крупецького сільського будинку культури того дня з’їхались представники десятьох сільрад Славутчини, що розташовані в зоні спостереження ХАЕС, а також представники депутатського корпусу області та району на чолі з головою районної ради Леонідом Радзивілюком, керівники підприємств та установ району. Тому зал цього закладу культури був майже заповнений учасниками слухань. Їх відкрив головуючий цього зібрання, - голова Славутського районної державної адміністрації Олег Несен, котрий, як і на попередніх слуханнях у Ганнополі, розпочав свій виступ повідомленням про ратифіковану в січні п.р. Верховною Радою України угоду між урядами України та Росії про співпрацю в питанні добудови двох нових енергоблоків ХАЕС.
     Після затвердження регламенту роботи слухань О.Несен доповів їх учасникам про стан справ у районі, а також нагадав про позитивні надбання, котрі отримала та його частина, котра входить до 30-км зони спостереження ХАЕС від початку її будівництва та експлуатації. Зокрема, про завершення будівництва школи у самому Крупці та реконструкції Головлівської зош, буді-вництво газогону «Миньківці- Старий Кривин», завдяки чому було газифіковано й Крупецьку сільраду; зведення капітального мосту через Горинь на території Полянської сільради; реконструкцію електромереж району, здійснення ремонтів об’єктів соціально-культурної сфери району, та ін.
     А від добудови 3 та 4 енергоблоків ХАЕС район очікує зміцнення та розширення цієї сфери, у т.ч. завершення газифікації його населених пунктів, реконструкції електромереж і впровадження електроопалення в них, інших благ.
     - Сподіваємось, що із будівництвом нових енергоблоків держава дотримається своїх зобов’язань перед населенням зони спостереження, і вона перетвориться із зони ризику у регіон інвестиційної привабливості, - такою мажорною тональністю завершив свій виступ керівник району. Далі Олег Анатолійович надав слово для виступу заступнику генерального директора ХАЕС з капітального будівництва Олегу Рахлінському, котрий, як і на попередніх слуханнях, докладно переповів зміст такого важливого та необхідного документа в питанні добудови ХАЕС як техніко-економічне обґрунтування спорудження цих енергоблоків (у вищезгадуваних публікаціях ця тема висвітлена в достатній мірі, тому не будемо повторюватись).
     Поступово, як і було передбачено організаторами слухань, вони перейшли в активну фазу, у формат діалогу, тобто, запитань і відповідей. Тут головною дієвою особою став очільник ХАЕС – її генеральний директор Микола Панащенко. Але на початку спілкування із залом Микола Сергійович повідомив, що слухання, котрі відбуваються у Крупці, є дев’ятими із запланованих чотирнадцяти. Завершальна зустріч із громадськістю відбудеться 30 травня у смт Гоща Рівненської області. Після чого, власне, і почав надавати відповіді на запитання залу – по черзі – на письмові та усні, котрі учасники слухань задавали по мікрофону. Коло запитань було здебільшого традиційним, і стосувалися вони достатності водних ресурсів Горині для охолодження ХАЕС після добудови її нових енергоблоків; радіаційної аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» та її наслідків, а також її технічних відмінностей від конструкцій вітчизняних АЕС. Учасників слухань цікавили також стан будівельних конструкцій незавершених енергоблоків ХАЕС, їх надійність для подальшої експлуатації; функціонуван- ня китайських АЕС та рівень їх безпеки, особливо реакторних установок енергоблоків типу В-392Б, які мають встановлюватись на Х-3/Х-4 ХАЕС, її впливу на довкілля та стан здоров’я населення зони спостереження. Впевнені, що наші постійні читачі вже отримали інформацію на ці теми з вищезгадуваних попередніх публікацій, надрукованих у «Трудівнику Полісся», тому, вочевидь, не варто на них зупинятися окремо.
     Крім запитань, від деяких учасників слухань надішли конкретні пропозиції щодо отримання населеними пунктами Славутчини, розташованих в зоні спостереження ХАЕС, преференцій за ризик проживання в ній. Зокрема, мешканець Крупця, у минулому депутат районної ради Володимир Панчук висловився щодо необхідності в майбутньому створення в цій зоні діагностично-лікувального безкоштовного центру та направлення делегації з представників Славутчини на одну з АЕС Франції для ознайомлення з умовами, створеними для населення її зони спостереження. Заступник директо-ра Старокривинської зош Петро Шелепало звернувся до Миколи Панащенка з проханням посприяти в облаштуванні електроопалення у цьому закладі освіти та допомогти з питанням будівництва дитячого садка, якого давно ліквідовано в цьому чималому селі, розташованому поблизу ХАЕС. На користі, котру вже має Славутчина від сусідства з ХАЕС, наголосив очільник районної партійної організації ХДС Віктор Харлаш.
     А на завершення зустрічі до її учасників звернувся голова районної ради Леонід Радзивілюк, який позитивно оцінив хід громадських слухань на Славутчині й охарактеризував Хмельницьку АЕС як підприємство високої виробничої культури, котре виробляє екологічно чисту та дешеву електроенергію - на противагу тепловим електростанціям, які завдають чималої школи довкіллю, а собівартість виробленої ними електроенергії значно вища від електроенергії, що виробляють АЕС.
     - Безсумнівно, мешканці 30-кілометрової зони спостереження ХАЕС повинні мати, так би мовити, такі дивіденди як компенсацію за ризик від проживання у цій зоні, і вони мають бути вагомими та відчутними, - наголосив на завершення виступу Леонід Анатолійович.
     На кінець слухань їх учасники прийняли звернення до місцевої влади – районної державної адміністрації та депутатів районної ради, де було названо як негативні (відсутність стовідсоткової гарантії безпечної експлуатації енергоблоків ХАЕС, їхнього впливу на довкілля та ін.), так і позитивні фактори (створення нових робочих місць під час добудови нових енергоблоків ХАЕС, розвиток соціальної сфери її зони спостереження тощо).
     Враховуючи вищезазначене, учасники слухань вважають, що підтримка з боку громадськості зони спостереження ХАЕС у питанні її розширення можлива лише за наступних умов: виділення коштів для роз- в’язання соціальних проблем зони спостереження в обсязі 10% від суми, спрямованої на будівництво Х-3/Х-4 ХАЕС; встановлення для населення зони спостереження тарифів на електроенергію у розмірі 50%; надання з Держбюджету субвенцій місцевим бюджетам на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення у розмірі не менше 2% від суми, отриманої за реалізацію виробленої електроенергії ХАЕС; прийняття закону, котрий забезпечив би страхування життя, здоров’я, житла та майна населення зони й гарантував йому компенсацію, в разі втрати здоров’я та майна - унаслідок виникнення нестандартної ситуації на ХАЕС; створення безкоштовного медико-діагностичного центру на базі Славутської ЦРЛ.
     Усі висловлені пропозиції після їх узагальнення будуть розглянуті на черговій сесії районної ради для прийняття депутатами відповідного рішення щодо надання згоди на завершення будівництва 3 та 4 енергоблоків Хмельницької АЕС.
     Олександр ДЕЙКАЛЮК,
     фото автора.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6929
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік