Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 ДОСИТЬ НАМ ТИХ РИЗИКІВ, ЩО ВЖЕ Є…

Думаю, ніхто не наважиться заперечувати тієї істини, що чим більше набудуємо атомних енергоблоків на своїй землі, тим більше матимемо «шансів», що в будь-який момент невідомо з яких причин у наш дім прийде радіоактивна біда, самоправно відкриє двері й самочинно вирішуватиме подальшу долю нашого життя-буття. Це підтверджують аварії на нашій ЧАЕС і на японській Фукусімі-1, про які всі ми знаємо. Та якщо 25 років тому після Чорнобильської трагедії людство ще якось мирилося з цим лихом, то після страшного землетрусу й небаченого досі в світі цунамі та руйнації всіх чотирьох енергоблоків японської атомної електростанції, що призвело до значних людських втрат і отруєння радіонуклідами навколишнього середовища, схаменувся весь світ.
     Першим, як відомо, своє негативне ставлення до розвитку атомної енергетики оприлюднив уряд ФРН. Громадський рух за її заборону поширився на всю Західну Європу й Америку, інші континенти. Люди вже не хочуть постійно жити під страхом, з дня на день чекаючи якоїсь біди від «мирного атома».
     В найпершу чергу це стосується нас, славутчан, адже ми проживаємо, як мовиться, під боком ХАЕС. Отож, не дай Бог, щось там трапиться - ми першими відчуємо на собі всі жахи і біди. А вони ой які немалі! Хто пережив Чорнобильську трагедію, той знає, що це таке. Уявімо собі, як після вибуху на АЕС у місті та навколишніх селах одночасно загудуть тривожні сирени, по радіо і телеканалах нас сповістять про жахливе лихо й дадуть команду на евакуацію всього населення.
     Зараз дехто з олігархів-політиків агітує за добудову 3 та 4 енергоблоків ХАЕС. Особливу настирливість в цьому виявляє нардеп Д.Жванія. В одній із телепередач Савіка Шустера він мало зі шкіри не виліз, аби переконати нас, слухачів, в тому, що альтернативи добудові блоків на ХАЕС взагалі не існує і не може бути. Десь через кілька днів потому в газеті «Україна молода» з’явилася критична стаття «Аварія… на «Енергоатомі». В ній розповідається про те, як Д.Жванія зі своїм соратником М.Мартиненком шляхом шахрайства, через кримінальні сфери вивели з державної структури сотні мільйонів гривень, призначених для ремонту енергоблоків і забезпечення атомних станцій пальним. Тож і не дивно, що цей пан так старається агітувати нас, бо є за що.
     Прагнучи захистити свою позицію щодо добудови енергоблоків на ХАЕС, чиновники при цьому посилаються на те, що, мовляв, собівартість атомної енергії значно нижча, ніж альтернативних їй джерел. Разом із тим, вони неохоче говорять про 111 збитки, які принесла і ще може принести для держави, народу та й усього людства орієнтація лише на атомну енергетику. А вони просто таки безмірні й жахливі. Прямі збитки України від Чорнобильської трагедії, як нещодавно визнав у спеціальному зверненні з нагоди 25-х роковин катастрофи Прем’єр-міністр Микола Азаров, склали 180млрд доларів. Експерти ж радіо «Свобода» називають суму в 250млрд.
     За ці гроші можна було б піднести на високий рівень нашу економіку, освіту, медицину, культуру, наш добробут. Нагадуємо, що статус постраждалих від аварії на ЧАЕС отримали 2,2млн українців, із них 225 тисяч є ліквідаторами. Із зони відчуження було відселено 27 тисяч сімей. А забрудненою радіонуклідами досі вважають територію у понад 145 тисяч(!) квадратних кілометрів – переважно в Україні.
     Стосовно питання, що «матимемо від «атомного пирога?», яке ставилося не раз на сторінках «Трудівника Полісся», то, на мою думку, ми нічого від нього не отримаємо. І ось чому. Пригадується, як на початку 80-х років минулого століття, коли вже будівельні роботи на спорудженні ХАЕС велись повним ходом, до нас, славутчан, дійшли чутки про якийсь там державний план Кабміну СРСР щодо облаштування прилеглих до станції територій. Ніби йшлося про те, що Славуту з’єднають з Нетішином тролейбусним сполученням і для обігріву взимку наших помешкань проведуть до нас теплотрасу з гарячою водою від реакторів; що в районі Голубих озер побудують базу відпочинку для працівників станції - і багато ще про що. Компартійна система, як відомо, з людьми не радилась, а всі важливі питання вирішувала на свій розсуд. Отож багато чого з того для нас було таємницею.
     Треба сказати, що в здійсненні того незнаного нами плану з благоустрою прилеглих до станції територій тоді таки дещо робилося. Через Комарівку і Стригани в напрямку Славути прокладалась теплотраса з труб великого діаметра. Там же будувалась дорога з твердим покриттям, поруч у лісі «виростали» цегляні будівлі бази відпочинку «Голубі озера» тощо. А на Ізяславщині від траси Ізяслав-Красилів атомники в короткий термін побудували 4-кілометрову дорогу з твердим покриттям до щурівецького хутора Заріччя. Зразу ніхто й не знав, для чого, а потім уже робітники потайки повідали, що в улоговині між Хутором і с.Топори мають збудувати в руслі невеличкої ріки Хвоса запасне во- досховище для станції. При потребі досить було відкрити заставки і вода самопливом потече у Горинь, яка звідти недалеко, а відтіля - й до Нетішина...
     Мабуть, ті плани було б здійснено, якби не Чорнобильська трагедія, яка перекреслила їх до- корінно. А відтак державне керівництво СРСР, очевидно, саме тоді втратило впевненість у доцільності подальшої розбудови прилеглої до станції території: мовляв, навіщо будувати, тратити великі гроші та матеріальні ресурси, коли все це в одну мить може рухнути й стати нікому непотрібним, як це у Чорнобилі й трапилось. Очевидно, таку позицію зайняли і дотепер займають урядовці Незалежної України. Вони майже нічого в “зонах” не будують і про пільги за ризик для населення тих “зон” не помишляють.
     Отож хочеться від імені багатьох славутчан сказати урядовим чиновникам: «З нас досить тих ризиків, що вже є! Ми не хочемо йти дорогою в нікуди».
     Дмитро КОРЗУН, пенсіонер.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік