Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 РОЗМУРОВАНА «БОМБА»

Ще понад рік тому в «Трудівнику Полісся» у рубриці «Надзвичайна ситуація» було надруковано статтю під назвою «Замурована «бомба»», де йшлося про цілий арсенал отрутохімікатів, який зберігається в зруйнованому безгоспному складі колишнього славутського вельми специфічного промислового підприємства – збанкрутілого ЗАТ «Завод «Лотос» (у минулому – хімзавод). Наш голос усе ж було почуто, хоча із запізненням.
     Наприкінці минулого року цю смертельно небезпечну суміш отрутохімікатів - дусту та гексахлорану - працівники відрядженого до Славути аварійно-рятувального загону спеціального призначення УМНС Хмельницької області почали перезатарювати у мішки. Таким чином, було перескладовано тут же, у складі із дірявим дахом, 80 тонн цієї отрути. Кажуть, за документами тут її перебуває щонайменше ще 40 тонн. Чому ці рештки також не запакували у мішки?! На це нібито забракло виділених на утилізацію коштів у сумі понад 140тис.грн. Проте, як замовники цих робіт, - міська влада, так і їх виконавці – працівники МНС, із легкою душею у січні поточного року підписали акт виконаних робіт. Точніше, недовиконаних. Адже 40 тонн отрути так і залишаються поки що неперезатареними.
     Та завершити цю небезпечну і важку для виконавців роботу – це ще півсправи. Адже, згідно з обласною Програмою утилізації подібних отруйних засобів, їх мають до кінця наступного року вивезти в сусідню Польщу, на спеціальний завод для переробки. Хоча, мовлять, на це в уряду країни також забракло бюджетних коштів. Втім, це можна зрозуміти, адже уся «хімія» залишилась Незалежній Україні в спадок від радянського періоду та обчислюється десятками мільйонів тонн, а коштів на її утилізацію в держави немає.
     Справу ускладнює ще й те, що відповідальність за зберігання та ліквідацію подібної продукції державою покладено на органи місцевого самоврядування з їхніми вельми обмеженими можливостями. І це також необхідно враховувати, досліджуючи цю проблему. Але якими аргументами можна усе це довести людям, котрі разом із сім’ями змушені десятками років мешкати поруч із подібними «замурованими бомбами», від «ароматів» яких страждають всі довкола? Державне управління екології та природних ресур-сів Хмельницької області з цього приводу мовчить - як, до речі, і наша санітарно-епідеміологічна служба, мотивуючи своє невтручання в справу тим, що, мовляв, склад із дустом на колишньому хімзаводі – безгоспний, а тому вона за його вплив на довкілля не відповідає.
     Нинішній власник цілісного майнового комплексу ліквідованого хімзаводу-банкрута – ТОВ «Пласткерам» - також. Адже, на превеликий подив, він свого часу придбав геть усі заводські будівлі «Лотоса» - за винятком отого «замурованого» складу, вщент забитого отруйною речовиною. Як це йому вдалося - історія замовчує. Але мешканці житлового мікрорайону залізничного вокзалу, де розташовано колишній завод із романтичною назвою «Лотос», не мовчать. Адже ця «екзотична квітка» нещодавно «видала» такі «пахощі» на всю округу, що її мешканцям зо два дні не було чим дихати. Містом поповзли жахливі чутки: мовляв, хтось підпалив(!) оті отрутохімікати, від чого навколо «Лотоса» розійшовся страшний сморід, і що горіли вони днів зо два…
     Про інцидент одразу було повідомлено у телепередачі всеукраїнського каналу ІСТV у рубриці «Надзвичайні новини», а також в одній із обласних газет Хмельниччини та Інтернет-мережі. У зв’язку із цим, аби з’ясувати ситуацію, редакція «Трудівника Полісся» звернулась до керівництва місцевого РВ ГУМНС з проханням підтвердити чи спростувати цю «гарячу» новину, ко-тру, звісно, було категорично заперечено - адже будь-яких викликів на загоряння вищезгадуваного складу до наших пожежників не те, що останнім часом, а взагалі ніколи(!) не надходило…
     Аби пересвідчитися в цьому, днями автор цих рядків потрапив на вищезазначений об’єкт, і навіть зробив там кілька фотознімків. Дійсно, біля щільно зачиненого входу до складу на площі приблизно 50 квадратних метрів розсипано білу порошкоподібну речовину (вочевидь – дуст, оскільки від неї виходив специфічний їдкий запах, від якого через лічені хвилини у горлі почало дерти, очі засльозилися, а обличчя стало пашіти)… Однак, будь-яких слідів пожежі, або запаху згарища ми не побачили і не відчули.
     Ось тут виникає елементарне логічне запитання: чи можливий вогонь без диму? Бо якщо припустити, що хтось підпалив отрутохімікати, то, напевно, вогонь у такому разі перекинувся б на дерев’яні конструкції складської покрівлі? Слідів від пожежі на них не видно. Виникає ще й великий сумнів стосовно горючості дусту.
     На нашу думку, той сморід був викликаний потраплянням опадів (дощу) на хімікати через дірявий дах складу, а також розсипані біля входу до нього. Ситуацію ускладнила спека, котра встановилася після дощів, внаслідок чого отрутохімікати почали інтенсивно випаровуватися, що й спричинило сморід й послугувало причиною панічних настроїв серед мешканців мікрорайону.
     Людей, звичайно, можна та необхідно зрозуміти: дуст, як і гексахлоран, - аж ніяк не нейтральні речовини, а смертельно небезпечна отрута, стосовно чого «Трудівник Полісся» й інформував владу та громаду міста у своїй вищезгадуваній публікації «Замурована бомба», котра тепер перетворилася на «розмуровану»?! На жаль, питання приборкання цієї загрози залишається невизначеним. До якого часу!?
     Олександр ДЕЙКАЛЮК,
      фото автора.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік