Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 ЯДЕРНА ЕНЕРГІЯ – ЕНЕРГІЯ РОЗВИТКУ?

Із тих 14 населених пунктів зони спостереження, в яких мають відбутися громадські слухання з приводу добудови 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС, у нашому районі минулої середи вони, вслід за Нетішином та Славутою, пройшли у Ганнополі. Сільський будинок культури був переповнений, адже на цю важливу подію делегували своїх представників сусідні громади. Численними були славутська та нетішинська делегації…
     
     Головував на громадських слуханнях у Ганнополі очільник Славутської райдержадміністрації Олег Несен. Він нагадав: у січні ц.р. Верховна Рада ратифікувала угоду між урядами України та Росії про співробітництво з добудови двох блоків ХАЕС. Відповідно до неї та Закону «Про порядок прий- няття рішень щодо розміщення, проектування, будівництва ядерних установок і об’єктів, призначених для поводження із радіоактивними відходами, які мають загальнодержавне значення», на виконавчу владу та органи місцевого самоврядування за обов’язок покладено проведення таких слухань. У зв’язку з цим, головою РДА було прийняте відповідне розпорядження, згідно із яким громади 18 травня долучились до слухань у Ганнополі, а 25 - у Крупці.
     Отож у залі були присутні депутати обласної та районної рад на чолі із Леонідом Радзивілюком, керівники підприємств, установ та організацій Славутчини, ну і, звичайно, четверта влада в особі представників ЗМІ. Задля ведення протоколу та підготовки тексту звернення до депутатського корпусу була утворена редакційна колегія. До групи експертів увійшли спеціалісти двох відокремлених підрозділів: «Хмельницька АЕС» та «Атом- проектінжиніринг», а також фахівці Державного науково-інженерного центру систем контролю та аварійного реагування і Київського науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект» - всього 12 осіб.
     Після затвердження порядку денного, регламенту ведення (запитання – до 2 хвилин, відповіді на них фахівців – до 3 хвилин) та загальної тривалості громадських слухань (2,5 години) О.Несен поінформував присутніх щодо стану справ та перспектив розвитку Славутського району за умови добудови Х-3/Х-4. Він, зокрема, зазначив: у 30-км зоні було профінансовано будівництво школи у Крупці і реконструкцію навчального закладу у Головлях; будівництво радіорелейної мережі для забезпечення телебаченням північних регіонів та підвідних газопроводів від Миньківець до Старого Кривина; зведення моста, що з’єднує Полянь і Комарівку; корегування схеми газопостачання населених пунктів району на газопровід високого тиску (села Жуків і Ганнопіль). Всього було освоєно коштів в сумі 19,8млн грн, минулоріч – 2578506грн (пішли на реконструкцію електропостачання, капітальні та поточні ремонти навчальних і лікарняних закладів, сільських клубів). Відповідно до розробленого райдержадміністрацією перспективного плану розвитку району на поточний рік, затверджено перелік об’єктів соціального призначення, де виконання робіт фінансується за рахунок субвенцій з обласного та державного бюджетів на компенсацію ризику населення, котре мешкає на території зони спостереження (загальна сума коштів – 1879660грн).
     Нові фінансові надходження від добудови 3-4 блоків, на переконання голови РДА, першочергово варто спрямувати на охорону здоров’я, закінчення газифікації в районі, реконструкцію діючих ліній електропередач, що посприяє електроопаленню домівок славутчан тощо. «Маємо надію, що з будівництвом цих енергоблоків держава виконає всі свої зобов’язання перед населенням зони спостереження, із зони потенційного ризику наш регіон перетвориться у район інвестиційної привабливості та соціального розвитку», - з таким оптимістичним побажан- ням звернувся до учасників громадських слухань Олег Анатолійович.
     Друге питання порядку денного висвітлив головний інженер ХАЕС Віктор Макєєв. А стосувалося воно процесу консультацій НАЕК «Енергоатом» із громадськістю з питань спорудження енергоблоків ХАЕС-3,4. Техніко-економічне обґрунтування спорудження цих енергоблоків взяв на себе заступник генерального директора станції з ка- пітального будівництва Олег Рахлінський. Взагалі вони обидва й стали головними дійовими особами із когорти атомників, адже не лише сиділи в президії поряд із очільниками району, а й відповіли на левову частку запитань, що надійшли із залу. Півтори години пішло на дискусію не лише навколо спорудження двох блоків, а їхніх впливів на навколишнє, соціальне та техногенне середовище. Записок і запитань від мікрофона поступило більш ніж достатньо. Якщо частина перших не були підписані, то до виступів долучились добре відомі у нашому краї люди. Як і на громадських слуханнях у Славуті, одним із найактивніших у Ганнополі був уродженець нашого міста, а нині нетішинець, депутат обласної ради, відомий спортсмен Сергій Рижук. Гострі, з його точки зо- ру, запитання спеціалістам-атомникам підготував Михайло Гордєєв. По-своєму обґрунтував користь для району від спорудження блоків Віктор Харлаш, нині голова районної організації політичної партії ХДС, заступник президента фонду Сталого розвитку князів Сангушків…
     Тож підсумуємо найчастіше згадувані запитання й проаналізуємо відповіді на них. Людей, зокрема, хвилює, чи вистачить води в ставку-охолоджувачі і що буде з її рівнем у Горині та колодязях? Почули пояснення, що водосховище на електростанції було запроектовано з урахуванням роботи 4-х енергоблоків. Його наповнення впродовж 20 остан- ніх років відбувалось виключно за рахунок акумуляції стоку річки Гнилий Ріг, а додаткового відбору води з Горині не практикувалося. Під час добудови ХАЕС-3,4 планується побудувати струмененаправляючу греблю (1,3км) – це дасть можливість рівномірно розподілити теплове навантаження на все дзеркало водної поверхні.
     Найтривожнішими залишаються сумніви, чи можна на існуючих конструкціях збудувати сучасні блоки? І нехай нетішинські спеціалісти запевняють, що 3 і 4 енергоблоки не просто будуватимуть, а їх перебудують, більше того - Київський науково-дослідний інститут «Енергопроект» розробив техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) їх успішного зведення й подальшої експлуатації впродовж 45-річного терміну – тривога все ж залишається.
     Допитувались, який тип реакторної установки планується на нових блоках? Два роки тому Україна оголосила міжнародний конкурс із вибору проекту реактора для їх будівництва. В ньому взяли участь американська (в подальшому зійшла з дистанції), російська та корейська компанії. Переможцем став «Атомстройэкспорт». Було запропоновано вдосконалити реакторну установку ВБЕР-1000, що діє на 1 та 2 енергоблоках ХАЕС. Нині її друга назва В-392 Б: запевняють, що це - установка із допоміжними системами безпеки та покращеною експлу- атацією реактора. Прийнято рішення про використання для Х-3, Х-4 вітчизняної (харківської) тихохідної турбіни.
     Вартість зведення двох енергоблоків ХАЕС оцінюється в 5млрд доларів. 85% коштів (через кредитування) готова надати російська сторона, 15% повинна забезпечити українська.
     Активними під час слухань були депутати районної ради Віктор Яремчук та Микола Мазур, волицький сільський голова Любов Власюк, голова районної ветеранської організації Ольга Чернецька. Насамкінець їх учасники прийняли звернення до райдержадміністрації та депутатів районної ради, в якому вказуються як позитивні (створення нових робочих місць, надходження додаткових коштів, збільшення відрахувань до бюджетів всіх рівнів), так і негативні (відсутність 100% гарантії безпечної експлуатації енергоблоків, їхнього впливу на екологію регіону, втрата довіри та відсутність зацікавленості громади через невиконання зобов’язань щодо компенсації ризику) наслідки реалізації проекту.
     У Ганнополі прозвучало, що підтримка спорудження Х-3 і Х-4 можлива лише за умови виділення коштів в обсязі 10% від суми, що інвестується в їхнє зведення; встановлення тарифів на електроенергію у розмірі 50% для населення, котре постійно мешкає в 30-км зоні атомних електростанцій; надання субвенцій місцевим бюджетам (з Державного) на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення у розмірі не менше 2%; введення у законодав- чому порядку норми обов’язкового медичного страхування жителів 30-км зони спостереження за рахунок коштів НАЕК «Енер- гоатом»; прийняття закону, який забезпечив би і гарантував соціальний та майновий захист населення, зокрема, компенсацію в разі втрати здоров’я та пошкодження майна при виникненні нештатних ситуацій. Учасники громадських слухань доручили замовникові проекту – державному підприємству НАЕК «Енергоатом» - узагальнити та врахувати всі пропозиції, які прозвучали.
     Валентина ЗАВАДСЬКА, член редакційної колегії громадських слухань у с.Ганнопіль.
       коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 8 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 6 + 8 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік