Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 04.06.2011 ПОСПІШАТИ РОБИТИ ДОБРО

ВІЗИТНА КАРТКА. Закінчивши у 1986р. історичний факультет Кам’янець-Подільського педінституту, своє професійне становлення Г.Фурманчук, уродженка Славутчини, пов’язала із Нетішином: завідувала дошкільним закладом, створила і очолила там міський краєзнавчий музей, керувала відділом культури. У грудні 2006 була затверджена радником голови Хмельницької облдержадміністрації, пізніше стала заступником начальника управління культури, туризму і курортів ОДА. Опікувалась охороною культурної спадщини, контролювала діяльність державних та громадських музеїв, відділу із охорони пам’яток історії та культури, розробила обласну Програму її розвитку на період до 2012 року. 25 лютого ц.р. сесією Славутської міської ради затверджена на посаді заступника міського голови.
     - З поверненням на малу батьківщину, Галино Йосипівно! Які Ваші враження від Славути?
     - Це рідне для мене місто. Я мешкала тут у дитинстві, й спогади залишились світлі. Тато працював третім секретарем райкому партії (відповідав за сільське господарство), а мама вчителювала, викладала українську мову і літературу. Дуже мелодійна назва – Славута… А чого варта природа! Ці чудові соснові ліси, озера, безліч цілющих джерел... І люди: творчі, активні, бойовиті, займають активну життєву позицію. Приємно вражена високим фаховим рівнем працівників виконавчого комітету міської ради. Чесно кажучи, окремим посадовцям в обласному центрі є чому повчитись у славутчан.
     - Наскільки відомо, опікуючись культурною сферою Хмельниччини, Ви долучились до над-звичайно цікавих проектів…
     - У 2008р. обласною державною адміністрацією було прийнято рішення про заснування музею Голодомору в Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж». Його створення стало великою толокою. Врешті-решт, експозиція завдяки надзвичайній та самовідданій праці багатьох людей, площею понад 500кв.м, була готова у рекордно короткі строки (за неповні 3 місяці). За її створення в якості директора проекту я отримала почесне звання «Заслужений працівник культури», а автор концепції, знаний митець Микола Мазур, – звання «Народний художник України».
     - Гортаю прекрасний фотоальбом за матеріалами Меджибіжського музею – яка краса!
     - Працювала над ним у 2009 році. Мета фотовидання – показ страдницького шляху України, вихован- ня молодого покоління свідомих українців, відроджен-ня історичної пам’яті, утвердження почуття національної гідності. Ця книга стала даниною пам’яті мільйонів безневинних жертв Голодомору. Але найголовніше – вона присвячена життю: нашому і майбутніх поколінь.
     - Одним із напрямків Вашої діяльності був туризм. Вдалося і тут зробити щось значуще?
     - Виникла ідея щодо створення туристичного путівника Хмельницької області. Задля цього налагодили контакти з видавництвом «Богдана», яке того року випустило перший такий путівник Чернігівщиною. Розпочалась дуже копітка робота, адже потрібно було поїхати в кожне історичне містечко Хмельниччини, залучити до співпраці кращих фахівців - істориків, краєзнавців, архітекторів. В процесі роботи не оминула спілкуванням міського голову В.Б.Сидора – завдяки його переконанню Славута в путівнику, як наймолодше історичне місто, поправу займає 10 сторінок (загальна їх кількість у виданні – 320).
     - Що ж, Галино Йосипівно, гідні щирої подяки за не просто добрі, а історичні справи у Нетішині та Хмельницькому. Але давайте повернемося в сьогодення: як можете охарактери- зувати стан гуманітарної сфери міста, яку очолили в якості заступника міського голови?
     - Вона ніколи не мала достатнього фінансування. Та і не це головне: завдання в іншому. Можна сидіти, склавши руки, і жалітись на обставини. А можна щодня, крок за кроком, йти вперед і долати вершину за вершиною. Я – за співпрацю зі всією громадсь-кістю. Завжди прошу людей: «Не осуджуйте і вас не осудять». Адже кожен із нас за промислом Божим приходить на цю землю, щоб зігріти її своїм теплом, добром і світлом. Життя, на жаль, дуже швидко ми-нає, тому потрібно поспішати робити людям добро.
     Що найперше оцінила, обійнявши запропоновану посаду? Завдяки зусиллям міського голови В.Б.Сидора та усіх славутчан існуючий стан соціально-культурної сфери цілком відповідає вимогам сьогодення. Заклади освіти, культури та охорони здоров’я працюють над задоволенням потреб, побажань громадян.
     - Що особливо привернуло Вашу увагу?
     - Щиро захоплююсь працівниками виконкому, котрі опікуються неблагополучними родинами, алко- та нар- козалежними: всіма своїми моральними силами вони «тягнуть» цей важкий віз проблем. Алкоголізм і наркоманія – страшні явища. Україна захлинається від безробіття, й Славута не є тут виключенням, хоча в області вважається одним із найрозвинутіших промислових міст. На жаль, тут теж існують проблеми з дитячою бездоглядністю. Велику роботу в подоланні цих негативних явищ проводять члени волонтер-ського руху – тож у Славути потрібно вчитися і переймати досвід. Щиро дякую всім волонтерам, котрі віддано і важко працюють!
     - В реалізацію яких проектів вірите?
     - Знайомлюсь зі Славутою й найперше сподіваюсь на втілення проекту із брендингу міста. Його робоча назва – «Влада і громада за процвітання міста Славути». Над цим проектом потрібно скрупульозно працювати спільно з громадськими організаціями, про- мисловими підприємствами, малим та середнім бізнесом. Адже культура – матеріальна і духовна – створюється всією громадою.
     Вважаю, досить цікавим та важливим для славутської громади стало б наступне: надання Меморіальному комплексу «Поле Пам’яті» статусу національ- ного та забезпечення його подальшого облаштуван-ня, продовження пошукових робіт зі встановлення імен загиблих; проведення конкурсу на кращий будинковий комітет; здійснення реекспозиції історичного музею; створення зони відпочинку на території, прилеглій до Палацу культури; продовження вже розпочатої практики організації молодіжних фестивалів; розвиток туризму (екологічного, мисливського, спортивного); оголошення конкурсу на розробку логотипа міста для використання на сувенірній та рекламно-туристичній продукції; видання буклета та путівника по Славуті; реконструкція міського кінотеатру.
     Всі ці напрямки та аспекти ще обов’язково будуть обговорюватись зі славутчанами задля максимального їхнього залучення до процесу розвитку рідного міста.
     - А що скажете про таку очікувану всіма славутчанами подію як встановлення пам’ятника Тарасові Григоровичу Шевченку?
     - Так, є відповідне рішення міськвиконкому. Зараз завершуються тендерні процедури, в результаті яких буде визначено переможця на виконання робіт із виготовлення пам’ятника в бронзі. Його автори – народні художники України Микола та Богдан Мазури. Їх прізвище є знаковим для Хмельниччини. Те, що міський голова запросив саме цих скульпторів, свідчить, що Славута – чудове місто. Тут живуть розумні, інтелігентні люди, які заслуговують, аби саме в Славуті стояв найкращий в Україні пам’ятник Великому Кобзареві. Адже творчість Тараса Шевченка уособлює духовне небо України, це – планетарне мистецьке явище, єдине і неповторне.
     - І наостанок, Галино Йосипівно: маючи такий потенціал, якими принципами керуєтесь у повсякденній роботі?
     - Вважаю, аби досягти результату, потрібно менше говорити, а більше працювати. Для реалізації добрих намірів у житті необхідна фахова команда – саме команда, а не скопище яскравих особистостей. Для себе вже визначила, що гетьманів у Славуті багато…
     І ще одне правило менеджменту. Чим вищу посаду займає людина, тим більшим є кут її зору, тим краще вона повинна вирішувати ту чи іншу проблему. Нам усім слід повсякчас думати про те, аби своїми колючими токами не порушувати гармонії Космосу і пам’ятати, що творчість серця людини – в кожному прожитому нею дневі. У книзі Еклезіаста сказано: «Що з того, що ти придбаєш весь світ, а втратиш душу? Тоді для чого все це?..»
     - Щиро вдячна, Галино Йосипівно, за цікаву розмову, завдяки якій для себе відкрила у Вашій області багато нових граней. Успіху Вам у здійсненні всього задуманого!
     Спілкувалась Валентина АНДРІЄНКО.
     Фото авторки.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

4 + 8 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік