Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.05.2011 ВЕСІЛЬНІ АВТОБУСИ

Як відомо, людство ділиться на дві категорії – водіїв та пішоходів. Втім, і транспорт теж буває різний. В даному випадку мова піде про культуру пасажирських перевезень.
     “Бусики” за габаритами та, відповідно, й комфортабельністю різняться між собою як, приміром, гарба чи віз від фаетона або карети. Бо є мініатюрні, котрі не передбачають стоячих місць, – вони курсують нашим містом і районом, приміром, за деякими маршрутами. Часто-густо вони настільки перезавантажені пасажирами, що вибратися з них на зупинці стає справжнім випробуванням. Тому, під час цих «вилазок» можна почути усілякі висловлювання, які аж ніяк не тішать слух. Особливою проблемою це стає в холодну пору року, коли під час прибирання пасажирських салонів цих «бусиків» водії вимітають з них жмені ґудзиків, застібок та інших дрібниць нашого гардеробу.
     Тепер переходимо до типового, так би мовити, «джентльменського» набору додаткових «задоволень», які пропонуються нині пасажирам.
     У кожній маршрутці або автобусі нині присутній обов’язковий атрибут – магнітоли, завдяки чому з динаміків яких можна протягом поїздки почути різноманітний музичний репертуар – від «попси» до шансону. Напевно, аби справити якомога незабутнє враження від подорожування «під музику», водії нерідко включають ці мелодії на повну гучність – мабуть, аби не чути, як голосно «ойкають» пасажири під час потрапляння на повному ходу коліс у чергову вибоїну. Бува, що через отой «музон», який прикрасив би будь-яку дискотеку, не кожен пасажир і догукається до водія з проханням зупинитись на наступній зупинці, а, почувши дорікання з боку того або іншого пасажира, водії зазвичай на підвищених тонах виправдовуються: «То я ж питав, чи хто виходить!»
     Окреме слово треба сказати про естетичне оформлення салонів «бусиків» і автобусів. Часто вони нагадують весільні кортежі - через наявність на лобовому склі настінних годинників, запилених і вицвілих букетів штучних квітів, прапорців усіх існуючих і неіснуючих країн, компакт-дисків, брелків, амулетів, іконостасів, яким місце на покуті індивідуальної домівки, та ін. Чомусь ніхто у нас вже і не згадує про те, що це є порушенням технічного стану автотранспорту й забороняється пунктом 31.4.7.в Правил дорожнього руху, позаяк встановлення на скло автотранспорту додаткових предметів обмежує оглядовість з місця водія, й передусім – проїжджої частини дороги. Які наслідки від такого порушення можуть бути, напевно, неважко здогадатися.
     Існує у нас на Славутчині ще один вид «естетичного оформлення» пасажирських перевезень. Це - «словесні перли» у вигляді самоклейок, наліплених на стінках салонів багатьох автобусів і «бусів», на кшталт: «Зупинки «здеся і тута не існує», «Будь ласка зернята ковтайте разом із лушпинням» і так далі, і тому подібне - у такому ж дусі. Одне слово – безкультур’я і… незабутній сервіс, з «прибамбасами» на колесах! Напевно, пропонуючи його, деякі приватні власники пасажирського автотранспорту вважають себе по відношенню до пасажирів елітою чи «вищою кастою», що дає їм право ставитись до людей, яким вони надають платні послуги, не як до шанованих і бажаних клієнтів, від яких безпосередньо залежить успішність їхнього бізнесу, а до суцільних невігласів. Хоча, потрапляєш в такий без будь-якого смаку, примітивно обвішаний чим завгодно транспортний засіб і, як кажуть, зразу видно пана по халявах.
     Для таких «панів» варто також нагадати Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені Постановою Кабміну України №176 від 18 лютого 1997р., у 27-у пункті котрої чітко вказано, яка інформація обов’язково має бути розміщена у салоні автобуса: 1) Витяг із цих Правил (у частині прав та обов’язків водія і пасажира; 2) позначення входу та виходу; 3) відомості про розмір штрафу за безквитковий проїзд і перевезення неоплаченого платежу; 4) відомості про перевізника та страховика (найменування, адреса, телефон); 5) загальна пасажиромісткість із зазначенням окремої кількості місць для сидіння пасажирів; 6) позначення місць розташування аварійних виходів (із зазначенням способу їх відчинення), вогнегасника, аптечки та кнопки екстреної зупинки; 7) написи «Не курити», «Місце для пасажирів з дітьми та інвалідів» (на міських та приміських маршрутах). Оце і все, що передбачено законодавцем в плані інформаційного поля, що має перебувати в салонах пасажирського автотранспорту.
     Окрема тема – його технічний стан, тобто, приватних пасажирських автобусів, які здійснюють перевезення на маршрутах дорогами міста і району. Вік багатьох із них візуально навіть важко визначити - як мовиться, «стільки не живуть». Крім вищезазначеного асортименту, сюди додається ще й велика загазованість салонів через несправність двигунів, що гуркотять із перебоями. Додаймо сюди ще море куряви, яка здіймається в салонах від гицкання нашими дорогами, - таких собі «інгаляцій» та «вібромасажу» від вітчизняного автодору, - і не те що їхати жити не захочеш. Це вам не Європа!
     Де ж ті ринкові відносини, конкурентна боротьба за клієнта, які би повсякчас змушували б власників усіх цих «прибамбасів на колесах» думати про чистоту і культуру свого автотранспорту, поліпшувати якість пасажирського обслуговування? Пропонуючи натомість обліплені всілякими, чужою мовою написаними, в’їдливими етикетками і написами транспортні засоби, а ще безкультур’я, хамство та небезпеку, вони і не задумуються над тим, яке враження все це справляє на людей і який слід залишає у їх світосприйнятті.
     Вочевидь, тут варто нагадати ще про один офіційний документ - Закон України «Про автомобільний транспорт», друга глава котрого гласить, що державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту (у т.ч. й пасажирського, - Авт.) реалізується шляхом проведення органами виконавчої влади, органами управління автомобільним транспортом, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті...
     Ми цією публікацією не прагнемо кинути тінь на весь парк пасажирських автобусів і «маршруток», який обслуговує громадян міста і району. Серед власників і водіїв пасажирського транспорту є чимало культурних, освічених людей, котрі поважають і себе, і пасажирів. Тому в їхньому транспорті почуваєшся, комфортно. В салонах тут свіжо, прибрано, на бокових вікнах – охайні занавіски, а над лобовим склом – табличка, де вказано ім’я та прізвище власника і водія пасажирського автотранспортного засобу. Такі водії не кричать роздратовано на «пільговиків», а терпляче чекають, поки не зайде останній з них. І не вирушають з місця, поки не зійде той пенсіонер на наступній зупинці, як це часом трапляється з іншими, «горе-водіями».
     Ми свідомо для першого разу не називаємо номери автотранспорту - переконані, що кожен із перевізників упізнає себе в цій публікації, наче у дзеркалі заднього виду будь-якого автотранспорту, без якого неможливо вирушати в рейс. А впізнавши, зроблять для себе відповідні висновки і усвідомлять, що людство ділиться не тільки на водіїв і пішоходів, а ще й на культурних і безкультурних осіб. Певно, першими бути завжди приємніше!
     Подорожував Олександр ДЕЙКАЛЮК, фото автора  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівника державної виконавчої служби
св. Варвари

прогноз погоди
Який день на Варвари, такий і на Сави.
Коли на Варвари мороз приліз – ховай сани, бери віз.
Якщо на Варвари болото – зима буде красна, як злото.
Варвара показує дорогу, Сава мости мостить, а Микола пригвоздить.
Варвара мости мостить, Сава гвозді гвоздить, а Микола прибиває.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 1 + 7 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік