Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Продамо керамічні бочки ...
Робота:       Жінка 34р шукає роботу продавцем не продовольчих т...
Послуги:        Все виды ремонтно-отделочных работ,монтаж ото...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.05.2011 ДОБРОСУСІДСЬКІ ВІДНОСИНИ МІЖ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАЧАМИ ТА ВЛАСНИКАМИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК

Приватна власність на землю стала суворим випробуванням добросусідства для українців. Найпоширенішою причиною конфліктів є суперечки за межу. Згідно зі ст.106 Земельного Кодексу України власники земельних ділянок зобов’язані встановлювати межі затвердженого зразка між сусідніми землевласниками і, в свою чергу, право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки встановлення таких меж, а також відновлення межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістилися або стали невиразними. Це є дуже важливим для кожного із власників сусідніх ділянок, оскільки встановлення межових знаків є перепоною для виникнення конфліктів із приводу розмірів кожної із земельних ділянок, наявності меж між ними.
     В свою чергу, тверді межі можуть бути встановлені у вигляді дерев'яних, металевих або залізобетонних стовпців, дерев'яних або кам'яних парканів, парканів, які виготовляються з інших матеріалів (наприклад, сітка - рабиця) тощо. Невиразні межові знаки можуть бути наведені фарбами, додатково доповнені іншими межовими знаками. Розмір та архітектурне рішення межових знаків встановлюються органами місцевого самоврядування.
     Власники сусідніх земельних ділянок, які проводять роботи щодо встановлення твердих меж, відновлення межових знаків, несуть витрати у рівних частинах. Але, якщо одна із сторін по відношенню до іншої в більшій мірі несе витрати на їх спорудження або відновлення, то за погодженням сторін встановлюється угода, якою визначаються частки участі та витрат кожної із сторін. Угода повинна бути оформлена в письмовій формі, і на підставі її можна звертатися до суду, якщо одна із сторін, яка взяла на себе відповідні зобов'язання, їх не виконує. Ліквідація або зміна межових споруд, що спільно використовуються, в односторонньому порядку законодавством не дозволяється.
     Межа - це не єдине джерело міжсусідських конфліктів. В ст.104 ЗКУ закріплено права власників та землекористувачів земельних ділянок вимагати припинення діяльності зі сторони власників та землекористувачів сусідніх земельних ділянок, яка призводить або може призвести до шкідливого впливу на стан здоров'я людей та тварин, забруднення повітря, водних ресурсів, що розташовані в межах відповідної земельної ділянки і т.ін. Шкідливий вплив може мати місце в результаті виробничої, сільськогосподарської або іншої побутово-господарської діяльності (на- приклад, використання отрутохімікатів для боротьби зі шкідниками сільськогосподарських культур, гербіцидів для покращання та збільшення врожайності сільськогосподарських культур, забруднення відходами виробництва, задимлення, шумове забруднення тощо).
     Об'єкти рослинного світу — дерева і кущі, а також їх плоди, — розташовані на межі суміжних земельних ділянок, належать їх власникам у рівних частинах, що в цілому відповідає Закону України «Про рослинний світ» та принципам права спільної часткової власності.
     Якщо вам заважають гілки та корені дерев і кущів, ін. насаджень, що проростають на сусідній земельній ділянці і є перепоною на шляху використання земельної ділянки за цільовим призначенням, ці гілки та корені можуть бути відрізані власником та землекористувачем земельної ділянки, якій вони перешкоджають. Наприклад, корені дерев можуть руйнувати фундамент будівель та споруд» бути перепоною на шляху вирощування сільськогосподарських культур. Гілки дерев та чагарників можуть затіняти відповідні ділянки землі та бути перепоною активного росту сільськогосподарських рослин, квітів тощо. Відрізання коренів та гілок дерев, які проникли з однієї земельної ділянки на іншу не є порушенням екологічного законодавства, не є підставою для притягнення власників та землекористувачів земельних ділянок до юридичної відповідальності (ст. 105 ЗКУ).
     Кожен із сусідів має право вимагати ліквідації таких насаджень, відповідно з покладанням витрат при взаємній згоді — у рівних частинах, при односторонній вимозі та згоді співвласника — на ініціатора таких дій. Якщо дерева (кущі) виконують функції межових знаків і не можуть бути замінені іншими, ліквідація їх виключається.
     У разі, коли добросусідські відносини зруйновані і починається пошук винних, перша інстанція для вирішення - сільські, міська ради. Голови цих рад виносять питання на засідання сільської, міської ради, де і приймають відповідне рішення. Якщо вимоги власника та землекористувача земельної ділянки припинити діяльність на сусідній ділянці, здійснення якої є або може бути шкідливим та неправомірним, не задовольняються, зазначені особи мають право звертатися до суду для захисту своїх суб'єктивних прав.
     Отже, щоб не створювати конфліктних ситуацій у добросусідських відносинах варто: встановити межові знаки, дотримуватись будівельних, землевпорядних ,санітарних та ін норм.
     Таким чином, земельне законодавство не тільки проголошує необхідність толерантних стосунків між власниками та землекористувачами земельних ділянок, які роз'єднані лише межею, а й встановлює юридичний обов'язок не створювати перепони при викорис- танні наданої їм земельної ділянки, на шляху використання земельної ділянки сусідами. При цьому важливо підкреслити те, що зазначені перепони не повинні створюватися на шляху використання земельних ділянок за цільовим призначенням.
     Такі правила добросусідства трактує Земельний Кодекс України, але він одночасно дає і «рецепти» порозуміння між сусідами суміжних земельних ділянок.
     С. КОСТЮК,
     начальник управління, заступник голови
     комісії з проведення реорганізації
     управління
     Держкомзему в м.Славуті.
     


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

4 + 9 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
Богоявлення

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6905
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 5 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік