Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.05.2011 ЖИТТЯ І ДОЛЯ В ДЗЕРКАЛІ ВІЙНИ

У «Трудівнику Полісся» (№14 від 7.04.2011р.) в публікації «Герої не вмирають…» розповідалося про подвиг Героя Радянського Союзу Клима Карповича Олейнюка, уродженця с.Лисичого нашого району. Тоді ми не мали змоги, а нині публікуємо унікальну фотографію нашого земляка з дружиною Єфросинією Йосипівною Мельник, зроблену в Красноярську в перші дні Великої Вітчизняної війни. Унікальною вона є тому, що публікується вперше не лише на Славутчині, а й в Україні. Річ у тім, що фотограф зробив лише два знімки, один із яких зберігався у його дружини, а другий, очевидно, - в могилі К.Олейнюка у Вознесенську Миколаївської області. Знімок взятий з красноярської газети «Городские вести» від 18.06.2010р. Пропонуємо вашій увазі і портрети його батьків з книги С.М.Лелях «На зболених крилах любові».
     І ось 15 квітня ц.р. сталася ще одна хвилююча подія. В редакції «ТП» відбулася пряма телефонна розмова з… самою дружиною нашого земляка. Сталося це, знову ж таки, завдяки родичам Героя, які через Красноярське управління комунального господарства, де вона тривалий час працювала, знайшли теперішнє місце проживання і номер її телефону. Розмову вела головний редактор Віра Мальчук, а ми з внуком Клима Карповича - Юрієм Кондратюком, як заворожені, слухали. Не вірилося, що все це відбувається насправді!
     Єфросинія Йосипівна Лобановська (таке тепер у неї прізвище) розповіла, що народилася в с.Переросле Вінницької області в 1918р. У 1935р. разом із батьком була репресована в Красноярськ. Клим Олейнюк жив поряд. Два роки, з 1935 по 1937рр., вони зустрічалися, а потім одружилися. Разом прожили 4 роки, до призову чоловіка в армію. Переживала Єфросинія Йосипівна, що на фото видно її туфлі зі зламаними каблуками. Розповіла, як усе життя розшукувала могилу Клима, а тепер, коли вона знайшлася, на жаль, не зможе її відвідати, бо роки уже не ті – 92. Не отримала вона і нагород чоловіка – Золотої Зірки Героя та ордена Леніна. Бо, як пояснили їй, вона - не вдова (у 1956р. жінка вийшла заміж за інваліда війни), і дітей спільних із К.К.Олейнюком у них не було. Так і до нинішнього дня доля цих нагород невідома. 20 років тому Є.Й.Лобановська овдовіла вже вдруге – помер чоловік. Поховала вона і сина, є ще дочка. Живе Єфросинія Йосипівна з онуком, якому 34 роки, має двох правнуків. Довгий час вона підтримувала зв’язки з двома братами Героя – Василем і Петром та їх дітьми, які проживали в Красноярську.
     Ось в основному і все, про що ми дізналися з цієї нетривалої, але дуже хвилюючої розмови. Спілкування ж бо відбувалося з людиною, яка проживає мало не на другому кінці планети - в іншій державі. І хоч Єфросинія Йосипівна Лобановська має поважний вік, голос її здався нам молодечим і дуже приємним. Вона з великою радістю згадувала про Клима Карповича, сказала, що він був доброю людиною й ніколи не образив її жодним словом. А якою прекрасною виявилася пам’ять довгожительки! Очевидно, недаремно дав Бог Єфросинії Йосипівні таке довге життя. Вона жила і живе не лише за себе, а й за свого чоловіка, нашого земляка – Героя Радянського Союзу Клима Карповича Олейнюка, якому воно випало набагато коротшим…
     Юрій КАТИШЕВ.
     


  коментарі: 1

 : нічого нового не відкрили. Все було знайдено ще 20років тому тільки другими родичами Так що нехай Ковальчук Юрій не робить собі слави  (написано 08.06.2011 в 16:06 з адреси:  shopperly-dialect.volia.net)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 3 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


2 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік