Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
ooo Argo. mamuka  :  dobri den mi xatim zakupoit aberdini 200-250kg 100shtuk na gruziu nash te+995 592 230055 daite vashi kordinati  ...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
Куплю/продам:       Продамо керамічні бочки ...
Робота:       Жінка 34р шукає роботу продавцем не продовольчих т...
Послуги:        Все виды ремонтно-отделочных работ,монтаж ото...
     Сниму однокомнатную или двухкомнатную квартиру (парень, 26 лет) 0634591669 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 12.05.2011 ПРО МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ

Наш дописувач В.Шлапак у публікації «Чому мовчать козацькі могили?», вміщеній 17 лютого у «Трудівнику Полісся», вперше поділився своєю версією щодо «походження» 12 пагорбів біля річки Жарихи, що протікає недалеко від Дякова. І ось в редакції зустрілися ще два листи на цю тему:
     ...На заході за Глинниками червоними барвами неба згасав день, та не вщухала битва між татарами і козаками на річці Жарисі біля села Дятилівка. Уже два дні і одну ніч, ховаючись за багатолітніми вільхами, що ними поросли береги річки, козаки посилають хмари стріл на голови татарам, котрі після чергових грабежів і погромів запливли по річці Случ на човнах аж сюди. Один човен козаки вже потопили, але ординці, вчепившись в берег, відтісняють їх до поля. Козаки відходять…
     Хоча, то був хитрий тактичний маневр. Як тільки татари вибігли на поле, наче дикий шквал несподіваної бурі, козацька кіннота відрізала їм відступ до човнів і оточила подвійним кільцем.
     З кожною миттю те кільце стискалося і битва розгоралася, як вогонь у горні. Османцям вже ніколи заряджати мушкети – розпочалася справжня рубка. Шабельний дзвін у надвечірній тиші чути за кілометр, аж до самої дороги, що йде від Глинників до Берездова…
     Більше сотні козаків, молодих, красивих і хоробрих, знайшли свій вічний спокій у дванадцяти курганах на високому березі річки Жариха під Дяковом.
     Ця моя розповідь про битву козаків з татарами під Дяковом і Дятилівкою побудована на розповідях старожилів навколишніх сіл Миколи Михайловича Ковальчука, Надії Василівни Ковальчук (Хижавської), Миколи Костянтиновича і Марії Дмитрівни Кузьмуків (із спогадів її діда Сидора, котрий жив біля курганів). Довгий час збирали ці свідчення місцеві краєзнавці Микола Костів, Олександр Басюк, Сергій Загоруйко.
     «Козаки - народ хрещений, то слід хоча б один хрест на всіх поставити», - міркували краєзнавці, до яких приєдналися воїни-афганці Володимир Харитонович Шведюк і Микола Анатолійович Остапчук із Малого Скниту. Велику допомогу надав пилорамник, рідний брат Миколи Владислав Анатолійович. Вони й виготовили п’ятиметровий дубовий хрест.
     Добру справу продовжила ціла родина Василя Петровича Загоруйка, ще одного “афганця” з Дякова. Незважаючи на те, що селянину сьогодні ніколи і вгору глянути, такі люди як Сергій Петрович Загоруйко, Микола Володимирович Загоруйко, Микола Степанович Савчук, Роман Анатолійович Павлюк прямо з поля від сівалки, пройшовши пішки кілометр, встановили хрест і посадили дерева на козацьких курганах.
     Особливої поваги заслуговує й учениця Малоскнитської зош Галина Шведюк, яка вміє у віз запрягти коня, знає навколишні польові дороги, де і як краще проїхати. Вона своїм коником й підвезла всі необхідні матеріали.
     ...Весна нині щедро вкрила квітами круті береги Жарихи і поле битви. На вічну незмінну варту на козацьких могилах заступили молоді липи, ялини, черешні і калина в парі з червоними дубками. Уже цвіте стара дика груша, а на ній день і ніч співає соловейко - про невмирущу козацьку славу та небайдужих людей, згаданих у цій публікації.
     Василь ШЛАПАК, с.Досін.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 7 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6905
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 3 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік