Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.04.2011 СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВАМ В НАУКУ

Днями, 20 квітня п.р., відбулось заключне засідання комісії обласної державної адміністрації, котра того дня комплексно перевіряла сільради Славутчини. Члени комісії до цього вже вивчали діяльність органів місцевого самоврядування, точніше, стан справ на територіях сільрад Білогірського, Деражнянського, Чемеровецького та Кам’янець-Подільського районів, перевіривши практично весь спектр їхньої діяльності, - починаючи від земельних питань, благоустрою, ціноутворення у торговельній мережі і завершуючи питанням молокозаготівлі. Треба зазначити, що нараді у Славуті передували поїздки голів районної державної адміністрації Олега Несена та районної ради Леоніда Радзивілюка Славутчиною, під час яких сільським головам ставилися конкретні завдання щодо усунення тих або інших недоліків.
     Отже, об’їзд району членами обласної комісії аж ніяк не був несподіванкою. Як і коло питань, які слід було вирішити сільським головам ще до їх приїзду. Тим більше, дивувала кричуща бездієвість деяких із них, бо вони, як мовиться, і палець об палець не вдарили, аби усунути виявлені недоліки, хоч зробити це можна було без особливих зусиль.
     Тому, розпочинаючи засідання обласної комісії, її очільник, заступник голови обласної державної адміністрації В.І.Галищук звернувся до присутніх керівників сільрад із наступною тезою: «Той із вас, хто не хоче працювати, має відповідний результат такої роботи». Звісно, цей докір Володимир Іванович адресував пасивним і бездіяльним очільникам громад. Разом із тим, навів приклад вельмипродуктивної праці, приміром, з боку керівництва Жуківської сільради, де, за словами промовця, з обранням на посаду сільського голови-педагога за фахом, який не мав до цього досвіду керівної роботи, Валентина Самойлюка, відбулися «революційні» зміни у житті села в найкращому розумінні цього слова. В.І.Галищук назвав і непоодинокі протилежні приклади. Деякі з них, можна сказати, більше стосувалися діяльності чи, скоріше, бездіяльності колишніх керівників сільрад. Бо хіба можливо, щоби за короткий проміжок часу на території такої невеликої сільради як Крупецька назбиралось аж 27 «КаМАЗів» сміття, котре нещодавно звідти вивезли?!
     А ось, приміром, на адміністративній межі с.Великий Скнит навіть відсутній знак, що сповіщає про такий населений пункт. Як стало відомо з інформації прес-служби РДА, в ході співбесід із сільськими головами членів обласної комісії було висловлено зауваження сільському голові Василю Локайчуку і про те, що біля 500га землі на території Великоскнитської сільської ради обробляються корпорацією “Сварог” без договорів оренди, що призводить до недоотримання 400тис.грн комісійного збору, які дали б змогу вирішити проблеми благоустрою, ремонту доріг та інші. Сільського голову зобов’язано за два тижні навести лад в благоустрою сіл, юридичному оформленні земельних відносин і попереджено: якщо він не виправить недоліки, буде ставитися питання про його перебування на посаді.
     Або взяти таке надзвичайно актуальне питання як цінова ситуація на продукти харчування. Як виявилось, навіть заступник міського голови з Нетішина, котрий опікується цією сферою, не знає діючих цін на жоден із харчових соціальних продуктів. То чи спроможний він впливати на цінову політику? Хоча, такий механізм існує, треба лише ефективно його застосувати. І це стосується не тільки Нетішина, але й Славути.
     Далі головуючий надав слово для виступу начальнику управління агропромислового розвитку облдержадміністрації О.В.Стрілецькому, котрий на початку свого виступу зауважив, що, крім позитивних прикладів плідної праці сільських голів, в районі виявлено, на жаль, і негативні. Особливо його вразила та кричуща антисанітарія, що панує на території Берездівського продовольчого ринку, до речі, розташованого буквально навпроти приміщення сільської ради. Тут ні сільський голова, ні його секретар не контролюють ситуації з цінами на продовольчі товари, котрі реалізуються у сільмазі, ніяк не впливають на цінову політику, а тому ціни на продукти в торговельній мережі сільради значно завищені, не відповідають встановленим нормам. Насамперед, це стосується соціальної групи товарів: круп’яних, хліба, олії та ін. Деякі з сільських голів як, приміром, Анатолій Мирончук із Дяківської сільради, неспроможні утримувати в належному стані навіть приміщення самих сільських рад. Зокрема, у Дякові необхідно замінити розбиті шибки та полагодити дах, що поріс мохом. Є проблеми з приміщенням і у Манятинської сільради, працівники котрої змушені працювати в тисняві.
     О.В.Стрілецький також зупинився на питаннях сумнівної якості харчових продуктів, які реалізуються у торговельній мережі населених пунктів району - магазинах різних форм власності. У деяких із них навіть відсутні сертифікати на продтовари. Велику увагу в своєму виступі він приділив і питанню заготівлі молока, особливо в населення. Адже від людей надходить дуже багато нарікань щодо невиправдано низьких закупівельних цін на молочну сировину, встановлених молокопереробними підприємствами. Чимало скарг від молокоздавачів звучить і у бік молокозаготовачів, на стихійну організацію їх праці, їх необ’єктивність при встановленні якісних характеристик молока, розрахунках за нього та інше. Через це, на думку О.В.Стілецького, район постійно втрачає значні обсяги молока, котре вивозиться заїжджими заготовачами за межі району, в сусідні області, внаслідок чого місцевий бюджет недоотримує значні кошти.
     Питанням стану соціально-культурної сфери району, його благоустрою присвятив свій виступ куратор району, перший заступник начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації В.І.Калініченко. Він зауважив, що і керівництво району, і сільські голови чимало уваги приділяють у своїй повсякденній діяльності цій сфері. Проте, на жаль, існують і проблеми, що накопичувались тут не один рік.
     Скажімо, через бездоріжжя автобуси до окремих із них дістаються нерегулярно. Ще одна загальна проблема, яка очікує тут свого вирішення, - це недостатня зайнятість працездатного населення. Одним із шляхів розв’язання цього питання є розвиток приватного бізнесу на селі, зокрема, фермерства, індивідуальних господарств. Але до вирішення цих питань слід підходити комплексно, у чому мають брати безпосередню участь сільські голови. Саме вони повинні систематично працювати над створенням заготівельної структури виробників сільгоспсировини, організацією молочних кооперативів, інших сільгоспоб’єднань та забезпечувати цивілізовану закупівлю сільгосппродукції від населення. Головам сільрад необхідно також приділити увагу й укладанню соціальних угод між орендарями та орендодавцями земель сільськогосподарського призначення, котрі на сьогоднішній день відсутні практично у кожній сільраді району, крім Ногачівської, але навіть і тут договірні зобов’язання, взяті фермером перед селянами, не виконуються.
     Тому сільським головам Славутчини слід звернути особливу увагу на це питання, поставити його на контроль згідно з чинним законодавством. До речі, сьогодні чималі площі сільгоспугідь району орендуються агрокомпаніями, фірмами та окремими фермерами, котрі інтенсивно експлуатують дорожню мережу населених пунктів. То чому би сільським головам не звернутися до них як до інвесторів, із пропозицією внести й свою частку в ремонт цих доріг? Необхідно також вимагати з цих структур і вчасної та повної орендної сплати за землекористування, що робиться далеко не у кожній сільраді. А це ж прямі та чималі бюджетні надходження для самих сільрад. На жаль, не кожен сільський голова це усвідомлює.
     Далі В.І.Калініченко повернувся до вже згадуваного вище питання молокозаготівлі на прикладі окремих сільрад. Якщо деякі сільські голови орієнтуються у питанні молокозаготівлі, контролюють її стан та впливають на ситуацію, то інші навіть не цікавляться заготівельними цінами на молоко і не переймаються проблемами своїх селян.
     Отже, як зауважив В.І.Калініченко, питань, які очікують свого вирішення, в районі достатньо, і сільським головам над слід повсякчасно працювати.
     Підбиваючи підсумки роботи комісії, керівник робочої групи з перевірки сільрад В.І.Галищук зазначив, що в цілому стан справ у більшості сільрад району задовільний. Проте, є й такі, де негайно слід усувати виявлені недоліки. Тому Володимир Іванович дав доручення обом керівникам району – головам районної державної адміністрації Олегу Несену та районної ради Леоніду Радзивілюку - взяти хід усунення виявлених недоліків і прогалин у роботі сільських голів району під постійний особистий контроль.
     На завершення засідання О.А.Несен зауважив, що цей виїзд представників ОДА на Славутчину слід розуміти не стільки а перевірку роботи голів сільрад, як надання їм практичної допомоги у виявленні слабких місць і недоліків у їхній діяльності та визначенні шляхів їх подолання. Ті, хто прийшов працювати з серйозними намірами на посаду сільського голови, той одразу поринув у розв’язання цих проблем і тому нині має позитивні зрушення. Проте, деякі сільські голови, навіть маючи попередній досвід роботи на цій посаді, працюють за інерцією. Тому голова РДА застеріг: й надалі практикуватимуться подібні виїзні перевірки у сільські територіальні громади. Зокрема, 29 квітня буде проведено засідання виїзної колегії РДА на території Берездівської сільради. А далі плануються виїзди на території інших сільрад. Тому від сільських голів вимагається щоденна кропітка робота, наголосив керівник району.
     О. ДЕЙКАЛЮК, фото автора.
       коментарі: 2

 :   (написано 11.06.2011 в 06:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 3 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік