Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 29.04.2011 ЇХНІ МОГИЛИ – ПОРУЧ

На старому кладовищі у Пліщині під захистом вікових дерев покоїться вся моя рідня: тут і мама, котра так рано пішла із життя, і дідусь з бабусею, і тітка, і прадіди – одна біля одної 8 могил Гарбарів та Хмизів. І все ж один надгробок з усіх (ще тоді як живою була мама) якось по-особливому завжди привертав мою увагу під час прибирання та у поминальні дні. Сюди щороку несу найчервонішу крашанку й щедро сиплю цукерок…
     Вибиті літері геть стерлися. Але, уважно придивившись, ще можна прочитати російською: «Здесь покоится раба Божия девица Анна Гарбар, 26 июня 1910 года рожденная и павшая от руки убийцы 26.04.1929г. Мир праху твоему, дорогая дочь!». Отже, попрощалась із життям якраз в цьогорічні Пасхальні дні. Пішла на той світ 19-літньою… Що ж сталося із молодшою сестрою мого діда Петра Макаровича? Лише декілька років тому мені оповіли цю драматично-любовну історію.
     Анна зростала красунею на все село – парубки навперебій упадали біля неї. Особливо домагався її уваги Микола: запальний був, гарячий на слова і дії. Заслав сватів, та отримав від Ганниних батьків відмову – мовляв, другому парубкові дістанеться донька. Не знати, що відчувала дівчина і до кого промовляло її серце: тоді цим ніхто не цікавився і не питав. І ось одного темного вечора поверталась Анна із вечорниць, а Микола вже чекав на неї в клуні з обрізом. Один постріл – й обірвалось дівоче життя. Другий – не стало і Миколи. Вкоротив собі віку, бо не уявляв свого існування без коханої.
     На другий день несамовиті крики й плач неслися селом із обійстя Гарбарів. Раптом у двір зайшли, хоч як не було їм важко це зробити, Миколині батьки. Просили про одне: аби Анна і Микола були похоронені поряд. Але рідня убієнної дівчини й чути про таке не хотіла! Вигнали непроханих візитерів із прокльонами. Поховали Анну на обраному місці під бузковим кущем. А за ніч в її ногах з’явилась ще одна свіжа могила – Миколина. Викопали її таємно, а рушити ніхто не посмів.
     Так воз’єднались молодята якщо не на цьому, то на тому світі. І хто з них в раю, а хто у пеклі? Чи Царство Небесне поглинуло злочин й зрівняло усіх перед Божою милістю? Мир праху твоєму, дорога Анно. Так мало було тобі відміряно життя!.. Але пам’ятаю тебе завжди.
     Валентина ЗАВАДСЬКА.
     


  коментарі: 1

 :   (написано 10.06.2011 в 07:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 9 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 7 + 4 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік