Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 22.04.2011 ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД НАС

Екологія, довкілля – легені нашої планети. В даний час це найболючіше питання, а для України - техногенна проблема. Чорнобилем забруднене повітря, водойми, річки, озера, а також наші чорноземи. В таких умовах повинен діяти екологічний закон на державному рівні. Ми маємо вчити людей і особливо нашу молодь охороняти, любити природу, як себе. Якщо не вжити належних заходів, Україна перетвориться на величезний смітник. Не забуваймо: все залежить від нас, і там чисто, де не смітять.
     
     Для порівняння того, що бу-ло і що маємо, пропоную читачам «ТП» повернутись у дале- кий 1939 рік. Вслід за нашими військами, що перетнули польський кордон, ми, славутські хлопці, потрапили в Острог. Що нас перше здивувало - ще було темно, а мешканці міста з віниками, мітлами вже прибирали вулиці: кожний мав певну ділянку, також готували на рин-ку місця для торгівлі. Сміття і нечистоти вивозили за місто, утилізовували. Пізніше викори-стовували як органічні доб-рива.
     На Славутчині ми бачили багато протилежного. Санітарний стан був незадовільний. Навіть порівняння побутувало: така грязюка, як у Славуті на базарі. Селяни торгували своєю продукцією із землі, де хто прилаштувався (майже так, як сьо- годні на “кінному” базарі - Ред.). Була й інша сторона. В місті, а також у селах існували заготівельні пункти, де приймали від населення різний утиль: сировину, макулатуру, склобій, побутовий металевий брухт, ви- но-горілчану тару, шкірки кротів, а також… живих котів. Зокрема, останнім в основному за- ймались діти: «Візьміть кота – дайте олівця». Все це приймалось за певним прейскурантом, разом із тим, оберігалось від засмічування довкілля.
     А тепер що маємо? У Канаді колись була золота лихоман-ка… Через століття вона дісталась і до нас - тільки уже мета- лева, яка набрала нечуваних масштабів. Відкрито цілу систему приймальних пунктів, де беруть все: від каналізаційних люків, електропроводів, залізничних рельсів до огорож із кладовищ, таблиць на пам’ятниках. Причому, заготівельники не питають, звідки що узято. Як запобігти цьому? Хіба незрозуміло: не будуть приймати - не будуть здавати. То хто має закрити ті пункти?!
     А тим часом наше довкілля гине і занехаюється! Варто111 пройти ранком біля сільського клубу після дискотеки, де відпочивала, веселилась молодь. Повірте, побачене викликає неприємне враження. Хоча у селі в нас виділене спеціальне міс- це для захоронення різних відходів (колишня силосна яма), та несвідомі люди замість того, щоб скинути сміття туди, кидають його будь-де, поблизу неї, чим засмітили велику площу.
     Що роботи з такими нечупарами? Потрібно вести боротьбу всією громадою! Місцеве самоврядування на чолі з депутатами, працівники культури, школи, торгівлі мають займатися виховною та роз’яснювальною роботою серед насе- лення, особливо молодого віку, ще з дитсадка.
     Розповідав мені якось односельчанин Дмитрійчук Василь, який проходив військову служ- бу в Німеччині. Пішов він одного разу знайомитись із міс-том. Купив цукерок. З’ївши од- ну, другу, обгортки кидав на дорогу. Коли почув тупіт. Не встиг озирнутись, як отримав декі-лька дубинок по спині. Запитав, за що? Поліцейський пока- зав на обгортки з цукерок, заставив підібрати. Після цього Василь більше не смітив. А тепер і його діти питають, куди віднести папірці. Як бачиться, в Німеччині діє екологічний за- кон: за порушення карають, в т.ч. й великими штрафами. А кошти, очевидно, використовують на озеленення, посадку рі-зних декоративних дерев, квіт- ників… Нам би так!
     Борис ІВАНЮК, с.Колом’є.


  коментарі: 1

 :   (написано 11.06.2011 в 02:47 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 1 + 6 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік