Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 15.04.2011 ЯКОСЬ ВОНО НЕ БУДЕ!

Згадаймо, після Чорнобильського лиха був накладений мораторій на будівництво всіх атомних реакторів у СРСР, в тому числі трьох реакторів Хмельницької АЕС. Але згодом, після часткової ліквідації аварії на ЧАЕС, мораторій на будівництво і добудову нових реакторів зняли і почали добудовувати другий енергоблок ХАЕС та четвертий блок РАЕС. Тепер уже і про 3 та 4 блоки Хмельницької АЕС йдеться…
     Але давайте заглянемо в правове поле. У ст.3 Конституції України говориться: «Держава відповідає перед людством за свою діяльність». Тільки от яким чином? - виникає питання.
     Так, на початку 1995р. Верховна Рада прийняла Закон України: «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку». В ст.12 його йдеться про соціальну зацікавленість тих, хто проживає від об’єктів атомної енергетики на відстані до 30км, - безперебійне енергопостачання жителів та пільговий тариф оплати за спожиту електроенергію.
     Знаю, що жителі міст і сіл зони спостереження в недалекому минулому не раз відчували знущання наших енергетиків, причому, по декілька годин щоденно. Тут і зіпсовані нерви від незробленого та невивчених уроків дітьми, і неможливість нормального ритму життя. А як ревіли тоді в короварниках корови від того, що невчасно доїлись! Згадати про це моторошно. І відбувалось це в нашій 30-кілометровій зоні! Тобто, взагалі проявлялась елементарна неповага до прав людини жити спокійно, комфортно і без «здригання» нервів.
     А тепер про пільговий тариф: «Згідно діючого порядку застосування тарифів на електроенергію для населення (п.1.7), яке проживає у 30-км зоні АЕС, встановлюється тариф у розмірі 50% від загальнодержавного (діючого)». Так ось, коли було запропоновано добудову двох блоків у Нетішині і Рівному, ЄБРР і вся європейська спільнота вимагали від екс-президента України Л.Д.Кучми закрити і законсервувати перший блок ЧАЕС. Цей банк не виділив обіцяних коштів. А наш екс-уряд зробив інше фінансування – за рахунок людей, підвищивши тарифи на електроенергію до 70% від діючих. І вже з тих пір більше й ніхто не згадує про отой тариф у розмірі 50%. Як і не кажуть нам, куди пішли ті кошти. Чому усі АЕС України не є юридичними особами, а кошти концентрує компанія «Енергоатом»? Чому в даний час, коли працюють ці добудовані реактори, ми досі платимо за спожиту енергію на побутові потреби за завищеним тарифом? Забули чиновники всіх рангів закон про пільгову оплату енергії на побутові потреби?!
     Нашому населенню 30км зони спостереження є кому і чому заздрити, бо в інших країнах, які мають атомні блоки, люди забезпечені нормальними пільгами і захистом від радіаційної небезпеки. Тобто, держави перед своїми громадянами законно і чесно виконують обов’язки з ядерної безпеки. А не так, як у нас, де влада тільки декларує свої наміри про добробут…
     Під час виборних перегонів кандидат у Президенти України В.Ф.Янукович наголошував: жителі всіх населених пунктів, що входять до 30км зони ХАЕС, платитимуть за споживання електроенергії на побутові потреби на 30% менше від діючих тарифів. А діючий в нашій зоні спостереження тариф – це 70% від загального тарифу. Арифметика тут бачиться мені така: 70% - 30% = 40%. Хоч насправді нічого в оплаті за електроенергію в нашій зоні спостереження не змінилося. Тепер нам пропонують добудову ще двох реакторів ХАЕС. Про тарифи при цьому ніхто й не згадує…
     Хоч усі ми давно усвідомили, що атомна енергетика – це досить небезпечна енергетика. Небезпечна тому, що вже маємо ніде інакше, а якраз саме на нашій землі Чорнобиль, відомий всьому світові. Я очевидець цього лиха, бо сам у 1998р. був ліквідатором, бачив його наслідки. Страшно і згадувати про ту ма-льовничу природу й землю, які вигоріли після аварії, думати про ті ресурси людські, фінансові, які були затрачені на подолання наслідків після вибуху четвертого блока ЧАЕС. Але тоді ще був «могутній» Радянський Союз, і він міг якимсь чином ліквідовувати наслідки аварії. Не доведи нас, Боже, це пережити в нашій самостійній Україні!
     Бо безпечнішого народу, який часто сподівається на те, що «якось воно буде…», ніде в світі не знайдеш, тільки в нас. Ми дуже інертні, безвідповідальні. І доручати нам управління такими об’єктами як атомні станції досить ризиковано.
     Нині усі проекти, пов’язані з нашими АЕС, складаються в Москві, постачання обладнання, тих же ТВЕЛів також іде звідти. В той час не пропонуються, або ж пропонуються не з великою охотою альтернативні проекти енергозабезпечення. Ми бачимо, що весь світ перейшов на енергозберігаючі технології як в промисловості, так і в сільгоспвиробництві. А ми ось, тобто наша влада та інші зацікавлені особи, навпаки хочемо нарощувати потужності за рахунок добудови реакторів.
     То хіба можемо ми радіти розширенню АЕС, знаючи про те, що не виконані умови нашого законодавства про ядерну безпеку, в тому числі й про пільги на електроенергію?!
     Ми, шановні славутчани, є заручниками цього «монстра», який кожний день, кожну годину і кожну хвилину видихає радіонукліди та інертні гази, небезпечні для здоров’я, - як для нас, так і для наступних поколінь. Тому треба щоб своє вагоме слово сказали обласне Товариство охорони природи, Національний екологічний центр при Академії наук України, організації «Зелений світ», «Грінпіс» та інші. Я закликаю всіх славутчан не залишатися байдужими до рішення про добудову реакторів. Адже місцева влада нас уже попередила про громадські слухання, які невдовзі відбудуться. То, можливо, запропонувати кожному мешканцю міста і села заповнити відповідні анкети, зібрати підписи населення зони навколо ХАЕС? Пробудімося і відстоюймо свої права, записані в Конституції України!
     Станіслав БУРКОВСЬКИЙ, м.Славута.


  коментарі: 0Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

9 + 8 + 9 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 9 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік