Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 07.04.2011 СЛАВУТСЬКА СТАХАНОВКА

Нещодавно в одній із всеукраїнських газет довелось прочитати, в яких умовах проживав останнім часом знаменитий шахтар не тільки Донбасу, а й усієї держави Олексій Стаханов, у якому стані колишній його дім сьогодні, побачити вміщене фото цієї хати. Однозначно проглядався висновок один – Стаханов жив скромно у власній оселі на околиці м.Торез на невпорядкованій вулиці. Торезькі жителі, й навіть бувалі таксисти, сьогодні не знають, де він мешкав, де той будинок. Отож, кореспонденту важко було його віднайти. Олексій Григорович за життя не вихвалявся своїми нагородами, Зіркою Героя Соціалістичної Праці… Жив звичайним буденним життям. Турбували його хіба що робітнича молодь, учні шкіл та ПТУ, які періодично запрошували на зустрічі, вечори, а також прості люди, що звертались до нього з проханнями вирішити якісь їхні побутові проблеми. Але з часом і вони забували не тільки хату ударного шахтаря, а й його почини, славу. Нагадав про нього всій Україні лише 75-річний ювілей стахановського руху.
     Саме ця обставина і спонукала мене поцікавитись: а як сьогодні живе наша стахановка - Аліція Федорівна Яроцька, Герой Соціа- лістичної Праці, ця надзвичайно скромна людина?
     Нагадаю славутчанам, що прядильниця суконної фабрики Аліція Яроцька за підсумками 8-ої п’ятирічки (1966-1970рр.), яку виконала за три роки, у 40-річному віці була удостоєна звання Героя Праці з врученням їй Золотої Зірки та ордена Леніна. Має і орден Трудового Червоного Прапора. Це надзвичайно високі визнання і нагороди. Ось такою стаха- новкою й проявила себе у свій час ця жінка.
     Я добре пам’ятаю бурхливий ритм роботи суконної фабрики років 40 тому. Серед усіх підрозділів підприємства особливо вражала очі напружена робота апаратно-пряди- льного цеху – серця виробництва. Тут красивими рядами працювали довгі, складні за конструкцією і навіть небезпечні в плані охорони праці прядильні машини, чувся їх специфічний технологічний шум.
     Навколо все стрімко оберталось, наче стрілами бігали невтомні нитки прядива і перетворювались із бобін у шпулі для ткацьких верстатів. Прядильниці вправно походжали вздовж верстатів, керували робочим процесом і пильнували, аби не обірвалась якась нитка, не трапилось поломки, не збився процес роботи не тільки однієї машини чи цеху, а й усієї фабрики.
     Адже, якщо не буде достатньої кількості прядива та належної його якості, то не буде роботи для ткаль, ворсувальників, оздоблювальників, контролерів… Не буде головної продукції – ковдр. Ось чому збоїв у роботі цієї дільниці ніколи не було. А усім цим процесом відповідально, організовано, чітко й злагоджено керувала досвідчений фахівець Аліція Яроцька. Про свої перші кроки трудової діяльності та весь понад 40-річний стаж роботи на фабриці вона й сьогодні розповідає захоплююче, з радістю і насолодою, з неабияким патріотизмом. Разом із тим, глибоко переживає за нинішні справи на рідному їй підприємстві, яке стало її долею.
     Бо на фабрику прийшла ж вона зовсім юною. Спочатку працювала шпульницею на ручних моталках, потім - прядильницею на малопродуктивній прядильній машині, згодом - на високопродуктивних напівавтоматах та швидкісних автоматах. І скрізь вирізнялась працьовитістю, кмітливістю та організованістю. Завжди була попереду. Неначе ота Зірка її вела за собою… Очолюваний нею комсомольсько-молодіжний колектив показував зразки ударної праці навіть досвідченим прядильницям. Змінні норми тут виконувалися на 142-145 процентів!
     Помітивши високі організаторські та професійні якості Аліції Федорівни, керівництво фабрики й призначило її бригадиром, майстром, а згодом начальником цеху. Як згадує ветеран, із запровадженням раціоналізаторських пропозицій та новаторських методів фабричних інженерів і майстрів, передового досвіду споріднених підприємств фабрика перейшла на виробництво прядива нового артикула, тобто, вищої якості: зі збільшенням вмісту вовни. Ковдри стали пухнастіші, тепліші, комфортніші, красивіші, з вишуканими орнаментами та візерунками. Славутськими ковдрами нарозхват і залюбки торгували 35 торговельних баз, ними охоче вкривались діти в школах-інтернатах, дитячих садках, відпочиваючі в санаторіях, мешканці робітничих і студентських гуртожитків, туристи в походах, солдати в армії та й усі споживачі. Вони щиро дякували ніжним жіночим рукам, що творили ці прекрасні товари, щедро закладали в них затишок і тепло.
     Ось у таких робітничих буднях і пройшло життя нашої героїні. А славилась Аліція Яроцька ще й своїм сильним голосом - була активною хористкою не тільки на фабриці, а й у районному Будинку культури. Варто зазначити, що в 30-річному віці (у 1961 році) вона обиралась делегатом ХХІ-го з’їзду КПРС, досі з особливою бережливістю показує фотографію, зроблену в Кремлівському палаці з’їздів.
     Сиділи ми з Аліцією Федорівною й переглядали її численні архівні документи, фотографії та вирізки з газет, нагороди. Впали в очі дві Похвальні грамоти – за високі знання та зразкову поведінку в другому (1940 рік), та третьому (1941 рік!) класах. Були відзнаки й у Славутській школі №3 в інші роки, але не збереглись. І подумалось мені: ось з таких старанних учнів виростали зразкові трудівники - Герої Праці.
     Живе Аліція Федорівна в скромній, маленькій хатині на периферійній вулиці Славути. Коли запитав, чому в свій час не отримала від держави квартири, то відповіла, що завжди поруч із нею у черзі виявлялися люди, які більше потребували житла, і совість не дозволяла їй перейти їм дорогу. Та вже дуже до душі Аліції Федорівні рідна садиба, затишна оселя, сусіди, улюблена вулиця. Тут же додала, що коли її питають, де вона живе і як знайти її будинок, то відповідає: шукайте, мовляв, на вулиці Сокола найменшу хатину - і відразу попадете до мене…
     Своїм життям та умовами проживання ветеран цілком задоволена. Все необхідне у неї є: природний газ, водяне опалення, вода, світло, радіо, телефон. Вражають привітність і гостинність цієї надзвичайно енергійної жінки, її красива посмішка, задоволення життям, оточуючими людьми. Дуже цінує вона стосунки з сусідами - зліва і справа, через дорогу - Оленою та Рудольфом Ващуками, Миколою Ломінським, Вандою Царук, Галиною Шатковською, давніми друзями Валентиною Качановською, Олександрою Савицькою, Галиною Ісаєвою. Дружно живе і з сином Сергієм та невісткою Наталією, що мешкають неподалік. Скучає лише за дочкою Лілею, яка мешкає аж у далекому Норильську, за п’ятьма внуками.
      У житті ця жінка над усе цінує чесність і порядність, а ще дуже боїться неприємних стосунків між людьми, зокрема - у державних справах, де такого взагалі, на її думку, не повинно бути. В знак шани і поваги до Аліції Федорівни, визнання її заслуг перед славутчанами в 2005 році міська влада, очолювана М.О.Поліщуком, присвоїла їй звання «Почесна громадянка м.Славути». Коли вона з іскристим поглядом очей розповідала про це, я відчув, що Аліції Федорівні дуже хочеться, щоб до неї не забували дорогу й сьогодні - і від влади, і від трудового колективу, і від шкіл, і від ради ветеранів. Матеріально вона забезпечена, а от моральної підтримки не завадило б, і жінка раділа б кожному візиту.
     Незабаром зустрічатиме Аліція Федорівна свій 80-річний ювілей. Хочеться побажати нашій добродушній і мудрій героїні (вона ж бо у нас в місті така одна!), дитині війни, справжньому ветерану праці, славутській стахановці зустріти свій ювілей у доброму здоров’ї, достатку і благополуччі, в широкому колі рідних, колег і друзів-однодумців, а ще - довгих-предовгих років життя.
     Микола ПАВЛЮК, громадський кореспондент.
     


  коментарі: 6

 :   (написано 08.04.2011 в 23:05 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 18:46 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 19:48 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 06:35 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 05:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 10:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 5 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День ліквідатора

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


3 + 1 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік