Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продам гіацинти суміш 15...
Робота:       Потрібен продавець у кав\'ярню.
  &nb...

Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 07.04.2011 ПРОКЛЯТТЯ ГАННИ

Нещодавно зустріла свою знайому, яка розповіла мені цю сумну бувальщину з життя своїх односельчан.
     «В 50-их роках наша родина переїхала на Славутчину. Неподалік від нас мешкала сім'я Поліщуків: чоловік, дружина та четверо діточок. Батька Степаном, а матір по-вуличному Степанидою звали. Діти в них були всі напрочуд красиві - стрункі, чорноброві, кароокі, до того ж, розумні.
     Старша дочка Галина закінчила школу з медаллю, вступила до педінституту. Красуня Галина, на яку заглядались всі сільські парубки, зв'язала свою долю зі старшим чоловіком. Після народження першої доньки Тетяни зійшла з глузду. Бува, йде селом - струнка, довгонога, чорне кучеряве волосся розсипалось по спині, карі очі - такі великі - здаються ще більшими, аж горять. Іде, не помічаючи нічого навкруги, розмахуючи руками, ніби проводить урок у класі. Діти побоювались її, але вона злого нічого нікому не чинила.
     Чоловік Галини працював далеко, в село навідувався рідко. Після лікування в психіатричній лікарні Галина завагітніла сином Олександром, якого народила в садку, - добре, що сусідка помітила вчасно, викликала швидку. Після тих пологів Галина з лікарні вже більше не поверталась. Не впізнавала нікого з рідних. Довелося Степану зі Степанидою виховувати онука самим.
     Менша сестра Антоніна працювала в районній лікарні медсестрою, та через екзему на руках довелось залишити роботу й шукати будь-які підробітки, щоб якось підняти двох синів, бо з чоловіком розлучилась, а підтримки нізвідки було чекати.
     Про брата знаю лише, що мав двох синів: один загинув в аварії, а другий став наркоманом.
     Вероніка, найменша з дітей Поліщуків, закінчила добре школу, та не було на кого залишити стареньких батьків і малих племінників, щоб поїхати на навчання. От і лишилась вдома. Згодом вийшла заміж, але подружнє життя не склалося, від шлюбу залишились син та донька, якими опікувалась сама. Невдовзі й її настигла лиха звістка - під колесами потяга загинув син-підліток.
     Минали роки… Вже й донька старшої Галини закінчила школу і технологічний інститут, стала працювати інженером. Але біда не спала - від частих головних болів вона потрапила у ту ж сумнозвісну психіатричну лікарню, де її періодично лікували, надали інвалідність та пенсію в 54 карбованці.
     Брат Тетяни Олександр теж був трохи дивакуватий - змолоду відвів бороду, уникав людей…
     Чому ж нещасна доля переслідувала цю родину?
     Старші люди розповіли про молодого красеня Степана, який засватав та одружився з красунею Ганною. Кохали вони один одного дуже, але щастя їм те кохання не принесло - не могла Ганна народжувати діточок Степанові. Степан терпів докори рідних, й ті дорікання виявились сильнішими за кохання - прогнав він свою Ганнусю… А вона, обливаючись гіркими сльозами, збирала поспіхом свої нехитрі пожитки. Коли знімала їх вінчальні ікони, з душі зболено вирвались слова страшних прокльонів. Вони падали, немов каміння, на голову колись такого коханого чоловіка та його родини. Степан стояв із опущеною головою, ніби й справді скаменів, - не промовив жодного слова й Ганни не зупинив.
     А невдовзі рідня підшукала йому іншу дружину, яка подарувала Степану чотирьох дітей, та не принесла їм щастя.
     Нема вже давно на цьому світі Степана зі Степанидою. Залишилася лише їх старенька хатинка - як німий свідок давніх подій. Тут досі мешкають діти старшої Галини.
     Прокляття, що зриваються від причиненої образи та болю, ніби заспокоюють того, хто шле їх, на мить. Згодом сказане забувається. Але страшним тягарем воно падає на голови тих, в чий бік його посилають, - тоді страждають не тільки зловмисники, які заподіяли зло людині, а й їхні діти та онуки, не розуміючи, за що їм у житті випало стільки горя. Вони звертаються до Бога й запитують: «Господи, за що?!».
     В цій бувальщині, можливо, хтось впізнає себе чи своїх близьких. Але головне - це зробити з неї правильні висновки: з повагою та милосердям треба ставитися не тільки до рідних і близьких, а й до тих, хто мешкає поруч з вами. Бо тільки від добра народжується добро.
     Хай боронить вас усіх Господь від страшних прокльонів, адже життя людське таке чудове і… таке коротке.
     Надія БІЛОУС, м.Нетішин.
     


  коментарі: 6

 :   (написано 08.04.2011 в 18:52 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.04.2011 в 16:03 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.05.2011 в 14:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 17.05.2011 в 22:09 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 11:17 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 10.06.2011 в 11:50 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

2 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
св. Сави

прогноз погоди
Бідному Савці нема долі ані на печі, ані на лавці.

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6883
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 2 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік