Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 20.03.2011 ЩО СКАЖУТЬ ЛЮДИ…

За свою тисячолітню історію людство за допомогою релігії виробило такі норми суспільної моралі, які оберігають як окремого індивідиума, так і все суспільство від руйнування та деградації. Ці духовні правила існують давно: «Не вбий!», «Не кради!», «Шануй своїх матір і батька»... Але усі їх, як на мене, об'єднує ще таке поняття як «громадська думка». Погодьтеся, кожного із нас не раз підстерігає сумління: а що люди подумають? Що вони скажуть про той чи інший вчинок? На мій погляд, саме громадської думки боїться навіть той, хто вже нічого не боїться. До чого може призвести нехтування думкою людей, думкою громади, наочно продемонстрували події в Єгипті. Ось чому громадська думка - то є велика сила, яку потрібно поважати і якою треба неабияк дорожити та керуватися нею у всіх своїх діях і вчинках. Саме так і поступають мудрі правителі та керівники.
     Однією із таких мудрих і благородних особистостей був на Славутчині князь Роман Сангушко. Вдячна пам'ять донесла до нащадків спогади і бувальщини про його життя. Пропоную вашій увазі одну з них.
     Якогось погожого літнього дня 1915 року з села Жуків, що за 12 кілометрів від Славути, дорогою, яка пролягала серед лісу, рухався віз, запряжений парою коней. Кіньми управляв середніх років селянин, який у своїх справах поспішав до міста.
     За селом він наздогнав старенького дідуся з сивою борідкою та палицею в руці, який крокував узбіччям дороги. Порівнявшись з ним, селянин зупинив коней, привітався до подорожнього та й питає, куди він іде. «Іду в Славуту», - відповів дідусь. «Сідайте до мене, - запропонував їздовий, - вам буде скоріше, а мені в компанії веселіше їхати».
     Дідусь подякував за запрошення, хвацько виліз на воза і вмостився поряд із селянином. Трохи згодом старенький питає свого благодійника: «А чиї то ліси навкруги?» «Це ліси - дай йому, Боже, здоров’я! - князя Сангушка», - відповів чоловік. «А чиї то землі?» - знову запитує дідусь. «Ці землі теж належать князю», - відповідає їздовий, поганяючи коней. «А хто він такий, цей князь Сангушко? - не вгаває допитливий дідусь. - Добрий він чи ні?» «Ви, напевно, здалеку йдете, що про князя нічого не чули. А я вам, шановний, таке скажу, що про нашого князя гріх щось погане мовити, - відповів селянин. – Хочете, мені вірте, а хочете - ні, але він усім селянам, хто тільки до нього звертався, допоміг. Не раз, бувало, кінь в господарстві загине чи корова-годувальниця в багатодітній сім’ї, чи грім хату спалить – всі йдуть до князя за допомогою. То князь, добра душа, гроші на коня чи корову виділить, а погорільцям лісу на хату випише. А ось недавно сільській громаді гроші на побудову церкви пожертвував. Такий він, наш князь Сангушко, про це всі в окрузі знають».
     Отак, неспішно бесідуючи, наблизилися вони до Славути. Селянину потрібно було їхати в напрямку ринку, а дідусь просить його підвезти у протилежному напрямі. Той погодився, та й привіз його майже до князівської садиби. Тут він зупинився й говорить дідусеві: «Далі я не поїду, бо боюся. Там охорона князя Сангушка, козаки на мене дивитися не будуть, можуть і побити...» А дідусь просить ще трохи підвезти, бо, мовляв, не здужає іти. Селянин уже й не знає, що його робить. З одного боку, лячно охорони, а з іншого - не може ж відмовити чемному прохачеві.
     А тим часом, поки він так собі міркував, коники самі помалу йдуть, везуть обох далі. Коли ж під’їхали до маєтку, дідусь спритно зіскочив із воза і швидко зник за прохідною. Не встиг селянин опам'ятатися, як із прохідної вибігли два озброєні шаблями козаки. З обох боків вони вхопилися за вуздечку селянських коней і разом із переляканим їздовим ведуть через браму на подвір’я. Селянин із плачем просить козаків його відпустити.
     «Я не по своїй волі сюди приїхав. Мене якийсь дідусь дуже просив. Відпустіть, вдома на мене жінка і діти чекають… Я ж нічого поганого нікому не зробив. Змилуйтеся, відпустіть ради Бога, - благає чоловік не своїм голосом. - Простіть мене грішного».
     А козаки слухають мовчки, та лише усміхаються. Аж тут до них під'їжджає на парі молодих породистих коней ще один сторожовий. На конях - нова збруя, новесенький віз і навіть новий батіг. Посадили козаки селянина на той новий віз, дали в руки віжки й батіг, та й говорять йому: «Їдь, чоловіче, куди тобі треба». Чоловік все не може зрозуміти, що з ним діється. Козаки йому й пояснюють: «Ти хіба знаєш, кого ти підвозив? Самого князя Романа Сангушка! А це тобі від нього така подяка…»
     Вражений щедрим подарунком і такою щасливою переміною, поїхав селянин додому. Від того часу пройшло майже сто років. Але пам'ять про добрі діяння цієї людини не забувається. Зокрема, ця бувальщина передається з вуст у вуста. Зворушливо й тепло стає на душі, коли чуєш її. Хоч живемо ми в 21 столітті, та й суспільна мораль тепер уже не така висока, як була колись. Але, незалежно від часу, посад і соціального статусу, приймаючи будь-яке рішення, кожній людині корисно насамперед себе запитати: «А що про це скажуть люди?»
     Олександр ЛЯШОК, м.Славута.
     


  коментарі: 12

 :   (написано 06.04.2011 в 16:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 08.04.2011 в 18:40 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 15:59 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 19:36 з адреси:  h131-133.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 13:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 20:25 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 18:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 08:08 з адреси:  h131-161.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 22:32 з адреси:  h131-152.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 06:12 з адреси:  h131-155.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 04:11 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 11:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 7 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


9 + 1 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік