Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
Гнатюк Володимир  :  Вдячний мешканцям села за збережену пам'ять про мого діда Віктора.  ...
de  :  Gol  ...
Куплю/продам:       Породам 1500грн сапожки ...
Робота:       ТзОВ "ЮЛІУС ТРЕЙДИНГ" запрошує на роботу...
Послуги:       ВСІ ВИДИ РЕМОНТНИХ РОБІТ!!!!
  &nb...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 17.03.2011 ДАВАЙТЕ ДАМО ЧЕСНУ ВІДПОВІДЬ

Аварія, що сталася 25 років тому на Чорнобильській атомній електростанції, залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей. Хоча, її масштаби могли бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників, у тому числі й краян Славутчини. Ризикуючи власним життям і жертвуючи здоров’ям, вони з честю виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу та подальшого розповсюдження радіації.
     Нагадаю: о 1 годині 23 хвилині 26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор, значна кількість радіоактивних речовин потрапила в навколишнє середовище. Рівень радіації сягав 25 мікрорентгенів (!) на секунду. За розрахунками експертів, сумарний вихід радіоактивних матеріалів становив 50 мільйонів кюрі, що рівнозначно наслідкам вибухів 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. В результаті катастрофи 1986 року було радіоактивно забруднено більш ніж 2,3 тисячі населених пунктів в 12-ти областях. П'ята частина території України стала зоною радіоактивного забруднення, внаслідок чого було переселено 200 тисяч чоловік. Понад 600 тисяч громадян брали участь у ліквідації наслідків аварії на забруднених територіях та в особливій 30-кілометровій зоні відчуження навколо ЧАЕС, з яких 10 тисяч робітників та інженерних спеціалістів було безпосередньо задіяно на грандіозному будівництві унікального об’єкта «Укриття». Всі ті герої-трударі зазнали значного радіоактивного ураження.
     Але й через 25 років після аварії на ЧАЕС ця радіаційна катастрофа продовжує впливати на життя і здоров’я багатьох людей. З 1991 року смертність населення стала перевищувати народжуваність. Із числа постраждалих, які перебували під медичним наглядом у лікувально-профілактичних закладах системи МОЗ України, лише в у 1987-2004 роках померли 504117 осіб, із них 497348 дорослих та підлітків (у т. ч. 34499 ліквідаторів аварії) та 6769 дітей (за узагальненими даними Наукового центру радіаційної медицини МОЗ України).
      Чорнобильська трагедія завдала Україні глибокої рани, з якою країна жила протягом минулих цих років й, на превеликий жаль, змушена буде жити ще впродовж тривалого часу. Економічні втрати, спричинені катастрофою на ЧАЕС, стали серйозним гальмуючим фактором економічного розвитку нашої молодої Незалежної держави.
     Сьогодні, з височини часу, ми повинні дати чітку й об’єктивну оцінку причинам та наслідкам «чорнобильського лиха», аби зменшити та спинити негативну прогресуючу тенденцію викликаних ним соціальних проблем. А найперше - подбати про максимальну безпечність атомних електростанцій, надання (як у всьому цивілізованому світі!) гарантованих соціальних преференцій для місцевих громад у регіонах розташування АЕС. Тут, на мою думку, має стати нормою політика максимальної прозорості всіх аспектів діяльності атомних електростанцій та НАЕК «Енергоатом».
     Для прикладу, в Німеччині не тільки здійснюються відкриті екскурсії до реакторів та сховищ ядерних відходів, але громадськості надається право ознайомитися з будь-яким документом стосовно цього питання за своїм бажанням. Уряд Франції на рівних(!) веде переговори з представниками тих комун, де планується розміщення сховищ відходів, та пропонує субсидію «за втрату іміджу» на суму в 11 млн. доларів США тим комунам, які згодяться прийняти ці підземні сховища. Громадяни кантону Нидвальд у Швейцарії згодились розмістити сховища відходів з малою та середньою радіоактивністю у своїх межах, за що вони матимуть близько 5млн доларів США щорічно протягом 40(!) років від керівництва ядерної енергетики своєї держави. Грошові виплати, податкові знижки та пільги впроваджують уряди інших країн Європи, на які від Чорнобиля, як мовиться, тільки трохи чорнобильським духом війнуло. А що ж маємо ми в своїй Україні, в якій «оселилася» вселенська атомна біда?
     Люди наші вкрай зневірені в абсолютній безпечності ядерних енергоблоків, їх екологічній чистоті, в чому їх намагаються переконати атомники, та не відчувають з боку відомства АЕС турботи про їх ускладнене життя. Нас продовжують вводити в оману, що лише ядерна енергетика є показником ефективності, сучасності і технічної досконалості. Це призвело не тільки до відмови України закрити діючі реактори, але й до спорудження нових. Хоча, як не існує ніяких об’єктивно прийнятних програм захоронення радіоактивних відходів з існуючих реакторів, так не розглядаються вони й для тих реакторів, які намічено будувати.
     Давайте, шановні земляки, озирнемося навколо і дамо чесну відповідь, що ми, прості громадяни, маємо від того «енергетичного дива», яким зветься атомна енергетика?! Пригадуєте, колись екс-президенту Л.Кучмі Євросоюз та США багато чого наобіцяли, аби тільки він закрив Чорнобильську АЕС. Кучма й справді, заробляючи необхідні дивіденди перед Європою, швиденько ЧАЕС зупинив. А ось обіцянки «єврообіцяльників» розтанули, як на туман над річкою. Можливо, якісь пани своє й взяли, а люд простий пошили в дурні…
     Скажіть мені, що роблять у світі цивілізовані люди (до яких і ми нібито належимо) після будь-яких аварій? Звісно, розбираються у всьому, що спричинило біду, удосконалюють техніку, автоматику, контрольно-вимірювальні засоби – одне слово, дбають про підвищення рівня гарантованої безпеки експлуатації устаткування, тієї чи іншої технології, створюють умови, за яких виключається сама можливість повторення такої біди. В ідеалі й в Україні мають бути створені умови, які унеможливлять будь-яку аварію в атомній енергетиці. В усьому світі саме так і стоїть питання, і там уже давно прийшли до висновку, що безпека експлуатації АЕС із суто технічного питання перетворилась на фінансово-технічне. Тобто, на сьогодні рівень безпеки експлуатації АЕС визначається рівнем фінансування технічних заходів для забезпечення цього рівня.
     І лише в Україні процесами в атомній енергетиці подекуди керують політики, демагоги та різноманітні творчі діячі: то “поетизована” Верховна Рада накладає мораторій на добудову майже готових до експлуатації енергоблоків; то з-за кордону диктують, експлуатувати нам діючі блоки чи припиняти їх дію; то у наспіх зібраному натовпі вирішують, чи добудовувати ті ж 3 і 4-ий енергоблоки замість практично уже зупиненої Чорнобильської АЕС; то у галасі і гаморі голосуванням вирішується питання про структуру управління атомної енергетики.
     Використовують при цьому єдиний аргумент, яким виправдовується все це безладдя і безглузда суєта: у нас стався Чорнобиль! А де ж реальні дії, де необхідне масштабне фінансування, де чіткі гарантії та турбота? Хіба ніхто не чує, як ліквідатори аварії на ЧАЕС волають: не знущайтеся із нас мізерними подачками, віртуальними пільгами, «безбожними» судами-тор- турами, на яких чорнобильці відсуджують зароблену своїм скаліченим здоров’ям пенсію…
     Маючи великий досвід роботи з ліквідаторами та багаторічну практику спілкування з громадами міста і району, хочу насамкінець окреслити найголовніші вимоги, які висувають люди до чиновників і керманичів атомної енергетики: ціна електроенергії для населення, малого підприємництва і бюджетних установ в межах 30-кілометрової зони має бути не більшою, ніж відпускна ціна на АЕС (у нашому випадку – ХАЕС). Частку від капіталовкладень на добудову чергових енергоблоків, спрямовану на розвиток соціальної інфраструктури 30-кілометрової зони спостереження, необхідно збільшити до 10%. Не кажучи про все інше, значного поліпшення якості, повноти і рівня потребує медичне обслуговування населення. А задля цього слід кардинально модернізувати медико-діагностичне обладнання в лікувальних закладах нашої, поставленої під загрозу атомного монстра, зони.
     
     Віктор КАЛАШНІКОВ, голова Славутської Спілки інвалідів Чорнобиля.
     


  коментарі: 14

 :   (написано 17.03.2011 в 20:44 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2011 в 16:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 02:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 27.04.2011 в 22:23 з адреси:  212.113.37.105)
 :   (написано 30.04.2011 в 15:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 19:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 13:54 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 20:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 18:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 07:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 22:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 06:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 04:10 з адреси:  h131-172.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 11:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

7 + 1 + 2 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6906
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


4 + 2 + 5 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік