Коментар до фото: Збудовано на данний час гарний мікрорайон Сонячний...
Завантажується пошукова система...
englisCal  :  Спасибо<a href=http://topenglish.md/kids/ru>...</a>  ...
Custom Essay  :  write essays <a href="http://essays.store">essays</a> essays <a href=http://essays.store>essay name</a>  ...
Куплю/продам:       Продам картину виложену ...
Робота:       я наталия 27 років шукаю буть яку роботу під робот...
Послуги:       Мурую груби, каміни, печі,димоходи 098-741-80-1...
     Догляну людину похилого віку в Ташках або Варварівці, по договору або з умовою успаткування житла. 0972724717 ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 17.03.2011 НАЙБІЛЬША «АТОМНА» ТАЄМНИЦЯ

Як ви гадаєте, шановний читачу, у чому криється найбільша таємниця вітчизняної атомної енергетики? У конструкції її ядерних блоків, їх потужності, обсягах виробленої ними електроенергії, грошових сумах, що надійшли від її споживачів? А от і не відгадали – усе це відкриті дані, із якими керівництво АЕС, зокрема, Хмельницької, щоразу знайомить своїх численних відвідувачів. Йдеться зовсім про інше…
     Якось під час дня депутата на Хмельницькій АЕС я поставив запитання головному інженеру ХАЕС В.П.Макєєву: «На що можна розраховувати нам, мешканцям 30-кілометрової зони спостереження ХАЕС, на які сталі пільги за ризик проживання у ній? Які приклади тут можна навести зі світової практики?». Відповідь була наступна: «По-перше, в жодній з ядерних країн законодавчо не закріплено офіційний статус 30-кілометрових зон, прилеглих до АЕС. Подібні пільги загалом відсутні в Іспанії, Німеччині, Японії. Разом з тим, у Франції вони передбачені. Ваше запитання ми записали й переадресуємо компетентній установі - відділу міжнародного співробітництва НАЕК «Енергоатом». Після надходження звідти відповіді надішлемо вам».
     Вочевидь, даремно кажуть, що обіцяного три роки чекають, - відтоді минуло більш як 4 роки, а відповіді все нема та нема… Тому ми самотужки почали її шукати і, здається знайшли - в офіційних джерелах, від офіційних осіб.
     Ось, приміром, висловлювання народного депутата з Хмельниччини Лева Бірюка, вміщене у «Подільських вістях» 25 лютого 2010 року: «Якщо будувати на ХАЕС ще два енергоблоки, то в річках води на її охолодження може не вистачити. Потрібно законодавчо визнати, що в разі будівництва такої споруди вода в колодязях може зникнути. Тому в державі має бути грошовий резерв, з якого мешканці мають отримати компенсацію. Щодо безкоштовної чи пільгової електрики, то в Японії та Франції ті, хто живе поруч з атомними, сплачують за спожиту енергію у десять разів менше, ніж інші». А екс-нардеп, також хмельничанин, Віталій Олуйко у тих же «Подільських вістях» від 21 жовтня 2010 року, стверджує, що у Німеччині електроенергія для мешканців таких зон взагалі безкоштовна.
     Давайте згадаємо, про що розповідав на сторінках «Дзеркала тижня» 4 серпня 2001р. директор українського відділу Всесвітньої лабораторії, вчений-фізик Геннадій Пальшин: «Я був на електростанції, за 150км від Парижа, де працюють три енергоблоки. І дійсно – поряд городи, виноградники. Як тільки енергокомпанія купляє землю під будівництво атомної станції, тут же укладається угода, що вона побудує дороги, школи в її 30-кілометровій зоні та буде їх утримувати за власний рахунок».
     А ось що писала нетішинська газета «Енергобудівник» управління будівництва Хмельницької АЕС у жовтні 2002 року з приводу відвідин Нетішина французькою делегацією: «Гості розповіли, що у них, крім 30-кілометрової зони спостереження, існують поняття ще й 5- і 10-кілометрових зон. Жителі прилеглих до атомної станції Шінон населених пунктів спокійно ставляться до АЕС і навіть задоволені місцем свого проживання: воно гарантує сталі соціальні пільги та захист. «Акції протесту проти будівництва енергоблоків мали місце років зо 20 тому», - сказав один із гостей, президент Асоціації міст-побратимів Мішель Далі. – Але побудова уже першого блока привнесла стільки позитивного в життя міста, що його жителі швидко заспокоїлись, і навіть почали ратувати за продовження будівництва АЕС».
     А чого ж не агітувати за «мирний атом», коли будівництво усіх енергоблоків (а їх у Франції – 59!) було заздалегідь узгоджено із місцевим людом, на що в окремих випадках пішло по декілька років? Зате, люди, котрі мешкають поблизу АЕС, отримують відповідну плату «за страх». Крім новозбудованих соціальних об’єктів, це ще й пільгові тарифи на електроенергію, теплопостачання парників і осель. Вчителі та лікарі, які працюють на прилеглих до АЕС територіях, мають суттєві пільги та преференції, тому охоче інформують населення щодо стану справ на АЕС, залишаючись, по суті, найкращими - активними й авторитетними - пропагандистами атомної енергетики. Ось вам і вся «атомна» таємниця!
     До речі, у 2001 році вищезгадуване місто-супутник французької АЕС Шинон у складі делегації працівників ХАЕС відвідав тогочасний заступник її генерального директора з кадрів і соціальних питань Юрій Бугаєв, який і поділився своїми враженнями від цієї поїздки з читачами «Подільських вістей» у №85 від 31 липня 2001 року: «За конструктивними особливостями наші станції дуже схожі. І структура управління така ж. А відрізняється вона від нашої тим, що обслуговуючого персоналу, який безпосередньо керує станцією, разів у п’ять менше, ніж на ХАЕС. А що стосується жителів населених пунктів, які прилягають до АЕС, то вони не мають ніякої радіофобії. Навпаки, задоволені таким сусідством, бо станція в радіусі шести кілометрів відпускає теплу воду, якою фермери підігрівають землю в теплицях».
     А що, дозвольте запитати, обігріває ХАЕС – крім свого міста-супутника Нетішина? Чому, врешті, мешканці так званої старої частини міста – сіл Нетішин та Солов’є, змушені обігріватись, як і у старі часи, здебільшого дровами та вугіллям? Лише в 11 оселях (не найбідніших!) встановили тут електроопалення. Решта селян, перебуваючи під самим боком ХАЕС, роками очікували газифікації!.. Як мовиться, і сміх, і гріх!
     Між тим, із 3,7 тисячі гектарів нетішинської земельки місту відійшло понад 2 тисячі… То що взагалі отримало село Нетішин від сусідства з ХАЕС? Дороги тут тільки магістральні, тобто, збудовані на випадок евакуації у разі виникнення серйозної аварії на АЕС (як і місток, що з’єднує стару та нову частини Нетішина). Централізоване теплопостачання в старій частині взагалі відсутнє. Хоча, до цивілізації - рукою подати. Незадовільний стан телефонізації, ще гірший – радіофікації. До речі, ще до вересня 2009 року фінансування місцевого проводового радіомовлення здійснювала тут ХАЕС, яка за його допомогою мала можливість оголосити нетішинцям про виникнення надзвичайної ситуації. Проте, зі здачею в експлуатацію вуличної системи оповіщення Нетішина, потреба у проводовому радіомовленні зникла. Хоча, це ще можна зрозуміти.
     А от вам картина переважної більшості сіл 30-кілометрової зони ХАЕС: нині лише 2% дворогосподарств забезпечені проводовим радіомовленням, 30% сіл зони - електросиренами, з яких третина – діюча. А гучномовці у селах цієї зони взагалі відсутні! Як, до речі, декілька років поспіль відсутнє й електронне табло автоматичного датчика радіаційного контролю на приміщенні Славутського районного вузла електрозв’язку. То скільки ж будемо нагадувати керівництву ХАЕС, що згідно з чинним законодавством матеріально-технічне забезпечення засобами оповіщення населення 30-кілометрової зони спостереження покладено на цей, підпорядкований йому, найбільший техногенно-небезпечний об’єкт регіону?!
     До речі, у Славутському районі 48 сіл розташовані в зоні ризику ХАЕС - а обладнано водогонами їх 0,7%, водовідведенням – 0,4%. Жодне з цих сіл, та й, напевно, усього району, не має громадської лазні, де, на випадок тієї ж надзвичайної ситуації, можна було б здійснити дезактивацію населення (ще 20-25 років тому більшість сіл району їх мала).
     Та й у старому Нетішині з водопостачанням - неабияка проблема! Тут мешкає біля 3тис. чоловік, які щодня стикаються з нею – в їх колодязях вода або відсутня, або непридатна для приготування їжі, бо не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.
     Дороги у старій частині міста постійно руйнуються – через значні перепади температури повітря та підвищену вологість (що не кажіть, а дається взнаки наявність ставка-охолоджувача ХАЕС площиною 25кв.км!), рух ними великогабаритного транспорту. Тому настрій у нетішинців-селян не дуже оптимістичний - навіть у тих, хто встиг обзавестися електроопаленням. Адже, у зв’язку із черговим підвищенням цін на електроенергію, це задоволення нині коштуватиме їм до 800грн на місяць! Тому й згадують вони ностальгійно (та й ми всі разом із ними) пільгові для 30-кілометрової зони ХАЕС 50% тарифи на електроенергію, що діяли ще до пуску 2-го енергоблока. Нині ми сплачуємо 70% - оце й уся «пільга» для нашої зони спостереження!
     Так, Нетішин – місто молоде, ростуче, й тому житлове питання тут особливо загострене. Адже на квартирній черзі тільки у міськвиконкомі роками перебуває понад тисяча чоловік. Разом із тим, катастрофічно зменшується кількість населення у селах району, в т.ч. й розташованих у 30-кілометровій зоні ХАЕС, з них більшість – люди пенсійного віку, що особливо потребують кваліфікованої медичної допомоги. Чим посприяла НАЕК «Енергоатом» цим людям, яким «нав’язують» ще два блоки АЕС?!
     Ще одна серйозна проблема сіл навколостанційної території – відсутність тут або недостатня протяжність мережі зовнішнього освітлення. Звісно, це проблема не тільки Славутчини, а й у цілому нашої області, де довжина мереж зовнішнього освітлення становить понад 1300км, або всього 10% від загальної довжини комунальних доріг її населених пунктів, котрі освітлюють біля 30 тис. ліхтарів, 80% з яких осявають міста обласного значення, у т.ч. Славуту та Нетішин. Решта 20% припадає на села - в середньому це по 4-5 «лампочок Ілліча» на кожне з них…
     Ось із такими «показниками» ми йдемо до громадських слухань і консультативного референдуму щодо питання спорудження нових енергоблоків ХАЕС. Як відомо, тільки після надання населенням краю згоди на це має бути прийнято законопроект «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 і 4 Хмельницької АЕС». Чи, може, думкою людей вирішили просто знехтувати?!


  коментарі: 14

 :   (написано 17.03.2011 в 20:45 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.04.2011 в 16:20 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 15.04.2011 в 02:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 27.04.2011 в 22:23 з адреси:  212.113.37.105)
 :   (написано 30.04.2011 в 15:58 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.04.2011 в 19:19 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 13:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 07.05.2011 в 20:18 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.05.2011 в 18:39 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 19.05.2011 в 07:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 22:29 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 30.05.2011 в 06:01 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 04:08 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 11.06.2011 в 11:02 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

5 + 1 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
С новым годом, земляки!
Здоровья вам, благополучия и мира!

*** 22-RUS ***

01.01.2018
host-46-241-58-65.bbcustomer.zsttk.net
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6926
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 440
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 6 + 1 =  
 331491233

Славута


Славута 2018 рік