Коментар до фото: здорові діди від свіжого лісового повітря коли в лісах сиділи в криївках...
Завантажується пошукова система...
de  :  Gol  ...
Іван Іванович  :  це дурня  ...
Куплю/продам:       Продається трактор ( дод...
Робота:       шукаю майстра з ремотну водонасосних станцій 0673...
Послуги:        Ремонт квартир офісів під ключ та косметичний...
     Многие лета Порошенку П.А и Гройсиану В.Б а также отцу реформ Яценюку А П.Их всех на 2 срок ...
Інтернет-ресурс міста Славута
Славута

меню сайту

     петиції
     інтегральний світ
     головна
     фото з супутника
     віртуальна подорож
     WEB камера
     фотографії
     гостьова книга
     вітання
     співчуття
     пошук знайомих
     форум
     чат
     карта міста
     телефони
     куплю/продам
     послуги
     робота
     повідомлення
     бізнес міста
     залізницяінформери

Курс долара


 14.03.2011 ЧИ ГОТОВА ВАША ДИТИНА ДО ШКОЛИ?

Питання, з якого віку віддавати малюка до школи, не таке вже й просте. На перший погляд, може видатися, що коли дитина вміє читати, писати і рахувати, то прийшов вже час. Але якщо вона не вміє цього робити? Це не проблема. Будьте певні, учитель навчить її. На мій погляд, важливий не той обсяг знань, умінь та навичок, яким володіє дошкільня, а його здатність до навчання. На моє тверде переконання, значно важливіше навчити малюка чути дорослих та дітей, розуміти сказане.
     На жаль, календарний і фізіологічний вік дитини збігаються не завжди. Нерідко трапляється, що малюк відстає в розвитку навіть від своїх однолітків. Причин тут може бути багато — часті хвороби, які «загальмували» дозрівання маляти, різного роду нервові розлади, особливий індивідуальний «графік» становлення нервової системи. Тому перед тим, як віддати дитину до школи, обов’язково слід проконсультуватися у педіатра, який визначить рівень біологічного розвитку та стан її здоров’я, а також невропатолога, котрий перевірить ступінь зрілості нервової системи.
     Із психологічної точки зору не менш важливою є готовність дитини до нового соціального статусу школяра. Чи поважає вона дорослих? Чи визнає їхній авторитет та виконує їхні вимоги? Чи адекватно реагує на зауваження і готова виправляти свої помилки? Чи в достатній мірі розвинені в ній самосвідомість і самооцінка? І якщо виявляється, що малюк не вміє поводитися на уроці, не рахується з інтересами інших людей, не готовий до колективної діяльності, то це стає значно серйознішою проблемою, аніж якщо він погано пише, повільно читає чи невпевнено рахує. Бо дитина, яка не готова до школи, ще довго намагатиметься штучно затриматися в ранньому дитинстві.
     Серйозною перешкодою до навчання може стати й недостатньо розвинена емоційно-вольова сфера психіки дитини. У цьому разі малюк не може примусити себе робити те, що йому не дуже цікаво, досить довго концентрувати увагу, швидко переключатися з одного виду діяльності на інший, чути і слухатися дорослих. У нього не сформована здорова пізнавальна мотивація до навчання. Наші першокласники дуже часто вчаться, щоб учителька похвалила, щоб мама не гримала, щоб тато відпустив погуляти, бабуся дала «грошенят». А батьки при цьому ще й не втомлюються повторювати, що вчитися треба лише для того, аби вдало влаштуватися в житті… Уявляєте собі настрій до навчання такого маленького школяра?!
     Між тим, психологи вважають, що саме у 6-7 років формується моральна сфера людини. Саме у цьому віці дитина засвоює, що добре, а що погано. І якщо дуже багато аспектів розвитку можна перекласти на сторонніх (людей, репетиторів, секції, гуртки, садки і школи), то засади моральності закладаються тільки в сім’ї. І жодним чином не нотаціями та моралізуванням, а способом життя дорослих, їх судженнями, вчинками, неквапливими розмовами «про все», спільним обговоренням прочитаного.
     Часто буває, що першокласник - жвавий і дуже розумний, але не вміє товаришувати, любити, жаліти, співчувати, піклуватися, ділитися, поступатися своїми інтересами, дотримуватися правил гри. Його горе й радощі примітивні, його душевний світ бідний. Хоча, основної помилки батьки найчастіше за все припускаються не тоді, коли завчасно віддають свого малюка до школи, а коли він у три роки, знаючи літери й цифри, не вміє робити елементарного: зав’язати шнурівки і підтягти штанці...
     Дуже важливою якістю готовності дитини до школи є її розумова активність. Давайте назвемо це іншим словом - цікавість. Такі діти з радістю беруться до шкільного навчання, охоче виконують усі навчальні завдання. Розумова активність їхня виявляється і в здатності доводити розпочату розумову роботу до успішного завершення. До розумових здібностей належить також короткочасна пам’ять. Ця здатність важлива для сприймання та відтворення невеликих порцій інформації, необхідної для виконання певного завдання. Учневі доводиться утримувати в пам’яті різні розпорядження та вказівки вчителя, пам’ятати речення, яке він переписує в зошит із підручника, тощо.
     Розвинена увага – необхідна умова навчання дитини в школі. Ці здібності складаються з уміння, не відволікаючись, працювати над завданням, вибирати із нього ту інформацію (малюнок, букву, фігуру), яка необхідна для роботи.
     Упевненість в собі й адекватна самооцінка – це також важливі складові психологічної готовності до школи. В школі багато завдань пов’язані зі здатністю виявити свої здібності й знання перед класом. Коли треба розповісти вірш, розв’язати задачу, важливо вміти голосно, впевнено, зрозуміло викласти свої думки. Необхідно, щоб першокласник умів налагоджувати відносини з рідними, іншими дітьми, розв’язувати суперечки, що виникають, домовлятися та виконувати спільні завдання. Ці вміння дають дитині можливість зайняти гідне місце в колективі, знайти друзів. Треба навчити дошкільника адекватно ставитися до вчителя – аби він розумів важливість вимог, визнавав його авторитет.
     Скажу, врешті, про найголовніше. Коли дитина хоче йти до школи, коли їй цікаво вчитися, це допомагає їй успішно долати можливі труднощі та невдачі. Отож, спілкуйтеся з дитиною про школу. Зверніть увагу, з яким інтересом слухають малюки ваші розповіді про те, як ви навчалися в школі, як одержували свої перші оцінки, які предмети подобалися вам більше, а які менше. Підтримуйте і виховуйте в дитині добре почуття!
     Валентина КАЗІМІРОВА, вчителька початкових класів
     Славутської ЗОШ №1.
     


  коментарі: 14

 :   (написано 17.03.2011 в 04:06 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 18.03.2011 в 12:26 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 13.04.2011 в 08:51 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 13.04.2011 в 17:27 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.04.2011 в 16:16 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.04.2011 в 17:34 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.05.2011 в 13:22 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 06.05.2011 в 16:00 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 17.05.2011 в 19:47 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 17.05.2011 в 23:33 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 08:28 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 29.05.2011 в 12:42 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 10.06.2011 в 08:37 з адреси:  h131-156.meta.ua)
 :   (написано 10.06.2011 в 13:31 з адреси:  h131-156.meta.ua)


Ваше ім'я:

Текст коментара:


Якщо пишеться щось проти України, видаляю всі коментарі дописувача. Прошу не дублювати коментарі до різних статей. Прошу не копіювати текст у коментарі з інших сайтів, вкажіть лише посилання на текст, чи сайт. Також,прошу придумати собі нік/псевдонім і писати постійно під ним, до кожного коментаря дописується спеціальне число, або набір з буквами (IP-адреса), якщо воно однакове у коментарях, то велика ймовірність, що написано з одного комп'ютера, або з однієї локальної мережі. Любилеті анонімайзерів(схована, замінена IP-адреса), сильно не переймайтеся даною можливістю приховати походження посту. Якщо Ваш коментар не відобразився після натискання кнопки відправити, то, або не вірно введена сума, або Ваша поточна IP-адреса з якихось причин заблокована. Деякі слова у коментарях автоматично приховуються(якщо у когось, щось особисте, то вирішуйте приватно, а не поливайте брудом зі сторінок сайту/тів).

1 + 2 + 1 =  (обов'язково до заповнення)


ВІТАННЯ
Поздравляю с наступающим ДНЁМ ШОФЁРА!
Ни гвоздя ни жезла и удачи на дорогах!

***** 22-RUS *****

27.10.2017
tornode.torreactor.ml
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

СПІВЧУТТЯ
Правління Славутського відділення Спілки Поляків Україна висловлює співчуття Пані Катерині Севич з приводу важкої втрати- трагічної смерті брата Станіслава.
16.02.2017
host-18-199.internetunion.pl

сьогодні
День працівників суду

фото з галереї

Фото №
День вуличної музики

Фото розміщене:
20.05.2017
VGстатистика по сайту
Оголошень 6881
Фотографій 1679
Відповідей у гостьовій 1690
Записів у пошуку 439
Тем у форумі 456Для більш детальної статистики натисніть на зображення
лічильника.гумор

Каталог україномовних сайтів Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона

зв'язок з адміністратором
Ваше і'мя:  

Текст повідомлення:  
(текст читає тільки адмін)  

Ваша електронна скринька:  


1 + 1 + 2 =  
 331491233

Славута


Славута 2017 рік